%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Dili Nasıl Değiştirilir?

Instagram kullanıcıları bazı güncellemelerin sonucunda otomatik olarak ortaya çıkan dil sorunu ile karşı karşıya kaldığında bu sorunun çözümünü bulmak için internet üzerinde adeta harıl harıl araştırma yapıyor. Tabii ki sorunu ortadan kaldırmak için yapılan öneriler her zaman kesin sonuç vermeyebiliyor. Eğer yaşadığınız dil sorunu güncelleme kaynaklı ise bu sorunun ortadan kaldırılması için güncelleme sonrası Instagram tarafından gönderilecek olan yeni güncellemeyi beklemek zorundasınız. Her ne kadar durum böyle olsa da sorunu ortadan kaldırmak için kendi çözümlerinizi de üretebilirsiniz.

Instagram dil değiştirme işlemi için platform sizlere bu konuda özelleştirme imkanı sunuyor. Konumunuz yurtdışı olsa bile hesabınızı kullandığınız dili Türkçe olarak ayarlayabiliyorsunuz. Bu konuda insanlar bilgi sahibi olmadığı için mecburi kullanımlar ortaya çıkabiliyor. Instagram dil ayarları nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaşırken ihtiyacınız olan tüm bilgilerin aktarımını en iyi şekilde yapacağız.

İnstagram Dili Nasıl Değiştirilir?

Güncelleme Sonrası Ortaya Çıkan Dil Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram platformu kullanıcılarına her zaman yenilikçi bir ortam sunmak için yeni özellikleri bir bir bünyesine katmak amacıyla güncellemeler yapmaktadır. Tabii ki bu güncellemeler her ne kadar başarılı gibi gözükse de bu güncellemelerin ardından dil sorunları ve buna benzer sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlar sebebiyle de maalesef ki instagram kullanıcı kaybı ile karşı karşıya kalabiliyor. Instagram dil değiştirme işlemi için izleyeceğiniz yollar aşağıda belirtilmiştir. Her maddeyi eksiksiz olarak yerine getirmeniz durumunda artık sorunsuz bir şekilde platformu kendi dilinizde kullanabileceksiniz.

  • Instagram platformunda kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile hesabınıza giriş yapın.
  • Başarılı bir girişin ardından ana ekranda sağ alt köşede bulunan profil resminize tıklayarak kendi profilinize giriş yapın.
  • Sonra profilinizin sağ üst köşesinde bulunan “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
  • Açılan menüden aşağıya doğru indiğinizde “Language” kategorisini göreceksiniz.
  • Bu kategori ilgili dil ayarlarını yapacağınız kısımdır. Buraya girdikten sonra karşınıza birçok dil seçeneği çıkacak. Eğer dilinizi Türkçe yapmak istiyorsanız Türkçe’yi seçmeniz yeterli olacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta dil seçiminizi yaparken sıralanan diller arasında bulunan “System Default Türkçe” yazıyor. Bunu seçmeniz sorununuzun çözümünde size yardımcı olmayacaktır. Dil sorunu Instagram tarafından yapılan bir güncellemenin sonucunda ortaya çıktığı için yine aynı hata ile default ayarlar çerçevesinde karşılaşmanız daha mümkündür. Bu sorun platform yapımcıları tarafından çözülene dek default ayarları seçmeniz halinde uygulamanız yine İngilizce olarak kullanıma sunulacaktır.

Instagram Uygulaması Durup Dururken Neden İngilizce Olur?

Instagram kullanıcıları dil ayarlarını değiştirmek için normal zamanlarda çaba sarf etmeseler de böyle durup dururken dil değişikliği olduğunda herkes normal bir şekilde tedirgin oluyor. Instagramı Türkçe yapmak için sizlere bir üst paragrafta izlemeniz gereken yollar doğru bir şekilde anlatıldı. Anlık olarak dil değişikliklerinin çözümü olsa da bu sorun ile karşılaşmayı manuel olarak engelleyemezsiniz. Bu sebeple kesinlikle dil değişikliği durumunda yukarıda anlatılan işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor. Türkçe dil ayarını manuel olarak yaptığınızda herhangi bir sorun olmayacak ve uygulamayı kendi dilinizde kullanabileceksiniz.

Bazı kullanıcıların aktif olarak kullanmaya devam ettiği telefonlarda telefonun dil ayarı yapıldığında otomatikman uygulamanın dili de değişikliklerle karşılaşabiliyor. Bu durumda telefon dili ile instagram dilinin birbirinden bağımsız olarak çalışmasını istiyorsanız uygulama içinden dil ayarlarını muhakkak yapmalısınız. Instagram dilini Türkçe yapma işlemi bu şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu durumda unutmamanız gereken tek şey uygulamada oluşabilecek her türlü sorunun manuel olarak bir çözümü olduğudur. Biz de bu yazımızda size dil sorununun çözümüne dair bilgileri verdik. Herhangi bir problem olması durumunda uygulama yapımcıları tarafından yapılacak bildirimleri beklemeniz daha sağlıklı olacaktır.