%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Beğeniler Ne Zaman Gizlenecek?

Instagram; son yılların en çok tercih edilen sosyal medya uygulamasıdır. Instagram sayesinde fotoğraf ve hikaye paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, başkalarının paylaştığı fotoğrafları beğenebilir, bu fotoğraflara yorum yapabilirsiniz. Instagram'da beğeni sayısının önemi fazladır. Ancak, geçtiğimiz günlerde Instagram beğenilerinin gizleneceğine dair  haberler çıkmıştır. Bu noktada, beğeniler ne zaman gizlenecek sorusu birçok Instagram kullanıcısının aklında bulunmaktadır.Beğeniler Ne Zaman Gizlenecek?

Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği Ne Zaman Gelir?

Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği; şu anda test aşamasındadır. İtalya, Avustralya, Brezilya, Kanada, Japonya, İrlanda ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde bu özelliğin uygulama aşamasında olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda, beğeniler ne zaman gizlenecek sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Ancak, beğenilerin gizlenme özelliğinin en azından 2020 yılı içerisinde Türkiye'de de test edileceğini söylemek gerekir.

Yukarıda saydığımız ülkelerde Instagram beğeni gizleme özelliğinin sorunsuz çalışması halinde bu özelliğin Türkiye'de de uygulanacağını ifade etmek gerekir. Ancak, söylediğimiz gibi bu konuyla alakalı olarak henüz net bir tarih belirlenmemiştir.

Instagram beğeni gizleme özelliğinin uygulanmasının birtakım sebepleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, bu özellik sayesinde Instagram kullanıcılarının fotoğraf ve videolara odaklanması hedeflenmektedir. Birçok Instagram kullanıcısı; daha çok beğeni almak ve kendisini Instagram'da ispat etmek adına beğeni sayısının yüksek olacağı fotoğraflar yüklemektedir. Ayrıca, daha çok beğeniye sahip olmak adına Instagram beğeni arttırma sitelerinden faydalanan kişiler de bulunmaktadır.