%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim?

Instagram; son yılların en çok tercih edilen sosyal medya uygulaması olarak bilinmektedir. Milyonlarca insanın bulunduğu bir platform olan Instagram'da zaman zaman kullanıcıların hesaplarının çalınmasına rastlanmaktadır. Bu noktada, hesabı çalınan kullanıcıların aklında Instagram hesabım çalındı ne yapabilirim sorusu bulunmaktadır. Gelin hep birlikte Instagram hesabının çalındığı hallerde yapılması gerekenleri inceleyelim!

Instagram Hesabı Çalınırsa Ne Yapılmalı?

Instagram hesabının çalınmasının birden çok yolu bulunmaktadır. Her şeyden önce, çevrenizde bulunan ve şifrenizi tahmin eden kişiler tarafından hesabınız çalınabilir. Bu noktada, daha güvenli ve tahmin edilmesi zor şifreler koymalısınız. Bunun yanı sıra, bazı kullanıcıların ücretsiz takipçi kasma sitelerine şifrelerini verdikleri bilinmektedir. Bu tür sitelerin hesaba erişimleri olduğu takdirde kullanıcının şifresini çalma ihtimali bulunmaktadır. Bu noktada, güvenli ve şifrenizi istemeden takipçi yollayacak takipçi kasma sitelerini tercih etmelisiniz.

Tüm önlemleri almış olmanız rağmen Instagram hesabınızın çalınması söz konusu olabilir. Bu gibi hallerde, Instagram giriş sayfasında bulunan giriş yapmak için yardım al kısmına tıklamalısınız. Hesabınızı çalan kişi kullanıcı adınızı değiştirmiş olabilir. Bu noktada, sizi Instagram'da takip eden bir kullanıcıdan yardım almanız doğru olacaktır. Hesabını bul kısmından kendi hesabınızı arattıktan sonra e-posta veya telefon yardımıyla hesabınızı kurtarma şansına sahip olabilirsiniz. Bu çözümün işe yaramadığı hallerde daha fazla yardıma mı ihtiyacın var kısmına tıklamalısınız. Bu kısma tıklamanızın ardından açılan sayfada sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Ardından, Instagram, size en çok iki üç iş günü içerisinde hesabınızı kurtarmak için e-posta bağlantısı gönderecektir.

Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim?

Sonuç olarak, Instagram'dan yardım almadan başkasının eline geçen hesabınızı kurtarma ihtimaliniz yoktur. Bu noktada, Instagram hesabınızın çalınmasından önce dikkatli davranmanız gerekir. Her şeyden önce, kolay tahmin edilebilir şifreler belirlememelisiniz. Bilhassa doğum tarihiniz veya adınız soyadınızdan oluşan şifrelerin başkaları tarafından tahmin edilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra, hesabınızla ilişkili olan e-mail adresine gelen maillere dikkat etmelisiniz. Bu mailler; hackerlar tarafından Instagram hesabınızın çalınması için hazırlanmış olabilir. Ayrıca, telefonunuzda veya bilgisayarınızda bulunan üçüncü parti yazılımlar yüzünden de Instagram hesabınız risk altında olabilir.