%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Beni Engelleyenin Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Beni Engelleyenin Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

Instagram; günümüzün en popüler uygulaması olarak bilinmektedir. Kullanılması oldukça basit ve eğlenceli olan bu uygulamanın sıkıntılı tarafları bulunmaktadır. Herkesin erişimine müsait olan bu uygulama; kullanıcıların bazı davranışları yüzünden sorun yaşatmaktadır. Topluluk kurallarına uymayanların diğer kullanıcılara sıkıntı yaşatmasına rastlanmaktadır. Örneğin, hiçbir şekilde tanımadığınız birinin size devamlı olarak takip isteği göndermesi veya herkese açık olan profilinizdeki fotoğraflara uygunsuz yorumlar yapmasına rastlanmaktadır. Buna ek olarak, Instagram'ın mesajlaşma uygulaması üzerinden size rahatsızlık verecek bazı mesajlar alabilirsiniz. Bu tür durumlarla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken şey; vakit kaybetmeden rahatsız olduğunuz kullanıcıyı engellemektir.

Beni Engelleyenin Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

Instagram'da Bir Kullanıcı Nasıl Engellenir?

Instagram'da herhangi bir kullanıcıyı engellemek oldukça basittir. Bunun için söz konusu kişinin profilini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Profilin en üst kısmında kullanıcı adı yazmaktadır. Kullanıcı adının yanında ardı ardına sıralanmış olan üç noktaya bastığınız takdirde bu kullanıcıyı engelle yazısıyla karşılacaksınız. Bu seçenek sayesinde söz konusu kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Bu sayede, bu kullanıcının sizin fotoğraflarınızı görmesi, size mesaj atması veya takip isteğinde bulunması söz konusu olmayacaktır. Ayrıca, Instagram search kısmından sizin adınızı aratıp profilinizi bulması gibi bir ihtimal söz konusu değildir.

Instagram'da Kullanıcının Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram'da daha önce engellediğiniz ancak bir süre sonra engellemekten vazgeçtiğiniz kullanıcının engelini istediğiniz takdirde kaldırabilirsiniz. Bunun için iki seçenek bulunmaktadır. İlk olarak, engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının adını Instagram search kısmında arayabilirsiniz. Buradan yine en üstte bulunan üç nokta sekmesi üzerinden kullanıcının engelini kaldır seçeneğine tıklayarak kullanıcının engelini kaldırabilirsiniz.

İkinci olarak, Instagram'ın engellenen kullanıcılar seçeneğine giderek söz konusu engeli kaldırabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Instagram uygulamasını açmanız gerekir. Ardından, profilinizin olduğu kısma tıklamalısınız. Burada bulunan profilimi düzenle kısmına tıklayarak bazı seçeneklerin bulunduğu kısma gitmelisiniz. Olduğun fotoğraflar, hikaye ayarları gibi seçeneklerin altında bulunan engellenen kullanıcılar linkine tıklayarak daha önceden engellediğiniz kullanıcıları görebilirsiniz.

Engelini kaldırmak istediğiniz profile tıkladığınız takdirde karşınıza söz konusu profil gelecektir. Kullanıcı adının hemen üzerinde bulunan üç noktalı kısma tıklayarak kullanıcının engelini kaldır seçeneğini tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak, bu kullanıcı, artık sizin hesabınızı görebilecektir. Fotoğraflarınıza bakabilecektir veya size takip isteği gönderecektir.

Bunun yanı sıra, siz de Instagram'daki bazı kullanıcılar tarafından engellenebilirsiniz. Bu gibi durumlarda sizin yapabileceğiniz bir şey bulunmaz. Ancak, sizi engelleyen kişinin sizin engelinizi kaldırdığı takdirde tekrardan onun profilini görme şansınız olacaktır.