%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Influencer Nedir?

Instagram, Facebook ve Twitter platformunu aktif olarak kullanan ve bunun yanı sıra çok büyük kitlelere hitap eden kişilerin artış göstermesiyle birlikte hayatımıza yepyeni bir kavram giriş yaptı. Influencer kavramı günlük hayatımızın neredeyse her anında duyabileceğimiz bir kavram olarak gün geçtikçe çok geniş bir kitleye hitap etmesiyle ilgi çekici hale geliyor. Bu doğrultuda bu kelimenin ne anlama geldiğini ve neyi anlattığını bilmeyen kişilere bu blog yazımız aracılığıyla kavramın tanıtımını yapacağız.

Influencer Nedir?

Influencer tam olarak nedir?

Influencer en net açıklaması ile bir firma tarafından üretilen ürünün sosyal medya aracılığıyla takipçi kesimine tanıtılması işlemine verilen isimdir. Bu durum genellikle Instagram ve Twitch platformlarında hizmet veren fenomenler tarafından gerçekleştirilmektedir. Firma ürünün üretim aşamasını tamamlıyor ve pazarlama aşamasını fenomenler üzerinden yapıyor. Son zamanlarda sosyal medyanın aktif olarak kullanılması bu sektörün hızlı bir şekilde gelişmesine sebep oldu.

Her türlü reklam şirketi tercihlerini Influencer yayıncılar ve fenomenler tarafından kullanmaya başladı. Bu tercihin sebebini soracak olursanız; fiziksel reklamların günümüzde çok maliyetli olması ve ürünün doğrudan tanıtılması gereken kesime tanıtılamıyor olmasıdır. Bu sebeple Influencer tanıtımları istenilen kesime göre tanıtım yapabiliyor bunun yanı sıra fiyatlarını da gayet makul seviyelerde tutuyor. Hâl böyle olunca bir örnek vermek gerekirse; klavye üretimi yapan bir firmanın ürünü tanıtmak için doğrudan oyunsever takipçi kitlesinden oluşan bir fenomene görev vermesi istenilen kesime reklam yapılmasını sağlıyor.