%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram İndir

Son zamanların en gözde sosyal medya platformu olan Instagram hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okumalısınız. Siz değerli okuyucularımız için Instagram uygulamasını, nasıl indirildiğini ve farklı işletim sistemlerinde adım adım nasıl kurulabileceğinden bahsettik. Eğer siz de Instagram uygulamasının işletim sisteminizde nasıl kurulacağını öğrenmek istiyorsanız, tüm cevaplarınızı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram İndir

Instagram uygulaması, 2010 yılından beri sosyal medyada yer alan bir platformdur. Kullanıcı ve üyelerine ücretsiz bir şekilde fotoğraf ve video paylaşımı yapma imkanı tanımaktadır. Oldukça eğlenceli ve popüler bir hale gelen Instagram, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaktadır. Instagram uygulaması ile;

 • Arkadaşlarınızı ağınıza ekleyip, fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızın yüklemiş olduğu fotoğraf ve video’ları takip edebilirsiniz.
 • Platformda gördükleriniz hakkında eğlenceli konuşmalar yaparak, interaktif bir ortam oluşturma şansını yakalayabilirsiniz.
 • Igtv’ye göz atıp video paylaşımının keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Instagram’ın ücretsiz renk filtrelerini fotoğraflarınız üzerine uygulayabilirsiniz.
 • Sınırsız bir şekilde fotoğraf yükleme imkanını elde edebilirsiniz.
 • Yorumlar ve beğeniler alarak, arkadaşlarınız ile etkileşime geçebilirsiniz.
 • Akışta ve hikayelerde gördükleriniz sayesinde, gündemdeki olayları takipte kalabilirsiniz.

Popüler bir fotoğraf ve video uygulaması olan Instagram aplikasyonunu, birçok mobil cihazdan ve farklı işletim sistemlerine sahip telefonlarınıza indirerek kullanabilirsiniz. Sizler için farklı işletim sistemlerine göre, Instagram uygulamasını nasıl kullanıp, indirebileceğinize dair adımları sıraladık!

Instagram indirme adımları nelerdir?

Instagram iOS İndirme Adımları

Instagram iOS İndirme Adımları

 1. Wifi ve internet bağlantısını aç

Instagram uygulamasını iOS işletim sistemine sahip telefonlarınıza indirmenin ilk adımını gerçekleştirmek için, wifi ve internet bağlantısını açmalısınız. Telefonunuzda internet olmadan, Instagram hesabını indirmeniz mümkün değildir. İnternet tarayıcınızla bağlantı kurmayı başardıktan sonra, Instagram uygulamasını yüklemek için ikinci adıma geçebilirsiniz.

 1. Uygulamayı indirme işlemini başlatın

Ana ekrana gelin ve App store kısmında Instagram uygulamasını bulup, indire basın. Eğer uygulamaya sertçe basarsanız, indirmeyi sürdür veya duraklat seçenekleri ile karşılaşabilirsiniz. Eğer yanlışlıkla, Instagram indirme uygulama işlemini duraklatmışsanız, indirmeyi sürdüre dokunabilirsiniz. Bu sayede uygulama indirme işlemi devam eder.

Uygulamayı indirme işlemini başlatın

 1. Cihazınızı kapatın ve yeniden başlatın

Yukarıdaki iki işlemi tamamladıktan sonra, cihazınızı kapatın ve yeniden başlamasını sağlayın. Cihazınız yeniden açıldıktan sonra, ana ekranda Instagram uygulamasının kurulu olduğunu göreceksiniz. Hemen Instagram hesabınızı kullanmaya başlayarak, direct ile arkadaşlarınıza mesaj gönderin veya bunun yerine fotoğraf ya da video’lar yüklemeyi de tercih ediyor olabilirsiniz.

Instagram Android İndirme Adımları

Instagram Android İndirme Adımları

 1. Google Play Store Uygulamasına Tıklayın

* “Google Play Store” uygulamasını açın.

Instagram İndir Adım 1

* Açılan sayfada yer alan “Arama” bölümüne “instagram” yazın ve arayın.

Instagram İndir Adım 2

* “Instagram” uygulama sayfasından “Yükle” butonuna tıklayın.

Instagram İndir Adım 3

* Instagram uygulamanız inmeye başlayacaktır.

Instagram İndir Adım 4

* İnme işlemi tamamlandıktan sonra “Aç” butonuna tıklayın ve uygulamayı kullanmaya başlayın.

Instagram İndir Adım 5

Windows Instagram İndirme Adımları

Windows Instagram İndirme Adımları

 1. İlk olarak Windows’un kurulu olduğu bir bilgisayarda, sol alt köşede yer alan büyüteç simgesine tıklamalısınız.
 2. Simgeye bastıktan sonra, arama yapmanızı sağlayacak bir ekran açılacak. Bu ekrana store yazın ve yazdığınız kelimeyi aratın.
 3. Aramadan sonra birçok sonuç ortaya çıkacaktır. Bu sonuçlar arasından ‘’ Microsoft Store’’ yazılı olan kısmı seçin. Seçtiğiniz kısım Windows’un market kısmı olarak adlandırılmaktadır.
 4. Microsoft store açıldıktan sonra ise, sağ üst köşede bulunan arama bölümüne de Instagram yazdıktan sonra, arama sonuçlarını göster diyerek, aramayı başlatın.
 5. Arama sonuçlarında karşınıza Instagram uygulaması çıkacaktır. Bu kısımdan sonra uygulamayı Windows’unuza yükleyebilirsiniz. Yüklemeyi gerçekleştirdikten ve adımları tamamladıktan sonra Instagram uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.Windows üzerinden Instagram kullanmak, mobil cihazlardan kullanılmasına benzemese de Instagram uygulamasının hemen hemen bütün özelliklerini, masaüstünde de erişip aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Windows uygulaması için eğer, Windows Phone tarzı bir telefona sahipseniz, sadece bir kez yükleyerek hem masaüstü hem de mobilde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Instagram diğer cihazlarda olduğu gibi, tablet ve masaüstü cihazları kullanan kişiler için de tercih edilmektedir.

