%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram TBT Ne Demek?

Herkes tarafından fazlaca kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da son zamanlarda yeni bir akım ortaya çıktı. Neredeyse paylaşılan her görselin altında #tbt etiketini görmeye alışır hale geldik. Bu etiket herkes tarafından kullanılıyor olsa da ne işe yaradığı herkes tarafından bilinmiyor. Bu konuda etiketin açılımı ve ne işe yaradığı ile ilgili bilgilerin sizlere aktarımını bu blog yazısı aracılığıyla gerçekleştireceğiz.

TBT Ne Anlama Geliyor?

Instagram’da birçok kişi tarafından ilgiyle kullanılan #tbt etiketinin açılımı “Throw Back Thursday”’dır. İngilizce’de bu kelimenin anlamı “Perşembeye Doğru” olarak kullanılıyor.. Bu sebeple instagramda geçmişte yaşadığınız bir ana dair fotoğraf paylaştığınızda direkt olarak bu etiketi kullanabilirsiniz. Bu etiket ile hergün binlerce fotoğraf paylaşıldığı için etiketi takip eden kişilerden de etkileşim kazanabilirsiniz.

İnstagram TBT Ne Demek?

Bu kelimenin anlamı neticesinde Perşembe günü paylaştığınız fotoğraflarda bu etiketi kullanabilirsiniz. Bu akımın başlamasında birçok ünlü kişinin etiketi aktif olarak kullanmasının büyük ölçüde etkisi olduğunu bilmelisiniz. Hâl böyle olunca sadece Instagram’da değil, Twitter ve Facebook gibi platformlarda paylaştığınız resimlerde de bu etiketi kullanabilirsiniz.

TBT akımının yayılmasındaki en önemli etken nedir diye soracak olursanız; İngiltere’de yayın hayatına devam eden Sports İllustrated dergisinin bu etiketi kullanarak her Perşembe günü eskiden kullanılan basketbol ayakkabılarını paylaşmasıdır. Akımın ortaya çıkmasında bu paylaşımların büyük etkisi olsa da en büyük etki ünlü kişilerin kullanmasıdır.