%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Arşivlenen Fotoğrafları Geri Getirme

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram Arşivlenen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram; birçok farklı özelliğe sahip olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu özellikler arasında arşivlemenin öne çıktığını ifade etmek gerekir. Bu özellik sayesinde kullanıcıların herhangi bir fotoğrafı veya videoyu silmek yerine onu arşivleyerek profillerinde gizlemeleri mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra, arşivlediğiniz fotoğrafları istediğiniz zaman tekrar geri getirebilirsiniz. Ayrıca, söz konusu paylaşım; aynı tarihinde ve aynı beğeni ile yorumlarla beraber geri gelecektir. Peki, Instagram arşivleme özelliği nasıl kullanılır?

Instagram Arşivlenen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram Arşivleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram arşivleme özelliğinden faydalanmak için her şeyden önce Instagram uygulaması açılmalıdır. Ardından, profil sekmesine tıklanmalıdır. Ekranın sağ üst köşesinde arşiv sekmesi bulunmaktadır. Bu noktada, arşiv kısmının Instagram tarafından hikayeler ve gönderiler olmak üzere ikiye ayrıldığını söylemek gerekir. Hikayeler dışında kalan arşivlenen fotoğraflar; gönderiler kısmında bulunmaktadır. Bu noktada, ekranın en üst kısmında bulunan arşiv sekmesine tıklamalısınız. Buradaki menüden gönderiler seçeneğini seçmelisiniz.

Gönderiler seçeneğinin seçilmesinin ardından geri yüklemek istediğiniz gönderiyi seçmelisiniz. Ardından, sağ üst köşede bulunan üç nokta kısmına tıklamalısınız. Buradaki açılan menüden profilde göster seçeneğini seçmelisiniz. Bu işlemin ardından söz konusu fotoğraf veya video arşivden kaldırılacaktır. Tekrardan Instagram profilinizde görünmeye devam edecektir.

Bunun yanı sıra, istediğiniz fotoğrafı veya videoyu arşivleyebilirsiniz. Bunun için istenilen fotoğraf veya videonun sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya dokunmanız gerekecektir. Buradaki menüden arşivle seçeneğini seçmelisiniz.