%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Hesabı Çalma

Instagram, birçok kullanıcının ( aylık neredeyse milyarlarca aktif kullanıcı ) paylaşımlar yaptığı bir sosyal medya platformudur. Bu platformda yer alan kişiler; kendilerine ait cep telefonu, mail ve Facebook hesapları ile kayıt olurlar. Instagram çalma işleminin gerçekletirilebilmesi için ise, bu adreslerden birisine erişiminizin olması mutlaka gereklidir. İnternet üzerinde yer alan Instagram çalma uygulamaları, yazılımları esasında hedeflediğiniz kişinin hesabını çalmaz aksine; sizin bilgilerinizi ele geçirir. Fakat bunların yanı sıra, kodlama bilgisi olan ya da Instagram’ın bir açığını keşfeden kişiler; Instagram hesaplarını çalabilirler.

Bilgisayar ve yazılım konusunda ciddi bir bilgi birikiminiz yoksa, Instagram hesabı çalmanız oldukça zor olacaktır. Özellikle de internette yer alan uygulamalara giriş yapmanız; aynı zamanda güvenliğinizi tehdit edecektir.

Instagram Hesabı Çalma

Instagram Hesabı Çalmak Suç Mudur ?

Instagram hesabı çalmak, Türkiye sınırları içerisinde siber suçlar kapsamına girmektedir. Hesabınızı çaldığınız kişi şikayette bulunduğu takdirde; hukuksal olarak ciddi ceza yaptırımlarına uğramanız; büyük olasılıkla mümkündür. Bunun yanı sıra hesap sahibi dava açarsa, bu davayı kazanabilir.