%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram her ne kadar insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan bir uygulama olsa da bazı durumlarda sosyal medyadan uzaklaşmak isteyen kişiler de olabiliyor. Tam olarak bu noktada instagram hesabının nasıl dondurulacağı ile ilgili arayışların ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Halbuki instagram hesap dondurma işlemi tahmin edildiği kadar zor olmamakla beraber bazı adımların dikkatli bir şekilde atılması sonucunda başarıya ulaşmanızı sağlayabilir. Bu adımlar da tarafımızca sizlere detaylı olarak anlatılacak olup hesabınızı kısa süre içerisinde dondurmak için size fikir verecektir. Her adımı titizlikle doğru yapmaya özen göstermeniz instagram hesap dondurma işlemi için çok önemlidir.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmeden önce bilmeniz gereken hususlar olduğunu ve bu hususlar ile ilgili tarafınıza verilen bilgileri göz ardı etmemenizi söylememiz gerekiyor. Her ne kadar sosyal medya şu zamanlarda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olsa da bu platforma bir süreliğine ara vermek isteyen kişilerin olması da karşılaştığımız durumlar arasındadır. Bu başlık altında anlatacağımız adımları titizlikle gerçekleştirerek hesabınızın belirli bir süre zarfı içerisinde gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemi sadece web tabanlı tarayıcılar aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

 1. Instagram hesabınızı dondurmak için ilk olarak tarayıcınızdan hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. Ardından dilerseniz aşağıda bulunan linke tıklayarak direkt olarak hesap dondurma sayfasına gidebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki : https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

 1. Instagram hesap dondurma linkini kullanmadan adımları takip ederek hesabınızı dondurmak istiyorsanız bu adımdan sonrasını uygulayın.
 2. Tarayıcınızı kullanarak instagram.com adresine giriş yapın.
 3. Hesabınıza giriş yapılmış ise “Profil” sayfasına geçiş yapın.
 4. Burada kullanıcı adınızın hemen yanında bulunan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.
 5. Açılan sayfada profilinize ait bilgiler olacaktır. En alt kısımda “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneği bulunuyor.
 6. Bu seçeneğe tıklayarak artık hesabınızı geri dönmek üzere dondurabileceksiniz.
 7. Bu adımda sizden hesabınızı neden kapattığınıza dair bilgiler istenecektir. Buraya bir iki cümlelik yazı yazın ya da seçeneklerden herhangi birini seçin.
 8. Hesabınızı kısa süreliğini dondurmak için son adıma geldiniz.
 9. Kullanıcı adınıza ait şifre sizden güvenlik sebebi ile talep edilecektir. Bu şifreyi girdikten sonra “Hesabı Geçici Olarak Kapat” sekmesine tıklayın.
 10. Artık hesabınız geri dönmek üzere kapatılmış olacaktır.

Hesabınızı dondurduğunuz zaman her ne kadar geri dönmek üzere dondurmuş olsanız da sizi takip eden kişiler gerek aramalarda gerekse takip ettikleri listede sizi göremeyecektir.

Instagram Hesabımı Dondurduktan Sonra Ne Zaman Açabilirim?

Instagram hesabı dondurma işlemini tamamladıktan sonra pişman olup hesabınızı tekrardan aktif etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda ise ortalama 3 saatlik bir zaman sınırlaması bulunuyor. Kullanıcı adına bağlı olan hesabın aktif edilmesinin ardından beğeniler, takipçiler veya fotoğraflar hemen görüntülenemeyebilir. Bu durumda hiçbir şekilde telaşlanmayın. Hepsi bıraktığınız gibi yerinde duruyor ancak bu hesabın olumsuzluklara karşı güvende kalması için platform tarafından alınmış önlemlerden biridir. Belirli bir zaman dilimi sonrasında görüntülenemeyen bütün içerikler görüntülenebilir hale gelecektir.

Instagram Hesabımı Açtım Tekrar Dondurabilir Miyim?

Instagram hesabınızı dilediğiniz zaman tekrardan aktif edebileceğinizi söylemiştik. Her ne kadar aktif etmek için herhangi bir zaman engeli olmasa da tekrardan dondurmak istediğinizde 7 gün yani 1 hafta geçmesi gerekiyor. Bu süre zarfı dolmadığında hesabınızı tekrardan dondurmazsınız. O halde bütün dondurma ve geri açma işlemlerinizde bu sürelerin geçerli olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Instagram Hesabı Dondurma İşleminde Hesap Tamamen Kapanır Mı?

Instagram hesabı dondurma işlemi bazı kullanıcılar tarafından yanlış anlaşılıyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hesabınız kesinlikle tamamen kapanmayacaktır. O halde instagram hesap dondurma adımlarını tamamladıktan sonra belirli bir zaman dilimi içerisinde hesabınızı geri açabileceğinizi söylememiz gerekiyor.

Hesabı Dondurduktan Sonra Takipçi Sayısı Azalır Mı?

Her geçen gün takipçi sayısının daha önemli hale geldiği günlerde kişiler yüksek takipçili hesaplarını takipçi sayılarında düşüşler olabilir diye dondurmak istemiyor. Bu şekilde durum olduğunda da sosyal medyadan uzaklaşma planları da suya düşüyor diyebiliriz. Her ne kadar takipçileriniz sizlere ulaşamayacak olsa da takip ettikleri listede “Instagram Kullanıcısı” adı altında sizi bulabilecektir. Bu hesabı takipten çıktığında sizi takip etmeyi bırakmış olacaktır. Yani kısacası yine takipçi sayınızın azalması takipçinin elinde olan bir durumdur. Hesabınızı dondurmanızdan dolayı takipçi sayınızda düşüşler olmaz.