%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Açılmıyor Ne Yapabilirim?

Instagram; insanlar tarafından en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelmektedir. Aktif bir sosyal hayatı olan insanlar için Instagram vazgeçilmez bir özellik taşımaktadır. Ancak, Instagram'ın bazı hallerde çalışmadığına daha doğrusu açılmadığına rastlayabiliriz. Gelin, hep birlikte, Instagram açılmıyor ne yapabilirim sorusuna cevap bulmaya çalışalım!

Instagram Açılmıyor Ne Yapabilirim?

Instagram Neden Açılmaz?

Instagram açılmama problemi; Instagram güncellemeleriyle yakından alakalıdır. Instagram'ın kendisi tarafından yapılan güncellemeler; genel olarak sistemsel değişikliklerden ibarettir. Bu güncellemeler; genellikle kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Ancak, bazı durumlarda söz konusu güncellemeler yüzünden Instagram'ın açılmaması mümkün olabilir. Bilhassa, Android cihazlarda güncellemelerin ardından Instagram'a giriş yaparken sorunlar yaşanmaktadır. Android sürümlerinden kaynaklı olarak yaşanan bu sorunların düzelmesi için bir süre beklemek gerekli olabilir.

Instagram'ın çok eski bir sürümünü kullanan kişilerin Instagram açılmama sorununun düzelmesi adına birtakım işlemler yapması gerekli olacaktır. Her şeyden önce, Instagram uygulamasını açmaları ve uygulamadan tamamen çıkış yapmaları gerekmektedir. Ardından, telefonun Ayarlar kısmına gelerek Instagram uygulaması bulunmalıdır. Uygulama seçenekleri arasında bulunan durdurmaya zorla seçeneğine basarak uygulamanın tamamen kapanması sağlanmalıdır.

Instagram açılmama sorununu düzeltmek adına yukarıdaki işlemlere ek olarak önbelleği temizle seçeneği kullanılmalıdır. Bu sayede, uygulama içerisinde temizleme yapılmalıdır. Ardından, verileri temizle seçeneğine basılarak Instagram verileri temizlenmelidir. Bu noktadan sonra, Instagram kullanıcısının telefonunu yeniden başlatması gerekmektedir. Son olarak, Instagram uygulamasını tekrar başlattığı takdirde hiçbir sorunun kalmadığını görecektir.