%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’da Satış Nasıl Yapılır ?

Instagram, günümüzün en aktif kullanıcılara sahip olan sosyal medya platformlarından biridir. Instagram bünyesinde milyarlarca aktif kullanıcının bulunmasının yanı sıra, günlük olarak aynı zamanda milyarlarca beğeni, yorum ve satış da yapılmaktadır.

Birçok e – ticaret yapan kişinin de aktif olarak kullanmakta olduğu Instagram, yeni yayımladığı özellikler ile platformu e ticaret işlemleri için oldukça işlevli bir yer haline getirmiş durumda. Öyle ki, mağazalar için keşfette ayrı bir alan ayrılmış durumda.

Instagram’da satış yapabilmeniz için, öncelikle bir hesaba ihtiyacınız bulunmakta. Ayrıca açmış olduğunuz bu hesabı; işletme profili yaparak; kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim sunabilir ve ayrıca satış oranlarınızı da arttırabilirsiniz.

Instagram’da Satış Nasıl Yapılır ?

Takipçi ve Beğeni Sayınız Yüksek Olmalı

Instagram üzerinden satış yapmak istiyorsanız; takipçi sayınızın yüksek olması gereklidir. Bu, hesabınızın ve işletmenizin daha güvenilir bir izlenim sunmasını sağlayacaktır. Takipçi sayısının yanı sıra, gönderilerinize yapılan beğeniler ve yorumlar da çok önemlidir. İlk başlarda organik olarak yüksek erişimlere ulaşamayacağınız için, organiktakipci.net gibi güvenilir bir site ile takipçi, beğeni ya da yorum satın alabilirsiniz.

Etiketleri Aktif Olarak Kullanın

Yaptığınız paylaşımlarınızda etiket kullanmanız; ilgili müşterilerinizin sizleri daha kolay bulmasını sağlayacaktır. Örneğin, bir telefon kabı sattığınızı var sayalım. Gönderinizin açıklama kısmına hastag olarak telefon kabı ve telefon kılıfı etiketlerini eklerseniz; müşteriler ya da potansiyel müşteriler arama bölümünde bu kelimeleri aratarak; sizi ve dolayısıyla ürünlerinizi görebilir. Bu da ulaştığınız – eriştiğiniz kişi sayısını arttırarak; daha fazla kişiye satış yapmanızı sağlar.

İlgili Olun

Gönderilerinize yorum yapan kişilerin yorumlarını beğenmeniz ve hatta yanıt vermeniz; sizin ilgili bir satıcı olduğunuzu gösterir. Bunun yanında gelen mesajlara yani DM’lere anında yanıt vermeniz; kullanıcıların sizlere iletmiş oldukları soruları yanıtlamanız; yine sizin ilgili bir satıcı olduğunuz izlenimi verecektir bu da dolaylı yoldan sizin güvenilir ve geçekten satış yapma amaçlı o platformda olduğunuzu kullanıcılara kanıtlayacaktır.

Whatsapp numaranız olsun

Kullanıcıların sizlere Instagram dışında da ulaşabilecekleri bir iletişim adresi bırakmanız, güvenirliğinizi arttırmanın yanı sıra, kişilerin sizlere daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır.