%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Dondurduğum Instagram Hesabımı Nasıl Açabilirim ?

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Dondurduğum Instagram Hesabımı Nasıl Açabilirim ?

Instagramınızı çeşitli sebeplerle dondurmak isteyebilirsiniz. Bu yazımda sizlere dondurduğunuz Instagram hesabınızı nasıl açacağınızı anlatacağım. Dondurulan Instagram hesabını açmak için normalde yapılan işlem kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmaktır. Açılmadığı taktirde yapılabilecek farklı işlemler ve açılmamasının bir çok sebebi var.

Dondurduğum İnstagram Hesabımı Nasıl Açabilirim ?

Dondurduğum InstagramHesabım Açılmıyor

En çok karşılaşılan problemlerden biri dondurduğunuz Instagramhesabını 2-3 saat sonra pişman olup geri açmaya çalışmanız. Instagram buna maalesef ki izin vermiyor. Açabilmeniz için ülkeler arası zaman farkları sebebiyle 3 ya da 4 gün arasında değişebiliyor. Ve aynı dondurduğunuz hesabı açamadığınız gibi açtığınız zaman da bir süre donduramıyorsunuz bunu da eklemiş olalım. 

Eğer bu şekilde bir sıkıntı yoksa e-postanızı, kullanıcı adınızı ya da şifrenizi yanlış hatırlıyor olabilirsiniz. https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr bu linkten bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bu şekilde bilgileri güncellemek istediğinizde Instagram sizden güvenlik açısından bir takım bilgiler isteyecek. Bunlardan birisi daha önce Instagram'a yüklediğiniz bir fotoğrafın efekt kullanılmamış ve kırpılmamış halinin yüklenmesi. Bu fotoğrafı yükledikten sonra; ‘Instagram hesabınızın şifresini başkası ile paylaştınız mı? Instagram hesabınıza sizden habersiz erişim sağlandı mı?’ gibi sorular da sorulacak. Bu soruları da cevapladıktan sonra Instagram tarafından attığınız fotoğraf ve verdiğiniz bilgiler incelenip tarafınıza e-posta yoluyla dönüş yapılacaktır. Eğer gönderdiğiniz bilgiler olumlu değerlendirilirse ortalama bir kaç gün içerisinde hesabınız aktif olacaktır. 

Yani kısaca 1.si hesabınızı dondurduktan sonra bir süre geçtiyse kullanıcı adı veya e-posta ve şifre ile giriş yapmak, 2.si zaman geçtiği halde açılmıyorsa bilgilerinizi doğru bildiğinizden emin değilseniz güncellemek. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder başka bir yazımızda görüşmeyi dilerim.