%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Takipçileri Gizleme

Instagram kullanıcılarının normal yollarla takipçi kazanmaları tahmin edebileceğiniz gibi hiçte kolay bir durum değildir. Herhangi bir şekilde ülkenizde bulunan insanların sizi tanıması ya da farklı bir durum olmadığı sürece takipçi sayınızı kolayca arttırmak sizin için çok zorlu bir süreç olacaktır. Kişisel bir hesap kullanıyor olsanız bile sizi takip eden kişileri diğer kişilerin görmesini engellemek isteyebilirsiniz.

Instagram takipçileri gizleme işlemi instagram tarafından sizlere bir buton yardımı ile sunulmuyor olsa da farklı işlemler sonucunda mümkün oluyor.Profilinizi bir şekilde ziyaret eden kişiler sağ üst köşede bulunan takipçi sayınıza tıklayarak sizi takip eden kişilerin listesine ulaşabiliyorlar. Bu işlemi engellemek için hesabını gizleyerek erişimi kısıtlayabilirsiniz. Bu konuyu daha fazla detaylandırmak için yazımızı dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz.

İnstagram Takipçileri Gizleme

Instagram Takipçilerini Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram’da sizi takip eden kişilerin diğer kişiler tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız bu konuda tek yapmanız gereken hesabınızı yabancılara karşı gizli konuma getirmektir. Bu butonu aktif hale getirmediğiniz durumda profilinize giriş yapan tüm kullanıcılar profilinizin sağ üst köşesinde bulunan takipçiler kısmına tıkladığında tüm listeye erişebilecekler.

Tabii ki hesabınızı ne kadar gizliye almış olsanız da profilin sağ üst köşesinde bulunan takipçi sayınızı gizleme imkanınız bulunmuyor. Bu sayıya platform üzerinde bulunan ve kullanıcı adınızı bilen tüm kullanıcılar çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Tabii ki bu durumun gelecekte gelmeyeceği konusunda herhangi bir garantisi yoktur. Hiç beklemediğimiz bir anda instagram tarafından güncelleme getirilerek takipçi sayınızı da gizleyebilir hale gelebilirsiniz.

Her ne kadar hesabı gizleyebilmekte olsanız da bazı yollar kullanılarak instagram gizli hesabı görme işlemini uygulayan kişiler takipçilerinize ulaşabilir. Bu konuda herhangi bir önlem alma fırsatınız maalesef ki bulunmuyor. Böyle bir durum olsa bile siz kesinlikle instagram hesabınızı gizli konuma getirin ve taktikleri bilmeyen kullanıcıların hesabınızda bulunan takipçilerinizin listesine ulaşmasını engelleyin.

Instagram Takipçileri Gizlemek İçin Hesabı Gizliye Almak Yeterli Mi?

Birbirinden değerli takipçilerinizin listesini hiç tanımadığınız kişiler ile paylaşmak istemiyorsanız şuanlık bu listeyi gizlemek için hesabınızı gizliye almanız gerekmektedir. Hesabınızın gizlide olması durumunda sizi yeni takip eden kullanıcılar bildirim kutusuna düşecek ve buradan sizin onay vermeniz durumunda sizi takip etmeye başlayacaklardır.

Instagram takipçilerini gizleme için bu işlem kesin bir sonuç vermiyor olsa bile denemeye değerdir diye düşünüyoruz. Bu durumda hesabınızın sahip olduğu bot takipçi veya gerçek takipçi yoğunluğu sizi takip etmeyen kişiler tarafından gözlemlenemeyecektir. Hesabınız hakkında farklı yerlerde manipüle edilen davranışlar sergilenmesi de bu şekilde engellenmiş oluyor.

Instagram Takipçilerinin Gözükmemesi İçin Hesabı Nasıl Gizliye Alabilirim?

Uzun uğraşlar sonucunda yüksek miktarda takipçi sayısına sahip bir hesabınız var ve bu hesabı artniyetli kişilerden korumak istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken tek şey hesabınızı gizleye almak olacaktır. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğiniz hakkında bilgi sahibi değilseniz aşağıda belirtilen adımları eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekmektedir.

  • Sahip olduğunuz mobil cihazınızdan Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
  • Ardından sağ alt köşede bulunan profil fotoğrafına tıklayın.
  • Profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın.
  • Buradan “Ayarlar” kısmına giriş yapın.
  • Ardından karşınıza çıkan seçeneklerin arasından “Gizlilik” sekmesini seçin.
  • Ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda “Bağlantılar” başlığı altında “Hesap Gizliliği” seçeneği bulunacaktır.
  • Buraya girerek gizliliği aktif hale getirin.

Bu adımların sonucunda hesabınız istemediğiniz kişilere karşı gizlenecek ve sizin onayınız olmadan profilinize girişleri engellenecektir. Hal böyle olunca profilinizde takipçi sayınıza tıkladıklarında da sizi takip eden kişilerin listesine ulaşamayacaklar.