%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Bilgisayardan Instagrama Girmek

Türkiye’de birçok insan tarafından aktif olarak kullanılan popüler fotoğraf paylaşım platformu geride bıraktığımız her gün kendini geliştirmeye ve bünyesine yeni kullanıcılar eklemeye devam ediyor. Bu doğrultuda bu özellikleri sayesinde aktif kullanıcı kitlesini elinde tutuyor. Eğer ki sürekli telefonunuzu elinize alamayan bir insansanız ve bilgisayarınızla daha fazla vakit geçiriyorsanız instagrama bilgisayardan üzerinden girmek için geliştirilen yazılımlardan yararlanabilirsiniz. Bu yazılımlar herhangi bir şekilde telefona ihtiyaç duymadan takip ettiğiniz kişilerin durum akışını görmek için sizlere yardımcı olacaktır. Her yazılımda olmasa da bazı yazılımlarda instagrama fotoğraf yükleme işlemini bile rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bilgisayardan İnstagrama Girmek

Instagrama Microsoft Store’da Bulunan Instagram Uygulaması ile Girmek

Instagram, kullanıcılarının her fırsatta hikaye akışlarını takip etmeleri ve bunun yanı sıra yüklenen fotoğraflara beğeni ve yorum işlemi yapmaları için yeni açılan tüm uygulama mağazalarına giriş uygulamasını gönderiyor. Windows 10 ile birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olan tüm uygulamaların bulunduğu Microsoft Store’da kullanıma sunuldu ve bu mağaza üzerinde Instagram uygulaması indirmeye hazır hale geldi.

Instagram uygulaması sayesinde sevdiklerinizle mesajlaşabiliyor, paylaştıkları hikayeleri izleyebiliyor ve takip ettiğiniz tüm hesaplardan haberdar olma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Tüm temel özellikleri içerisinde barındıran uygulamada maalesef kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmaları için etkin olarak kullanabilecekleri bir özellik bulunmuyor.  Her ne kadar fotoğraf yükleyemeyecek olsanız da anasayfanın sol üst kısmında bulunan fotoğraf simgesine tıklayarak hikaye akışınızda fotoğraf paylaşımı yapabiliyorsunuz. Hâl böyle olunca insanlar mecburi olarak farklı çözümler üretmeye çalışıyorlar.

Instagram Web Sürümü ile Uygulamayı Kullanmak

Instagram Web sürümü de aynı uygulamada olduğu gibi maalesef ki fotoğraf ve video paylaşma özelliğini sizlere sunmuyor. Ancak ınstagramı bilgisayar üzerinden kullanmak isteyen kişiler bu sürümden rahatlıkla takip ettiği insanların hikaye ve fotoğraf akışlarını takip edebiliyorlar. Bu yoldan faydalanmak için yapmanız gereken basit bir işlem olarak internet tarayıcınızın arama çubuğuna https://www.instagram.com/ yazmak, kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapmaktır. Bu sayede instagram da sürekli olarak aktif olma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Üçüncü Parti Yazılımlar Yardımıyla Bilgisayardan Instagram Kullanmak

Eğer ki bir önceki iki seçeneği denediniz fakat halen daha istediğiniz özelliğe erişemediyseniz bu durumda sizin yardımınıza koşacak üçüncü parti yazılımlardan faydalanabilirsiniz. Bu yazılımlar Windows’tan aktif olarak instagram kullanmak isteyen kişilerin fotoğraf ve video yükleme hizmetinden faydalanmaları içinde birçok alternatif sunabiliyorlar. Bunların hepsini bir kenara koyduğumuzda instagramın temel olarak sunduğu akış takip etme, video izleme ve beğeni hizmetlerinin tamamını üçüncü parti yazılımlar ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bilgisayardan Instagrama Girmek için Android Emulatorlerini Kullanın

Belki de çoğu bilgisayar kullanıcısının adını dahi bilmediği birçok emulatörü deneme fırsatı bulacağını görüyoruz. Bu emulatörler bilgisayarınızın adeta bir tablet gibi çalışmasını ve Android uygulamalarının tamamını telefondan kullanıyormuşçasına hissiyat vermesine sebep olmaktadır. Bu doğrultuda emulatöre yüklediğiniz Instagram uygulamasının yardımıyla da fotoğraf ve video paylaşma özelliğini gönül rahatlığı ile kullanabiliyorsunuz. Emulatorde yer alan uygulamanın size herhangi bir zararı olmayacağı gibi telefonunuzun yanınızda olmadığı zamanlarda en iyi kullanım fırsatını sizlerle buluşturacaktır.

Bu emulatore instagramı nasıl yükleyeceğinizi düşünüyorsanız bu işlemin oldukça kolay olduğunu söylememizde fayda var. Bir nevi telefon kullanıyormuş gibi düşünebilir ardından Google’de kayıtlı olan Gmail adresiniz ile Play Store’a giriş yapabilirsiniz. Sonrasında ihtiyacınız olan Instagram uygulamasını emulatore indirin ve uygulamaya giriş yapın. Bu girişin ardından sizden ınstagram hesabınızın şifresi ve kullanıcı adı istenecektir. Bu konuda hiçbir şekilde güvensizlik duymanıza gerek olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bu uygulamalar güvenlik açıklarını ortadan kaldırarak kişisel bilgilerinizin tamamını korumaya odaklıdır. Kısacası dilediğiniz gibi şifrenizi ve kullanıcı adınızı girebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagrama Girmek Güvenli midir?

Bilgisayardan instagrama girmek için güvenliğinizden endişe duymak oldukça haklı bir sebeptir. Bunun sebebi ise eğer ki girişinizi üçüncü parti ve instagram ile alakası olmayan bir yazılımla gerçekleştiriyorsanız hesabınız tehlikeye girebilir. Tabii ki bu durumda güvenilir yazılımlar sizin imdadınıza koşuyor ve herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadan bilgisayardan instagram kullanma fırsatını sizlere sunuyor. Bu sebeple işlemi gerçekleştirirken seçtiğiniz uygulama çok önemlidir. Hiçbir şekilde bilinmeyen bir uygulama ile giriş yapmaya çalışırsanız hesabınızın çalınma ve bilgilerinizin artniyetli insanların eline geçmesi çok normal olacaktır.