%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Ad Etiketi Nedir?

Her geçen gün birçok alanda kendini geliştirmeye devam eden sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da son zamanlarda birçok yeni özellik karşımıza çıkmaya başladı. Bu özelliklerden biri de ad etiketi olarak nitelendirilen kişisel kartvizit hizmetidir. Bir hesabınız var ancak sizi takip etmek isteyen kişilere kullanıcı adınızı vermekle uğraşmak istemiyor, sadece kartvizit yardımıyla sizleri takip edebilmelerini istiyorsanız bu özellik fazlasıyla işinize yarayacaktır. Bu içeriğimizde sizlere instagram isim etiketi ile ilgili detaylı bilgiler vererek instagram ad etiketi nasıl yapılır sorusu başta olmak üzere birçok hususa değineceğiz.

Instagram Ad Etiketi Ne Anlama Geliyor?

Her kullanıcının sosyal medya içerisinde birbirine daha kolay ulaşabilmesi için kullanılan instagram ad etiketi kişiselleştirilebilir olması sebebiyle günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu özellik sayesinde hesabınız için bir adet QR kod oluşturabiliyor ve sizi takip etmek isteyen, etkileşim oluşturmak isteyen tüm kişilere gönderebilirsiniz. Telefonu bu QR kod okuma desteğine sahip olan birçok kullanıcı gönderdiğiniz etiketi cihazdan okutarak sizi takip etmeye başlayabiliyor.

Instagram Ad Etiketi Nedir?

Instagram Ad Etiketi Nasıl Oluşturulur ve Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak isteyen birçok kullanıcının aklında oluşan en önemli soru işaretlerinden biri instagram ad etiketi nasıl oluşturulur sorusu oluyor. Bu sorunun aslında yanıtı çok basit ancak kullanıcılar hesap içerisinde nerede bulunduğunu bilmediği için ne yazık ki ad etiketi oluşturamıyor. Bu özelliği kullanabilmek için aşağıdaki adımları uygulayarak yeni ad etiketinizi oluşturmalı ve sizi takip etmek isteyen kişilerle paylaşmalısınız.

  • Telefonunuzdan “Instagram” uygulamasını açın.
  • Uygulamaya girdikten sonra sağ alt köşedeki “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
  • Profilde yer alan sağ üst köşedeki “Üç Çizgi” butonuna dokunun.
  • “QR Kodu” seçeneğine tıklayın.

Bu adımların sonucunda karşınıza çıkan “QR Kod” öğesinin ekran görüntüsünü alıp diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Bu ad etiketini tara olarak kendisine bilgi verdiğinizde diğer kullanıcı adı etiketini taradıktan sonra direkt olarak size ait profile yönlendirilecektir.

Instagram Ad Etiketi Taraması Nasıl Yapılır?

Bir önceki başlıkta ad etiketi nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizlerle paylaştık. Tüm adımları değerlendirerek ad etiketini oluşturduğunuzda artık gönderdiğiniz kişinin ad etiketini taraması gerekecektir. Bu bağlamda tarama işlemini yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Cihazınıza “Instagram” uygulamasını indirin ve açın.
  • Uygulamadan kişisel profilinize ulaşın.
  • Profilin sağ üst köşesindeki “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
  • “QR Kodu” seçeneğine dokunarak ilgili kod ekranına ulaşın.
  • Kodun en altında yer alan “QR Kodunu (Ad Etiketini) Tara” seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra arkadaşınızın size göndermiş olduğu kodu taramaya başlayabilirsiniz.

Instagram’da QR Kod (Ad Etiketi) Özelliği Her Cihazda Kullanılabiliyor Mu?

Bu özellik Instagram tarafından yayına alındığı günden bu yana birçok kişi tarafından kullanıldı. Her ne kadar eski model bir telefonunuz olsa bile uygulama içerisinde sizlere gönderilen kodu taramak için uygulamanın sunduğu avantajları kullanabilirsiniz. Bu durumda telefonunuzun eski model ya da yeni model olma gibi bir ayrımı bulunmuyor.

Instagram’da ad etiketi kullanmak için tek dikkat etmeniz gereken konu kullanmış olduğunuz cihazın Instagram’ın sunmuş olduğu son sürüme güncellenebiliyor olmasıdır. Eğer ki uygulamayı son sürümde kullanabiliyorsanız ad etiketini de dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Instagram’da Ad Etiketi Özelleştirilebilir Mi?

Instagram’da diğer kullanıcıların sizleri takip edebilmesi için oluşturacağınız ad etiketlerini dilediğiniz gibi görsel açıdan özelleştirebiliyorsunuz. Bu durum sizler için ilgi çekicilik konusunda fazlasıyla avantaj sağlıyor. Ad etiketi özelliği genellikle büyük hesaplar tarafından yapılan takipçi arttırma reklamlarında kullanılıyor. Bu reklamın fazlasıyla etkili olması için ad etiketinin görsel açıdan mükemmel hale getirilmesi gerekiyor.

Bu içeriğimizde sizlere “Instagram’da Ad Etiketi Nasıl Kullanılır?” ve buna benzer kritik sorulara yanıtlar vererek konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağladık.