%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’da Dondurulan Hesabı Tekrar Açmak

Binlerce meraklı instagram kullanıcısı platform içerisinde yer yer farklı sorunlar ile karşılaşabiliyorlar. Hatta bu sebepler instagram hesaplarını dondurmak istemelerine kadar gidebiliyor desek yeridir. Hâl böyle olunca ileri ki dönemlerde bazı pişmanlıklarda ortaya çıkabiliyor. Eğer ki dondurma işlemine uzun bir süre önce karar verip o zaman uyguladıysanız bir süre sonra bu hesabın şifresini bile unutmuş olabilirsiniz. Bu sebeple hesabınızı aktif etmek için tekrar giriş yaptığınızda kullanıcı bulunamadı ve hatalı şifre cevabı alabilirsiniz. Tabii ki biz de bu yazımız içerisinde bu tür sorunlarla karşılaşmanızı engellemek için instagram dondurulan hesabı açma konusunda bilgileri sizlere aktaracağız.

İnstagram’da Dondurulan Hesabı Tekrar Açmak

Günümüzde instagramı birçok kişi seviyor olsa da bu platformdan nefret eden insanlarda bulunuyor. Bu insanlar platforma giriş yaptıktan bir süre sonra platformdan uzaklaşmak için gerekli işlemleri yapıyor ve hesaplarını donduruyorlar. Tabii ki en azından bir adet sosyal medya kullanmayan kişiler can sıkıntısı ile karşı karşıya kalabiliyor.

Bir süre sonra insanlar dondurdukları hesabı tekrardan geri açmak için bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgileri araştırmaya başlıyorlar. Her ne kadar böyle bir istek olsa da hesabı aktif ederken bazı sorunlarda karşınıza çıkabiliyor. Bu hususta bilmeniz gereken şey dondurduğunuz hesabı direkt olarak geri açamayacağınız ve bir süre sonra beklemeniz gerektiğidir.

Instagram’da Dondurulan Hesap Tekrardan Aktif Edilir Mi?

Instagrama kayıt olduktan bir süre sonra hesabınızı tekrardan açmaya niyetlenebilirsiniz. Bu niyetiniz aslında instagram tarafından rahatlıkla sonuç verecektir. Platform hesabını tamamen silmeyen ancak sadece donduran kişilere platforma bir süre sonra da olsa geri dönüş şansı vermektedir. Bu sayede bir süre sonra rahatlıkla dünyanın en fazla sevilen platformlarından biri olan instagramda tekrardan kendinize yer bulabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde platforma geri dönüşünüzün ardından direkt olarak işlem yapmaya başlayamazsınız. Bu instagramın kendine göre bir hatası mıdır nedir bilinmiyor. Instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmak için aşağıdaki başlığı inceleyin.

Instagram Hesabı Tekrardan Nasıl Açılır?

Instagram hesabınızı tekrardan aktif etmek istediğinizde bunun mümkün olduğunu her durumda sizlere söylemek istiyoruz. Telefonunuza indirdiğiniz instagram uygulamasını kullanarak hesabınızı dondurmadan önce kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınızda hesabınız tekrar aktif edilecektir. Bu işlemi sizlere daha detaylı anlatmak için maddeler halinde sunacağız. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu instagram hesabınızı henüz yeni dondurduysanız tekrardan aktif etmeniz için bir süre beklemeniz gerekiyor. Aksi halde hesabınıza tekrardan ulaşamayacaksınız.

  1. Bu önemli sürece başlamadan önce instagram hesabınızı açmak için en az 48 saatlik bekleme sürenizi tamamladığınızdan emin olun.
  2. Eğer süre dolmadıysa giriş yapmaya çalıştığınızda karşınıza kullanıcı adı ve şifre hatalı gibi bir sorun çıkacaktır. Bu sorunu engellemek için muhakkak sürenin tamamlanmasını beklemelisiniz. Bu durumun asıl sebebi hesap dondurma işleminin devam ettiği süreç içerisinde girişlerinizin sunucular tarafından kabul edilmemesidir.
  3. Telefonunuzdan Instagram uygulamasına ya da bilgisayarınızın web tarayıcısından instagram web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Her iki yolda aynı kapıya çıkacağı için herhangi bir sorun olmayacaktır.
  4. Hesabınızı açmak için kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Başarılı bir girişin ardından hesabınız tekrardan aktif edilecektir.

Instagram Hesabını Açarken “Kullanıcı Bulunamadı” Hatası

Instagram sunucularında oluşan gecikmeler sebebiyle hesabınızı tekrardan aktif ettiğinizde bir süre kullanıcı bulunamadı hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın çözümü ise aslında çok basittir. Hesabınızı direkt olarak kullanmaya başlamak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz taktikleri uygulamanız ya da aceleniz yoksa bir süre daha beklemeniz gerekmektedir.

  1. Kullanıcı bulunamadı hatasının çözümü için giriş ekranında bulunan “Giriş yaparken sorun mu yaşıyorsun?” yazısına tıklamanız gerekmektedir.
  2. Bu noktada hesabınızın kayıtlı olduğu eposta adresine giriş bağlantısı gönderilecektir. Bu bağlantıya tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Tabii ki bu iki adımın sonucunda halihazırda bazı hatalar ile karşılaşmaya devam edebilir ve kimlik doğrulaması yapmanız gerekebilir.

  1. Bu noktada sizden hesabın sahibi olduğunuza inanmak için bazı bilgiler talep edilecektir.
  2. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra eğer ki fotoğraf istenirse fotoğrafın üzerinde kesinlikle oynama yapılmaması gerektiğini de bilmelisiniz. Kırpma dahi yapmayın.
  3. Instagram tarafından gönderdiğiniz bilgileri doğrulamak için bir onay süreci oluşacaktır.
  4. Bu süreç ortalama iki gün sürecektir. İşlem sonlandığında eposta hesabınıza bildirim gelecektir.

Instagram hesabınızı tekrardan açtığınızda kesinlikle takip ettiğiniz veya sizi takip eden kullanıcıların sayısında eksilme ortaya çıkmıyor. Bu sebeple endişe etmenize de gerek yoktur.

Silinen Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram hesabını dondurmak isteyen kişiler hesabı dondurmak yerine yanlışlıkla silebilirler. Bu noktada aslında çok umutlu bir durum olmasa da instagram hesabının kullanıcıların beyanları doğrultusunda kendilerine göndermesi gereken formları devreye sokuyor. Bu formları eksiksiz bir şekilde doldurarak hesabınızın tekrardan açılmasını talep edebilirsiniz. Tabii ki bu yolunda kesin bir sonuç verip vermeyeceği konusunda endişeli olmanızda fayda var. Her ihtimale karşı siz kendinize yeni bir hesap açarak o hesabı kullanmaya başlayın.