%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram İş Hesabı ve Özellikleri Nelerdir?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Instagram İş Hesabı ve Özellikleri Nelerdir?

Instagram iş hesabı, Instagram üzerinden e-ticaret yapmak için kullanılan ve çok sayıda yararlı özelliği bulunan bir hesap çeşididir. Son zamanlarda çok sayıda yaygınlaşan Instagram e-ticaret sayfaları bu hesap türünü kullanmakta ve müşterileri ile daha kolay iletişime geçip, daha kolay iş yapabilmektedirler.

Instagram İş Hesabı ve Özellikleri Nelerdir?

Instagram İş Hesabı Nedir?

İşletmeniz için profesyonel bir Instagram profili oluşturmak, pazarlamacılar, potansiyel müşteriler ve müşteriler için avantajlar sağlar. 2017 itibariyle Instagram'da 25 milyon işletme kayıtlıydı. Bu sayının şimdi ne kadar fazla olabileceğini hayal edebiliyor musunuz?

Instagram işletme profilleri, Instagram'ın hesaplarının işletme olarak tanınmasını isteyen markalara sunduğu ücretsiz bir özelliktir. Bu profiller, analitiklere erişim, reklam hedefleme ve iletişim düğmesi gibi kişisel profillerden daha fazla özellik sunar.

Instagram işletme profilleri, Instagram'ın hesaplarının işletme olarak tanınmasını isteyen markalara sunduğu ücretsiz bir özelliktir.

Instagram İş Hesabını Nasıl Oluşturulur?

 1. İnstagram Uygulamasını İndirin.
 2. E-Posta’nız İle Kaydolun.
 3. Şirketiniz veya Sayfanız İçin Bir Kullanıcı Adı ve Şifre Girin.
 4. İnsanların Sizi Tanıyabileceği Bir Profil Fotoğrafı Koyun.
 5. Profil Ayarlarınıza Giriniz ve Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneğine tıklayın.
 6. Şirket Adınız, Şirket Numaranız ve Şirketinizin Bulunduğu Adresi Yazın.
 7. İşiniz ile ilgili gönderiler paylaşmaya başlayın.

Instagram İş Hesabının Özelliği

 • Instagram Insights, pazarlamacılara işlerinin platformda nasıl bir iş yaptığına bir bakış sunuyor. Instagram analizi, sayfanıza, web sitesi tıklamalarına, erişimine ve hatta genel gösterimlere olan trafiği izleyebilirsiniz.
 • Instagram reklamları, işletme profiline sahip kullanıcılar için bir seçenektir. Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin reklamını yapmak için başka bir platforma ihtiyaç duymanız durumunda, Instagram'da reklam vermek profesyoneller için kolaylaştırılmıştır.
 • İletişim düğmelerini takip eden ve etmeyen herkes kullanabilir. Bu özellik sayesinde, profilinizi ziyaret edenlerin sizinle iletişim kurmak için sayfadan ayrılmasına gerek yoktur. Bunun yerine, sağladığınız iletişim bilgileri arasından seçim yapabilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Müşteriler uygulamada kalmayı tercih ederse, Instagram DM gönderme seçeneğini hâlâ kullanabilir.
 • Instagram Hikayeleri'ndeki URL ekleme özelliği, 10.000'den fazla takipçisi olan veya resmi Instagram hesabını kullananlar tarafından kullanılabilir.