%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

İnsanların anlık olarak yaşadıklarını birbirleri ile paylaştığı platformlardan biri olan Instagram’da sadece 24 saat aktif olarak kalan ve bu süre zarfının sonunda tamamen kaybolan hikayeler özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ile birlikte yaşadığınız her anı takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Tabii ki siz de takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini indirip bilgisayarınızda yedeklemek isteyeceksiniz. Bu gibi durumlarda instagram hikaye indirme fırsatı sunan üçüncü parti yazılımlar ya da web tabanlı araçlar imdadınıza koşuyor.

Bu tür uygulamalar bazen ücretli olarak veriliyor olsa da bazı internet siteleri tarafından ücretsiz olarak tarafınıza sunuluyor. İnternette bu konuda yapacağınız aramalar neticesinde farklı farklı kaynaklara ulaşabilirsiniz. Tabii ki burada dikkat etmeniz gereken en önemli durum aracın instagram story indirme hizmetini şifresiz olarak veriyor olmasıdır. Bu durumun dışında ücretli olarak indirme olanağı sunan uygulamalara her zaman ön yargılı yaklaşmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Snapchat ile başlayan hikaye çılgınlığı Facebook, WhatsApp derken Instagram tarafından da kullanılabilir hale getirildi. Her ne kadar diğer platformlarda da kullanılıyor olsa da yoğun olarak kullanıldığı platform Instagram’dır. Burada sizi takip eden kitleye yaşadıklarınızı anbean paylaşma fırsatı yakalıyorsunuz. Tabii ki sadece hikaye özelliği ile bitmiyor. Hikayenizde çektiğiniz videolara ya da fotoğraflara farklı farklı gifler, efektler ve sürekli güncel tutulan yüz efektleri ile birlikte eğlenceli bir story serüveni sizi bekliyor diyebiliriz. Bu kadar dolgun özellikle olması da fonksiyonun aktif olarak kullanılmasını sağlıyor. Burada paylaşılmakta olan hikayelerin nasıl indirileceği ile ilgili bilgiler tarafınıza verilecektir.

Burada bilmeniz gereken şey uygulama kendi tarafından kullanıcıya hikaye indirme, fotoğraf ve video indirme gibi özellikler sunmuyor.

Instagram Hikaye İndirme

Bu işlem için tek yapmanız gereken şey telefon markanıza göre uygulama marketine giriş yaparak instagram story indirme kelimesi ile size sunulan uygulamaları aramaktır. Bu şekilde karşınıza birden fazla alternatif ile uygulamalar listelenecek olup bu uygulamalardan özellikle şifresiz indirme hizmeti sunanı seçmeniz gerekiyor. Telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra aşağıda belirtilen adımları izlemelisiniz.

 1. Instagram Hikaye İndirme olanağı sunan uygulamaya giriş yapın.
 2. Bu tür uygulamalar genel olarak kullanıcıdan hikayesi indirilecek olan kullanıcının kullanıcı adını talep etmektedir.
 3. Bu talep doğrultusunda ilgili kullanıcı adını ya da profil linkini ilgili alana girin.
 4. Bundan sonra uygulamanın çalışır vaziyette olup olmadığı ile alakalıdır.
 5. Eğer uygulama başarılı bir şekilde çalışıyorsa verdiğiniz kullanıcı adına ait paylaşılan hikayeleri tek tek indirecektir.

Bazı kullanıcılar instagram hikaye indirme işlemini uygulama aracılığı ile değil de internette aktif olarak hizmet veren araçlar yardımı ile gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu doğrultuda internette yapacağınız küçük araştırmalar sonucunda karşınızda bulunan kişinin hikayesini kolaylıkla indirebilir ve depolayabilirsiniz. Bu işlem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 1. İnternetten “Instagram Story İndirme” kelimesini aratarak en çok kullanılan herhangi bir siteye girin.
 2. İlk olarak araca güvenmeye çalışın. Burada güven kriteri olarak kullanıcı adı veya şifre talep etmemesini dikkate alabilirsiniz.
 3. Araç muhtemel olarak sizden hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını talep edecektir.
 4. Bu kullanıcının profilinin gizli olmaması gerektiğini unutmamalısınız.
 5. “Herkese Açık” olarak sunulan bir hesabın kullanıcı adını ilgili alana yazın ve işlemi başlatın.
 6. Bu kullanıcının son 24 saat içerisinde paylaşmış olduğu tüm hikayeler seri olarak indirilmeye başlayacaktır.
 7. Bu tür araçlar ücretsiz olarak sunulduğu için kullanım açısından da basit bir arayüze sahiptir.
 8. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz hikayeleri depolayabilirsiniz.

Instagram Öne Çıkan Hikaye İndirme

Instagram tarafından kullanıcılara sunulan farklı bir özellikte paylaşılan hikayelerin 24 saat sonra kaybolmasını engelleyerek profile sabitlemek ve ona her an ulaşılabilir hale getirmektir. Bu sayede kullanıcı paylaştığı hikayenin silinmesini engelleyebilir. Bir kullanıcının profilinde sabitlenmiş hikayeler bulunuyor ve bu hikayeleri indirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey özellikle instagram hikaye indirme araçlarını kullanmaktır. Bu araçlar hikayelerini indireceğiniz kullanıcı adını yazdıktan sonra aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz durumunda öne çıkan hikayeleri indirme özelliğini sizlere sunmaktadır.

 1. Instagram hikaye indirme aracına girip burada hikayelerini indirmek istediğiniz kullanıcı adını yazın.
 2. Kullanıcı adını yazdıktan sonra karşınıza öne çıkan hikayelerin bulunduğu albüm listelenecektir.
 3. Bu albümden hangi öne çıkan hikayeyi indirmek istediğinizi seçebilirsiniz.
 4. Her seçimin sonucunda hikayeler tek tek bilgisayarınıza inmeye başlayacaktır.
 5. Bu işlem tahmin edildiği kadar zor olmamakla beraber sizlere kolay kullanım fırsatını da beraberinde sunacaktır.

Instagram’da Hikayeleri Programsız İndirebilir Miyim?

Herhangi bir takip edilen kullanıcının instagram hikayesini indirme işlemini gerçekleştirmek için hiçbir şekilde programa ihtiyaç duymazsınız. Bunun yanı sıra kullanıcılar güvenlik açısından da problem yaşamaz ve hikayelerin kısa süre içerisinde hesaba indirilmesi sağlanır. Bu ve buna benzer durumlarda sorun teşkil eden işlemleri yapmak zorunda kalmazsınız. Instagram programsız story indirme işlemi için internette konu ile alakalı araştırmalar yapmanız yeterli olacaktır. Bu doğrultuda ilgili araçlar internet sitesi olarak karşınıza çıkacak ve kullanımınıza sunulacaktır.