%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

İlk Instagram Kullanıcısı Kimdir ?

Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisidir. Günlük olarak milyarlarca gönderi paylaşılmakta; kayıtlı olarak milyarlarca kişi bulunmaktadır. Instagram’da milyarlarca kullanıcının bulunması; akıllara ilk kullanıcının kim olduğu konusunu elbette getirmiştir.

İlk Instagram Kullanıcısı Kimdir ?

Instagram’daki İlk Hesap

Instagram’da açılan ilk hesap, aynı anda açılmıştır ve 3 farklı hesaptır. Sizlerin de tahmin edebileceği gibi bu hesaplar, Instagram’ın geliştiricileri tarafından Instagram özelliklerini test etmek ve oluşturmuş oldukları algoritmayı denemek amacı ile açılmıştır. Kişiler bu hesaplar ile denemeler yapmış; Instagram’ın eksikliklerini tespit ederek bir takım sorunları ortadan kaldırarak; kullanıcı deneyimi üst seviyeye taşımıştır.

Günümüzde bu hesaplara ulaşmamız pek mümkün değil. Zira geliştiriciler, hesapları oluştururken herhangi bir kullanıcı adı kullanmamış, hesapların kullanıcı adı kısmını boş bırakarak üyelik açmışlar. Bu nedenle de kimsenin bu hesapları görebilmesi pek mümkün değil. Geliştiriciler bu hesapları aynı zamanda Instagram’ın güvenliğini sağlayabilmek ve olası açıkları tespit etmek için açmışlardır. Fakat işin ilginç yanı, ilk Instagram gönderisi bu hesaplardan paylaşılmamış, tamamen gerçek bir kullanıcı tarafından paylaşılmıştır.