%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Arama Geçmişini Silme

Instagram; 2010'lu yılların başından itibaren hayatımıza girmiş ve kısa zamanda fenomen olmuş bir sosyal medya uygulamasıdır. Herkesin akıllı telefonunda bulunan Instagram; tanıdıklarımızın hayatlarını görmemize olanak sağlamaktadır. Başkalarının fotoğraflarını görerek onlarla iletişim kurmamıza imkan veren Instagram; oldukça aktif bir sosyal hayatın kapılarını bizlere açmaktadır.

Instagram Arama Geçmişini Silme

Hesabını bulmak istediğiniz birisini Instagram'da aramak için Instagram search kısmına adını yazmanız gerekmektedir. Bu sayede, çıkan seçenekler arasından söz konusu kişiyi bulma şansına erişebilirsiniz. Instagram arama geçmişinin hem faydalı hem de sevilmeyen yönleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, kayıtlı arama geçmişiniz sayesinde daha önce arama yaptığınız kişilerin hesapları ve fotoğrafları sürekli olarak önünüze gelir. Bunun yanı sıra, benzer kullanıcıların hesapları ve paylaşımları da karşınıza çıkar. Ancak, bazı kişilerin Instagram arama geçmişini silmek istediği bilinmektedir.

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Instagram arama geçmişi silmek oldukça basit bir işlemdir. Hesabınızın arama geçmişini silmek için ilk olarak ayarlar kısmına gitmeniz gerekmektedir. Ardından, ayarlar kısmında bulunan arama geçmişi silme kısmına tıklanmalıdır. Bu sayede, daha önce yapmış olduğunuz kullanıcı aramaları silinecektir. Tertemiz bir Instagram hafızası sayesinde Instagram'ın farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Instagram kullanıcılarının arama sekmesinde daha önce aramış olduğu kelimeler bir daha asla gözükmeyecektir.

Instagram arama geçmişi silme işlemlerine ek olarak sıklıkla ziyaret ettiğiniz profiller; öneriler sekmesi altında bulunacaktır. Ancak, gizle seçeneğini kullanarak bu profilleri de gizleyebilirsiniz.