%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’a Nasıl Reklam Verilir ?

Instagram, Türkiye’de dahil birçok ülkede en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Küçük işletmelerden büyük şirketlere, butik hesaplarından hizmet satan kişilere ve blog hesaplarına kadar birçok kişi; Instagram’ı aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Kişilerin Instagram’da tanınabilmesi için; izlemesi gereken bir takım yollar bulunuyor. Bu yollardan birisi ise, Instagram’a reklam vermektir. Instagram’a reklam vererek hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilir, reklamlarınız sonucunda maksimum seviyede verim alabilirsiniz.

Instagram’da reklam vermenin iki farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan birisi Instagram’a sponsor reklam vermek ve diğeri ise, yüksek takipçili hesaplardan reklama almaktır.

İnstagram’a Nasıl Reklam Verilir ?

Instagram’da Sponsorlu reklam Nasıl Verilir ?

  1. Instagram’da sponsorlu reklam verebilmek için, aynı zamanda bir Facebook hesabına da ihtiyacınız olacaktır. Instagram hesabınıza giriş yaparak; hesabınızı kişisel hesaptan çıkartarak bir işletme profili oluşturun.
  2. İşletme hesabı, sponsorlu reklam vermenizi çok daha kolay bir hale getirecektir.
  3. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra; reklam yani sponsor vermek istediğiniz gönderiyi açın.
  4. Gönderinin sağ alt kısmında (fotoğraf ya da video için reklam verecekseniz) bu gönderiyi öne çıkar yazılı butona dokunun.
  5. Ardından karşınıza hedef kitlenizi seçebilmeniz için bir panel çıkacaktır. Bu ekranda hedef kitlenizi; yaş – ülke – dil ve ilgi alanları bakımından sınıflandırın ve hedef kitlenizi oluşturun.
  6. Bu alanda hedef kitlenizi oluşturduktan sonra, ilerle butonuna basın ve günlük harcama planınızı oluşturun.
  7. Harcama planınızı oluşturduktan hemen sonra, ilerleyerek ödeme alanına giriş yapın.
  8. Kart bilgilerinizi girdikten sonra, reklam vermek istediğiniz gönderiniz Instagram tarafından incelenecek, onaylandıktan sonra yayımlanacaktır.

Instagram’da Yüksek Takipçili Hesaplarda Reklam Nasıl Verilir ?

Instagram’da reklam vermek istediğiniz hesap ile kendi hesabınızın aynı hedef kitleye sahip olduğuna emin olmanız gerekmekte. Kendinize uygun, sizden çok daha fazla takipçili bir hesap bulduğunuz takdirde; bu hesap sahibi ile iletişime geçerek; reklam tarifelerini sorabilir; ücretlendirme hakkında bilgi alarak anlaşma yapabilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, piyasa araştırması yaptıktan sonra bir hesap sahibi ile anlaşmanız olacaktır.