%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Ne Zaman Kuruldu ?

Sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, uygulama üzerinden ücretsiz bir şekilde video, fotoğraf ve story ( hikaye ) paylaşılmasını sağlayan; milyarlarca kullanıcı seviyesine ulaşan bir sosyal medya platformudur. Instagram, 2010 yılının Ekim ayında İki uygulama geliştiricisi olan Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından iOS işletim sistemi için kuruldu. İOS işletim sistemi için kurulan Instagram, kısa süre sonra Android işletim sistemine de de kullanılma sunulmuştur.

İnstagram Ne Zaman Kuruldu ?

Facebook Instagram’ı Ne Zaman Satın Aldı ?

Sosyal medya devlerinden biri olan Facebook, 2012 yılının Nisan ayında; Instagram’ı Kevin Systrom ve Mike Krieger’dan 1 Milyar dolar tutarında ödeme ile satın aldı. Instagram’ın Facebook tarafından satın alınmasının ardından; birçok yeni özellik bünyesine eklendi ve Instagram, hızla büyümeye başladı. Instagram’ın facebook tarafından satın alınması; sosyal medya platformunun oldukça gelişmesine, çok daha fazla kişiye ulaşmasına ve çok daha fazla aktif kullanıcıya sahip olmasını sağladı.

Instagram’ın Facebook tarafından satın alınması; sürekli güncelleme alması ve yeni özellikler ile kullanıcıların sık sık kullanmasının yolunu açtı.