%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Hesabımı Facebook Hesabıma Nasıl Bağlarım?

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram Hesabımı Facebook Hesabıma Nasıl Bağlarım?

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran platformlardan biri olan Instagram’da paylaşmış olduğunuz fotoğrafları doğrudan Facebook hesabınızda paylaşarak bu fotoğraflara Facebook’ta ekli olan arkadaşlarınızın da ulaşmasını istiyorsanız yapmanız gereken tek işlem iki uygulama arasındaki bağlantıyı gerçekleştirmektir. Bu işlem ise her iki uygulamanın sunduğu çözümler sebebiyle çok kolay bir işlemle mümkün oluyor.

İnstagram Hesabımı Facebook Hesabıma Nasıl Bağlarım?

Instagram Hesabımı Facebook Hesabı Bağlanma Nasıl Yapılır?

Her iki uygulamanın birbiriyle entegreli çalışması için aşağıda belirtilen adımları eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor. Bu adımlar neticesinde Instagram platformunda paylaştığınız fotoğraflar eşzamanlı olarak Facebook’ta da paylaşılacaktır. Hazırsanız uygulayacağınız adımlara geçelim.

  1. İlk olarak Instagram hesabınıza aktif olarak bağlantı kurulmuş bir telefonda Facebook girişi yapmalısınız.
  2. Ardından iOS ve Android telefonlardan Instagram uygulamasına giriş yapın.
  3. Instagram anasayfasında sağ alt kısımda bulunan profil resmine tıklayın.
  4. Bu işlemle birlikte profilinize ulaşacaksınız. Bu noktada “Üç Çizgi” butonuna tıklayın.
  5. Açılan menüde “Facebook Arkadaşlarını Bul” kısmı bulunuyor. Bu bölümden Facebook’ta bulunan arkadaşlarınızı Instagram’dan takibe alabilirsiniz.
  6. Bu sayfanın içerisinde bulunan “Bağlantılı Hesaplar” kategorisine girdiğiniz zaman paylaşım ayarları ile ilgili kontrolleri yapabilirsiniz.
  7. Eğer ki bu ayarlardan Facebook’ta paylaşmaya izin verirseniz attığınız her gönderi direkt olarak Facebook hesabınızla paylaşılacaktır.

Bu bağlantılı hesaplar olayı sadece Facebook ile sınırlı olmayıp diğer sosyal medya araçları ile Instagram bağlantısını yapma imkanınız bulunuyor. Bu sayede tüm sosyal medya hesaplarınızı tek noktadan kontrol altına alabilirsiniz.