%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’a Bilgisayardan Video Yükleme

Günümüzde Instagram’ın çok büyük bir kullanıcı kitlesine erişmesi ile birlikte aktif kullanıcıların yaşadığı bazı problemler ortaya çıkıyor. Bu sorunlardan biri de telefonlarının olmadığı durumlarda video paylaşamamalarıdır. Herkes yaşadığı her anı sevdikleri ile paylaşmak için bazı fırsatlardan yararlanmak ister. Bu doğrultuda telefonunuz olmadığı durumlarda instagrama video yükleyebilirsiniz. Bilgisayardan video yükleme konusunda sizlere vereceğimiz bilgiler doğrultusunda bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

İnstagram’a Bilgisayardan Video Yükleme

Instagram’a Bilgisayardan Video Yüklemek Zor mu?

Instagram tamamen mobil cihazlara göre tasarlandığı için bilgisayarlarda bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir destek sunulmamaktadır. Bu sebeple genelde insanlar instagrama video yükleme işlemini gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanmış olan yazılımlardan faydalanıyorlar. Bu yazılımlarla da ilk kullanımda video yüklemek için biraz zorlanabilirsiniz. Ancak aşağıda belirttiğimiz işlemleri sırasıyla eksiksiz olarak yerine getirirseniz bu konuda herhangi bir problem yaşamayacaksınız. Genelde sosyal medya ile uğraşan kişiler bu yolları aktif olarak kullanıyor. Her hesabı telefondan kontrol etmek zor olacağı için bu yolu tercih eden kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Siz de bilgisayarınızdan aktif olarak instagram kullanmak isterseniz anlattıklarımızı yerine getirmelisiniz.

Microsoft Store’da Bulunan Instagram Uygulaması ile Video Yüklenir mi?

Microsoft’un Windows 10 ile birlikte kullanıcılarına sunduğu uygulama indirme mağazasının içerisinde WhatsApp ve Facebook’un yanı sıra Instagram uygulaması da bulunuyor. Bu uygulama her ne kadar bilgisayardan instagrama bağlanma imkanı sunsa da herhangi bir video veya fotoğraf paylaşma fırsatı vermiyor. Bu sebeple bilgisayardan video yükleme konusunda farklı alternatifleri denemek zorunda kalıyorsunuz. Bu alternatiflerden en uygun olanı BlueStacks adı verilen programdır. Bu programdan intagrama video yüklemek oldukça kolay olan birkaç adımın neticesinde gerçekleştiriliyor.

BlueStacks Programı ile Bilgisayardan Instagram’a Video Yüklemek

BlueStacks programı telefonu olmayıp bilgisayardan instagrama video veya fotoğraf yüklemek isteyen kişiler için adeta biçilmiş kaftan etkisi yaratıyor. Bu uygulamanın nasıl kurulacağı ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi almak için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz.

BlueStacks Programında Instagram Kullanmak

BlueStacks uygulamasını bilgisayarınıza başarılı bir şekilde kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey Google Play Store’a girmek ve buradan Instagram uygulamasını indirmek olacaktır. Uygulamayı başarılı bir şekilde indirdikten sonra açarak aynı telefonda olduğu gibi bilgisayarda da android arayüzü ile instagram kullanabilirsiniz. Eğer ki aktif olarak kullandığınız instagram hesabınız var ise direkt olarak giriş yapabilir ve instagramda bilgisayardan video yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayardaki Videoyu Instagrama Telefondan Yüklemek

Bilgisayarınızda bir video bulunuyor ve bu videoyu hiçbir şekilde telefonunuza atamıyorsunuz. Ancak buna rağmen videoyu instagramda paylaşmanız gerekiyor. Bu sorunun çok kolay bir çözümü var. Google Drive yardımı ile bilgisayarınızda bulunan videoyu buluta yükleyebilir ve ardından telefonunuzdan Google Drive girişi yaparak bu videoyu instagramda paylaşabilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl mı gerçekleştireceksiniz?

  1. Bilgisayarınıza ve telefonunuzu Google Drive uygulamasını yükleyin.
  2. Her iki cihazda da aynı hesaba giriş yapın.
  3. Bilgisayarınızda bulunan videoyu Google Drive’da bir klasör oluşturarak bu klasörün içerisine atın.
  4. Telefonunuzu elinize alın ve Google Drive uygulamasına giriş yapın. Ardından ilgili klasöre giderek videoya ulaşın.
  5. Bu noktada videoyu bulduysanız videonun üstüne basılı tutarak açılır pencerenin çıkmasını bekleyin.
  6. Açılır pencere çıktıktan sonra “Paylaş” sekmesine tıklayın.
  7. Karşınıza birçok sosyal medya sekmesi çıkacaktır. Buradan Instagram’ı seçin ve videoyu rahatlıkla paylaşın.

Bu konuda yapmanız gerekenler sadece bunlarla sınırlıdır. Herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek kalmadan bilgisayarınızda bulunan videoyu instagramınızda paylaşabilir ve tüm dostlarınızın, takipçilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz. Eğer ki bilgisayardan instagrama video atma konusunda yardıma ihtiyacınız olursa bu rehber işinizi görecektir.

Mac Bilgisayarda Instagrama Video Atma

Instagram kullanıcılarının sadece Windows tabanlı bilgisayarlarda değil Mac yazılımlı bilgisayarlarda da fotoğraf ve videolarını instagramda paylaşma isteği oluşabiliyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise yardımcı olan bazı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaları App Store’dan indirebilirsiniz. Instagrama mac bilgisayardan video yükleme konusunda en çok tercih edilen uygulama Flume’dir. Bu uygulama sayesinde mac bilgisayarlarınızda bulunan tüm videoları instagramda paylaşabilir ve videoların altına istediğiniz açıklamaları yazabildiğiniz gibi hashtag ekleyebilirsiniz. Bu uygulamada BlueStacks’ta olduğu kadar kolay ve rahat bir kullanım sunuyor.