%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Kendi Kendine Beğeni Yapıyor

Instagram kullanıcılarının en fazla rahatsız oduğu konulardan biri de budur. Herhangi bir anda hesabınızdan beğendiğiniz gönderileri kontrol ettiğiniz de sizin bilginiz dışında birçok fotoğrafın beğenildiğini görebilirsiniz. Her ne kadar bazı insanlar bu konuyu umursamıyor olsa da bir sonraki evrelerde beğenilen fotoğraflar uygunsuz olabilir ve başınıza türlü türlü belalar açabilir. Bu durumda en sık karşılaşılan sorunlardan biri herhangi bir virüslü bağlantının beğenilmiş olması ve insanlar tarafından zaten bu beğenmiş bende beğensem ve bağlantıya tıklasam bir şey olmaz düşüncesini ortaya çıkarmasıdır. Hâl böyle olunca insanlar sizin referansınız ile hesaplarının çalınmasına yol açacak tıklamalar yapabilir.

Bu sorunun karşılaşılmasındaki en büyük etken Instagram hesabınızın şifresini herhangi bir takip uygulamasında girmiş olmanız ve bu uygulamanın hesabınızı tamamen kontrol altına almış olmasıdır. Bu durumda hesabınız havuza düşecek ve uygulamada diğer beğeni alan kişilerin fotoğraflarına beğeni yapacaktır. Bu sebeple izin verdiğiniz uygulamaların güvenilir olmasına çok fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer ki izin verdiğiniz uygulama güvensiz ise kesinlikle hesap şifrenizi vermemelisiniz. Bu uyarıları yaptıktan sonra kendi kendine beğeni yapıyor sorununu ortadan kaldırmak için ne yapmanız gerektiğini sizlere anlatalım.

İnstagram Kendi Kendine Beğeni Yapıyor

Hesabınızın Otomatik Beğeni Yapmasının Sebepleri

Instagram hesabınızın otomatik beğeni yapıyor olmasının en önemli sebebi hesabınızın şifresini ısntagram takipçi hilesi adı altında sizlere sunulan uygulamalara giriş yapmış olmanızdır. Bu tür uygulamalar sizi data havuzuna alarak her geçen gün farklı kişilerin beğeni hizmetine cevap vermesini sağlıyorlar. Bu girişin ardından hesabınıza ait şifresi direkt olarak uygulamanın yayıncısına gider ve artık kontrol sizinle birlikte farklı bir kişiye daha geçer. Bu sayede Instagram hesabınızdan farklı farklı kişilere yorum yapmanın yanı sıra sizin yapabildiğiniz tüm işlemleri onlarda yapabilirler. Bu tür uygulamalara giriş yaptıysanız ilk işiniz Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek olacaktır. Bu sayede şifrenize artık sizden başkası kesinlikle erişemez.

Instagram takipçi uygulamalarının yanı sıra sizlere Instagram içerisinde kolaylık sağlamak için sunulmuş olan uygulamalarda yine aynı şekilde hesabınızın kendi kendine beğeni yapmasına sebep olacaktır. Instagram takibi bırakanları görmek ve profilime kimler baktı adı altında güzel gösterilen uygulamaların tek bir amacı vardır şifrenize sahip olmak. Bu programlara giriş yaparken şifrenizi girdiğinizde Instagram hesabınızın çalınması olası bir durumdur. Kullanıcı adı ve şifrenizin tamamen size özel olması için bu tür uygulamaları kesinlikle kullanmamanızı öneriyoruz.

Her şeyden önce hesabınızın güvenliği sizin tarafınızca sağlanmalıdır. Eğer ki Instagram hesabınızın şifresini basit ve kolay bulunabilir karakterlerden seçerseniz bazı yardımcı programlar kullanılarak şifreniz bulunabilir. Bu nedenle Instagram hesabınızın şifresini daha önce hiçbir yerde kullanmadığınız ve bunun yanı sıra kimseye söylemediğiniz şifrelerden seçmeye özen gösterin. Bir başka yerde kullandığınız şifreler genel olarak bir süre sonra dağıtılmaya başlanıyor. Bu durumda ise yardımcı programlar yazılarak şifrelerin otomatik denenme süreci başlıyor. Bu süreçte şifreniz artniyetli insanlar tarafından bulunabilir.

Instagram Otomatik Beğeni Sorununun Çözümü

Bu sorunun en kolay çözüm yollarından sizlere bahsederek hesabınızı üst düzey güvenlik önlemleri altında korumanıza yardımcı olacağız. Instagram hesaplarının kendi kendine takip ve kendi kendine beğeni işlemlerini neredeyse bir daha olmayacak derecede engelleyebilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler aşağıda listelenmiştir. Bu işlemleri dikkatli bir şekilde gerçekleştirdiğinizde sorunun çözümü adına en önemli adım atılmış olacaktır.

  • Instagram hesabınızın şifresini kesinlikle hiç kimsenin bulamayacağı, daha önce bir yerde kullanılmamış ve içerisinde birçok karakter bulunan kombinasyonlardan oluşturmalısınız.
  • En önemli konu daha önce kullandığınız beğeni ve kim takibi bırakmış uygulamalarındaki girişlerinizdir. Eğer ki böyle uygulamalara giriş yaptıysanız ivedi bir şekilde bu uygulamadan çıkış yapıp telefonunuzdan uygulamayı kaldırmalısınız.
  • Eğer ki Instagram hesabınızın güvenliğinden sürekli olarak şüphe duyuyorsanız Instagramın sunmuş olduğu iki faktörlü doğrulama hizmetinden faydalabilirsiniz. Bunun yanı sıra telefon numarası ve eposta girişlerini muhakkak yapın.

Instagram hesabınızı daha üst düzey güvenlik yöntemleriyle korumak ve kendi kendine beğeni yapmasına engel olmak istiyorsanız bu üst düzey güvenlik önlemini muhakkak almanız gerekmektedir. İki faktörlü doğrulamayı aktif etmek için yapmanız gereken ise profilinize giderek buradan ayarlara giriş yapıp sonrasında “İki Faktörlü Güvenlik Doğrulaması” seçeneğini tıklamaktır. Eğer ki bu fonksiyonu aktif ederseniz başka bir cihazdan giriş yapıldığında telefon numaranıza sms olarak şifre gönderilecektir. Bu şifreyi girmeden hesaba giriş yapmak imkansız oluyor.

Burada sizlere anlattığımız gibi Instagram kendi kendine takip ve beğeni sorununun çözümü aldığınız güvenlik önemleriyle sınırlıdır. Eğer ki üst düzey güvenlik önlemleri alırsanız bu konuda herhangi bir şekilde sorun yaşamazsınız. Hesabınızı iki faktörlü güvenlik altına almak için illa ki bu tür sorunlarla karşılaşmanıza gerek yok. İleri ki dönemlerde bu tür problemlerle karşılaşmamak için kendinizi bu doğrulama yöntemi ile garanti altına almış olursunuz.