%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Çoklu Hesap Nedir?

Instagram tarafından yapılan her güncelleme bizleri şaşırtmaya devam ettiği gibi yeniliklerle de karşı karşıya bırakıyor. Bir süre önce Twitter ve Facebook tarafından ek güncellemeyle kullanıcıların aynı anda birden fazla hesaba girmesi mümkün kılındı.

En etkili sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da bu konu geri kalmayarak kullanıcılarına aynı anda birden fazla hesaba giriş yapabilme imkanı tanıdı. Bu güncelleme aynı anda farklı farklı hesapları kontrol etmek isteyen kullanıcıların sürekli olarak hesaptan çıkış yaparak diğer hesaba giriş yapma zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Her ne açıdan bakılırsa bakılsın gerçekten yararlı bir güncelleme olduğu için birçok kullanıcı tarafından beğenildiğini söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Bu içeriğimizde çoklu hesap hakkında bilinmesi gerekenlere yer vererek sizi bilgilendireceğiz.

Instagram’da Çoklu Hesap Nasıl Açılır?

Telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulaması aracılığıyla çoklu hesap kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 1. Telefonunuzda “Instagram” uygulamasını açın.
 2. Anasayfanın sağ alt köşesinde bulunan “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 3. Profilinize eriştikten sonra profilin sağ üst köşesinde bulunan “Üç Çizgi” simgesine dokunun.
 4. Açılan sekmenin en alt kısmında bulunan “Ayarlar” butonuna basın.
 5. Bu menü içerisinde ekranı yukarıya doğru kaydırarak en alt bölüme ulaşın.
 6. Burada sizi “Hesap Ekle” seçeneği karşılayacaktır ve buna basın.
 7. Uygulama sizi bir diğer hesabınıza girmek için standart giriş ekranına yönlendirecektir.
 8. Buradan ikinci instagram hesabınıza giriş yapın.

Bu şekilde çoklu hesap ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Hesaplar arasında geçiş yapmak için anasayfanın sağ alt köşesinde bulunan profil resmine basılı tutarak açılan sekmeden geçiş yapmak istediğiniz hesabı seçmelisiniz.

Instagram Çoklu Hesap Nedir?

Instagram Çoklu Hesap Özelliğinin Faydaları Nelerdir?

Bu özellik kişisel kullanımda sağladığının daha fazlasını kurumsal hesaplar için sağlıyor. Bir işletmeyi temsil eden sosyal medya hesabınızın telefonunuzda kişisel hesabın yanı sıra sürekli olarak açık kalması her türlü etkileşimden anlık olarak haberinizin olmasına sebep olacaktır. Bu doğrultuda takipçilerinizin aklına takılan sorulara onları uzun süre boyunca bekletmeye gerek kalmadan yanıt verebilirsiniz. Bu özellik dışarıdan bakıldığında uygulamanın kullanışlılık oranını arttırarak sizlere avantajlar sağlıyor.

Instagram’da En Fazla Kaç Hesaba Giriş Yapılır?

Instagram’da çoklu hesap özelliğini kullanmak isteyen kişiler özellikle en fazla kaç hesaba aynı anda girebildiklerini merak ediyor. Her ne kadar uygulama çoklu hesap desteği sunuyor olsa da sizlere maksimum 5 hesaba aynı anda giriş yapma fırsatı verecektir. Bu doğrultuda kişisel hesabınızın yanı sıra 4 hesaba daha telefonunuzda bulunan uygulamadan giriş yapabilirsiniz. Bu sayıyı arttırmak istiyorsanız uygulama mağazalarında bulunan uygulama klonlama araçlarından faydalanabilirsiniz. Bu sayede her klonladığınız instagram uygulaması sayesinde +5 hesaba giriş yapabileceksiniz.

Instagram Çoklu Hesaplardan Nasıl Çıkış Yapılır?

Instagram uygulamasında verilen izinler doğrultusunda 5 adet hesabınız aktif olarak telefonunuzda açık bulunuyor ancak bu sayıyı bir miktar düşürmek istiyorsanız aşağıda belirtilen adımları uygulayarak artık ilgilenmek istemediğiniz hesaplardan çıkış yapabilirsiniz. Hesaplardan çıkış yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. Anasayfanın sağ alt köşesinde bulunan profil resmine basılı tutarak çıkış yapacağınız hesabı seçin.
 2. Bu hesaba giriş yaptıktan sonra profilinize girin ve sağ üst köşede bulunan “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
 3. Hemen ekranın en alt kısmında bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın.
 4. Yeni açılan ekranı aşağıya yukarıya doğru kaydırarak “KullanıcıAdı’ndan Çıkış Yap” butonunu tıklayın.

Bu adımın hemen ardından bulunduğunuz hesaptan çıkış yapılacak ve ana hesabınıza yönlendirileceksiniz.

Instagram’ın Çoklu Hesap Özelliği Ücretli Mi?

Instagram tarafından yapılan güncellemeleri takip edemeyen kişiler çoklu hesap özelliğinin ücretli olup olmadığı konusunda endişe duyduğu için araştırmalar yapıyor. Bu özellik instagram uygulaması tarafından sunulan diğer özelliklerde olduğu gibi sizlere herhangi bir ücret karşılığında verilmiyor. Bu platformda yeni bir hesap bile açmış olsanız çoklu hesap özelliğini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Instagram’ın kendini sürekli olarak geliştiren bir platform olmasından dolayı geçmişte kullanıcıların çoklu hesap girişi yapmak için kullandığı ücretli uygulamaların önünü kesmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda ana amaç kullanıcıların hesap şifrelerini üçüncü parti uygulamalarla paylaşarak güvenliği tehdit eden unsurları ortaya çıkarmalarını engellemekte mümkün oluyor.