Windows Phone telefonlarına, Instagram uygulamasını yükledikten sonra, tek bir yükleme sayesinde hem mobil hem de masaüstünde kullanabilme avantajını sağlayan durum, Windows Phone’un evrensel nitelikli olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu tarz telefonlara sahip olmak, Instagram gibi uygulamaları yüklerken birçok avantaj ve kolaylık sağlar. Bundan dolayı aldığınız herhangi bir telefon ya da elektronik cihazın, evrensel bir kullanımı ve altyapısının olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Windows’ta Instagram Özellikleri Nelerdir?

Windows’ta yüklü bir şekilde kurulu olan Instagram üzerinden neler yapabiliriz? Mobilde kullandığımız gibi kullanabilir miyiz? İşte bu soruların cevaplarının da içerisinde bulunduğu, Instagram windows özelliklerini de kapsayan bazı maddeler:

Windows’ta Instagram Özellikleri Nelerdir?

 • 24 saat sonra kaybolacak hikayeleri paylaşma
 • Filtre düzenleme araçları ile video ve fotoğraf paylaşma
 • Keşfet bölümünde, keşfetteki yeni hesapların fotoğraf ve videolar kısmına bakabilme
 • Direct kısmı sayesinde, arkadaşlarınıza mesaj atabilme
 • Twitter ve facebook gibi birçok sosyal ağ ile entegrasyon sağlayabilme imkanı

Windows’a yüklenen Instagram uygulamasının, sürümleri ilk kullanımda size iOS ya da Android gibi işletim sistemlerinden farklı gelebilir. Özellikle ara yüz olarak gönderileri öne çıkaran siyah beyaz bir tasarımın kullanıldığını da sizlere belirtmek istiyoruz. Başlarda yabancı karşılayabilirsiniz ama yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Instagram uygulamasının birçok özelliği bu platformda da mevcut bir şekilde kullanılabiliyor.

Windows’ta Instagram Özellikleri Nelerdir?

Instagram’ı dilediğiniz işletim sistemine yukarıdaki adımları takip ederek yükleyebilirsiniz. Uygulamanızı kendi işletim ağınıza yüklemeyi başardıktan sonra, filtreli fotoğraflar ekleyin ve yaratıcı araçlarla hesabınızı destekleyin. Vakit geçirilmesi oldukça keyifli bir platformdur. Diğer sosyal ağlara göre daha fazla tercih edilip kullanılmasının en büyük sebebi görselliğin daha fazla ön planda olmasından kaynaklanmaktadır. Birçok fotoğraf ve video paylaşma şekli mevcuttur.

Buna ek olarak her geçen gün yenilikler ve güncellemeler gelmektedir. Instagram uygulamasının cihazınızda yavaşlamaması için, bu tarz güncelleme ve yenilik zamanlarını takip etmelisiniz. Instagram kurucularının şirket sloganları da oldukça manidardır. ‘’ Sizi sevdiğiniz insanlar ve şeylere yakınlaştırıyoruz.’’ Bu uygulamada sadece yakın arkadaşlarınız ve çevreniz ile değil, hiç tanımadığınız fakat tanışma fırsatı elde etmek istediğiniz kişilerle de yakınlaşma fırsatını elde edebilirsiniz. Siz de hemen Instagramı yükleyin ve;

 • Arkadaşlarınızla ve tanışmak istediğiniz yeni insanlarla bağlantı kurun.
 • Ulusal ve uluslararası gündemdeki olaylara anında hakim olun.
 • Hikayelerde gördükleriniz hakkında eğlenceli iletişimler kurup, arkadaşlarınızla sohbet edin.
 • Neler yaptığınızı gösteren fotoğraflar ile konular hakkında eğlenceli konuşmalar başlatın.
 • Keşfette gördüğünüz ve ilk kez karşılaştığınız fotoğraflar ve video’lardan ilham alııp, yaratıcılığınızı geliştirme şansını yakalayın.
 • Video’lar için igTv’ye göz atın.
 • Kaybolacak fotoğraf ve videolar için hesabınızın hikaye kısmında paylaşımlar yapın.
 • Sevdiğiniz içerik üreticilerinden ve paylaştıkları fotoğraflardan anında haberdar olun.
 • Profilinizde göstermek istediğiniz fotoğraflar yayınlayın.
 • İçerik üreticilerinden daha uzun videolar izleme şansını elde edin.
 • Hikaye kısmına 24 saat sonra kaybolacak fotoğraf ve video tarzı eklemeler yapın.
 • Instagram’ınızı tüm kullandığınız cihazlara ekleyin ve yaratıcı araçlarla her an iletişimde olma fırsatını elde edin.