%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Tüm dünyada adeta çılgınlık seviyesine gelen Instagram kullanımı insanların neredeyse her noktadan bu platforma giriş yapmasını gerektiriyor. Her ne kadar durum böyle olsa da Instagram’ın sahibi olan Facebook insanlara bilgisayarlardan Instagram’a girme erişimi vermek istemiyor. Bu da uygulamanın özel olmasını sağlıyor. Tabii ki insanların instagrama her noktadan bağlanma isteğini dizginlemek için bu geçerli bir sebep niteliği taşımıyor. Bu olayın önüne geçemeyen şirket Windows 10 ile birlikte kullanıma sunulan Microsoft Store’a insanların sadece akışı takip etmelerini sağlayacak bir masaüstü uygulaması yükledi. Bu uygulama ile birlikte güncel akışınızı takip edebiliyor, insanların attığı hikayeleri izleyebiliyor, yorum yapabiliyor ve beğeni yapabiliyorsunuz.

Bu kadar özelliği bir arada sunan uygulama maalesef ki insanların en çok ihtiyacı olan bilgisayardan fotoğraf paylaşma işlevini yerine getirmiyor. Şirket tavizlerinin altında kalmamak için kullanıcısının isteklerini yerine getirirken bazı kısıtlamaları yapmaktan da hiçbir şekilde kaçınmamış. Tabii ki umduğunu buradan bulamayan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak isteyen yazılımcılar da üçüncü parti uygulamalar geliştirerek instagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme imkanını sosyal medya çılgınları ile buluşturmuş.

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Bu işlemi gerçekleştirmek için son yıllarda oldukça popüler olan BlueStacks uygulamasını bilgisayarınıza indirerek gerekli ayarları yapmanız gerekmektedir. Bu uygulama bilgisayarınızı adeta akıllı telefon haline getirecek ve instagramı telefonunuzdan nasıl kullanıyorsanız bilgisayarınızdan da o şekilde kullanmanız için sizlere imkan tanıyacaktır. Bu işlemleri nasıl gerçekleştiririm diye soranlar aşağıda belirtilen adımları eksiksiz yerine getirmelidir.

 1. BlueStacks uygulamasını internetten indirip bilgisayarınıza başarılı bir şekilde kurun.
 2. Uygulamanın kurulumunu tamamladıktan sonra yapmanız gereken şey ana ekranda bulunan “Büyüteç” simgesine tıklamaktır.
 3. Bu işlemin ardından yeni bir arama penceresi açılacak ve burada “Play Store” sizlere sunulacaktır.
 4. Play Store uygulamasına giriş yapın ve sizden Gmail adresiniz istendiğinde uygulamayı kullanmak için aktif bir eposta adresi girin.
 5. Bu işlemlerin ardından diğer adımlar telefonunuzda ki gibi işleyecektir.
 6. Google Play Store’da arama kısmına “Instagram” yazın ve uygulamayı bulun.
 7. Bu işlemle birlikte indirmeyi başlatın.
 8. Instagram’ın indirilmesi tamamlandıktan sonra aktif olarak kullandığınız Instagram hesabı ve şifresi ile giriş yapın.

Bu adımların sonucunda Instagram hesabınıza aynı telefonunuzdan girer gibi girmiş olacaksınız. Eğer ki bir sorun oluşursa sorunların çözümüne dair internetten araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Instagrama fotoğrafı yükleme işlemi için ise telefonunuzda gerçekleştirdiklerinizin aynısını gerçekleştirin. Eğer ki BlueStacks programını kurmakta güçlük çektiyseniz bilgisayarınızdan instagram platformuna girmek sizler için büyük sorun olacaktır. Bunun sebebi ise bu uygulamanın diğer yazılımlara göre daha güvenilir ve kolay kullanışlı olmasıdır.

Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yüklemek Zor mu?

En sevdiğiniz fotoğrafları instagram üzerinde paylaşmak için bilgisayarınızı kullanmak istiyorsanız gerçekleştirmeniz gereken işlemler aslında oldukça basittir. Tabii ki bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu bağlamda bir üst başlıkta anlattıklarımızı doğru bir şekilde yerine getirirseniz sorunsuz bir yükleme evresi geçirecek ve kolaylıkla işlemleri tamamlayacaksınız. Her sosyal medya platformu tarayıcı üzerinden uygulama erişimi veriyor olsa da instagram maalesef ki bu duruma izin vermiyor. Bu konuda zorlanmamak için mutlaka rehberlerden faydalanabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz rehberler size fotoğraf yüklemek için gerekli olan adımları eksiksiz bir şekilde belirtecek ve işlemi başarılı bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

Instagram Web Sitesi Kullanarak Bilgisayardan Fotoğraf Yükleyebilir miyim?

Her fırsatta söylediğimiz gibi instagram maalesef web sitesi üzerinden gerçekleştirilen girişlerde kullanıcılarına kısıtlı erişim hakkı veriyor. Bu erişimde de sadece instagramda yapabileceğiniz temel işlemleri yapabilirsiniz. Video ve fotoğraf yüklemek için direkt alternatif yolları denemenizde fayda olacaktır. Aynı zamanda eğer ki güvenliğiniz konusunda endişeleriniz bulunuyorsa üçüncü parti yazılımları seçerken muhakkak herkes tarafından kullanılır olanları seçmeye özen gösterin. Aksi halde instagrama giriş yaparken kullandığınız bilgileriniz artniyetli insanların eline geçebilir ve instagram hesabınızı artık hiçbir şekilde kullanamayabilirsiniz.

Bu doğrultuda muhakkak güvenliğinize önem vermeli ve farklı alternatifler denemeden önce işinizi en iyi şekilde görecek uygulamaları kullanabilirsiniz. Bunların hepsini bir kenara bırakarak artık yeni nesil bilgisayarlar telefon ile eşleştirerek telefon ekranını bilgisayardan kontrol etme imkanı sunuyor. Eğer ki böyle bir teknolojiye sahipseniz instagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirme fırsatı da bulabilirsiniz.