%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Paylaşım Zamanlama Nasıl Yapılır?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Instagram Paylaşım Zamanlama Nasıl Yapılır?

Her geçen gün popülerliğini daha fazla arttıran sosyal medya platformu çeşitlerinden biri olan Instagram, içerik üreticileri için farklı farklı alternatifler sunarak platformu daha aktif kullanarak içerikler paylaşma yolunca yenilikçiliğine devam ediyor. Sosyal medya hesaplarınızı takip eden kullanıcılar sizden sürekli olarak hesabınızın konseptine uygun paylaşımlar bekleyecektir. Hesabı aktif tutmanın en iyi yolu sürekli olarak paylaşım yapmak ve bu paylaşımlardaki yükselişleri ve düşüşleri gözlemlemektir.

Instagrama yeni gelen güncellemeler ile birlikte paylaşımların otomatik olarak yapılması için üçüncü parti uygulamalar kullanılırken artık kendi bünyesinde bulunan İçerik Stüdyosunu kullanıma sundu. Bu uygulama sayesinde Facebook ile bağı olmayan üçüncü parti uygulamalarda tarihe karıştı denilebilir. Paylaşım zamanlama işlemlerinizi buradan yaparak siz uyurken bile hesabınızın içerik paylaşmasına olanak sağlayabileceksiniz. Bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgiler içeriğimizde sizlerle paylaşılacaktır.

Instagram Paylaşım Zamanlama Nasıl Yapılır?

Instagram Fotoğraf Zamanlama Nasıl Yapılır?

Herhangi bir zaman içerisinde paylaşmanız gereken içeriğin o süre zarfında müsait olamamanız durumda otomatik olarak paylaşılmasına olanak tanıyan içerik stüdyosu sadece işletme hesaplarında kullanılmaktadır. Instagram paylaşım zamanlama işlemini gerçekleştirmek için aşağıda belirtilen adımları eksiksiz olarak yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Facebook İçerik Stüdyosu İle Gönderi Zamanlama

 1. Facebook İçerik Stüdyosu’na kayıt olun.
 2. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra Facebook hesabınız ile ilişkilendirilmiş olan sayfayı açın.
 3. “Gönderi Oluştur” butonuna tıklayın.
 4. Bir sonraki ekranda “Zamanla” seçeneği sizi karşılayacaktır.
 5. Bu butona tıklayın ve içeriğin paylaşılma zamanını seçin.
 6. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra içeriğiniz belirttiğiniz zamanda otomatik olarak paylaşılacaktır.

Buffer İle Gönderi Zamanlama

Instagram paylaşımlarını bilgisayardan yönetmek isteyen kullanıcılar gönderi planlama işlemini de rahatlıkla kullanabileceği Buffer uygulamasını yoğun olarak tercih ediyor. İçerik stüdyosu bağlantısı yapmakta zorlanan ve bunun yanı sıra profilini işletme profilinden farklı olarak büyütmek isteyen kullanıcılar bu uygulama sayesinde zamanlama işlemini kolaylıkla yapabilecektir. Bu işlem için aşağıdaki adımları tek tek yerine getirmeniz gerekiyor. Buffer 14 günlük deneme sürümü sunmaktadır. Bu sürenin sonunda belirli miktarda ücretler talep ederek üyelik tipinizi ücretli üyeliğe çevirmeniz gerekiyor.

 1. Buffer internet sitesine https://buffer.com/ bu adresten giriş yapın.
 2. İnternet sitesinin sağ üst köşesinde bulunan “Try Buffer for Business” butonuna tıklayın.
 3. Kayıt ekranında sizden mail adresiniz ve hesabınıza giriş yapmak için bir şifre istenecektir.
 4. Bu bilgileri eksiksiz girip üyeliğinizi tamamlayın.
 5. Aynı zamanda uygulamayı telefonunuza da indirerek kayıt olduğunuz bilgilerle giriş yapın.

Bu uygulamada gönderi zamanlama işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz ancak gönderileriniz otomatik olarak paylaşılmıyor. Program içerisinde belirtmiş olduğunuz süre yaklaştığında mobil cihazınıza bildirim geliyor. Tabii ki bu bildirimleri almak için de telefonunuzun aktif olarak bir internet bağlantısına sahip olması gerekiyor. Bildirime tıkladıktan sonra Buffer sizi paylaşım sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada gerekli işlemleri yaptıktan sonra gönderiyi paylaşabilirsiniz.

İçerik Stüdyosu İle Zamanlanan Gönderiler, Zamanında Paylaşılıyor Mu?

Facebook İçerik Stüdyosu tamamen Instagram için oluşturulmuş bir zamanlama özelliğine sahip olduğu için zamanlanan gönderiler kesinlikle herhangi bir şekilde zaman kaçırma gibi bir durumla karşılaşmamaktadır. Bu sebeple instagramda fenomen niteliğinde olan birçok hesap sorunsuz gönderi paylaşma özelliği sebebiyle bu hizmeti kullanmaktadır.

Instagram’ın Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte içerik üreticileri için bu ve buna benzer kolaylaştırıcı birçok özelliği görmemiz daha mümkün hale geldi. Tüm bu kolay adımlar sayesinde içeriklerinizi dilediğiniz gibi zamanlayarak müsait olmadığınız zamanlarda bile rahatlıkla takipçilerinizle buluşturabilirsiniz.