%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram da Province Ne Demek?

Instagram son zamanlarda yoğun olarak kullanılan sosyal medya araçlarından biri haline geldi. Birçok kullanıcı neredeyse gününün büyük bir bölümünü takip ettiği kişilerin paylaşmış olduğu gönderileri inceleyerek geçiriyor. Hâl böyle olunca paylaşılan fotoğrafların üst kısmında bulunan konum bölümünde “Province” yazısına denk gelebiliyoruz. Province Ne Demek konusunda insanlar meraklanıyor. Instagram Province türkçe anlamı olarak “İl, Vilayet” anlamına gelmektedir. Her açıdan bakıldığında province kelimesinin yer bildirimlerinde kullanıldığını görmekteyiz. Bu içerikte kelimeyle ilgili olarak genel bilgiler doğru bir şekilde sizlere aktarılacaktır.

Instagram’da Province Nedir?

Insta Province etiketi son zamanlarda çok popüler bir hal almış ve paylaştığı görsellerde yer bildirimi yapan kullanıcılar tarafından sürekli olarak kullanılmaya başlanmıştır. Fotoğrafınızın çekildiği konumu belirtmek için “İzmir Province, İstanbul Province, Muş Province vb.” etiketini kullanabiliyorsunuz.

Instagramın sunmuş olduğu konum özelliği sebebiyle bu kelimenin platform içerisinde kullanım yoğunluğu da her geçen gün artmıştır. Bir yandan bu kelimenin konumun yanında kullanılmasının önemli sebeplerinden biri de il sınırları içerisinde bulunduğunu üstüne basa basa belirtmek oluyor. Bazı kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan instagramda bu kelimeyi kullanırken bazıları ise sadece il ismini yazmayı tercih ediyor.

Instagram da Province Ne Demek?

Instagram’da Province Nasıl Yapılır?

Instagram da province ne demek konusunda merakınızı giderdiğinizi düşünüyoruz. Bunun yanı sıra konu hakkında bilgi sahibi olan kullanıcılar kendi paylaştıkları görsellerde konum özelliğini kullanarak “Samsun Province, İzmir Province” gibi konum etiketlerini nasıl kullanacaklarını merak ediyor. Bu etiketi kullanmak için aşağıda belirtilen adımları eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekmektedir.

  • Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak girin.
  • Yeni bir fotoğraf paylaşın ya da daha önce paylaştığınız fotoğrafı düzenleyin.
  • Fotoğrafın ilgili ayarlamalarını yaparken “Konum” kısmını seçmeye tıklayın.
  • Burada bulunduğunuz ili yazarak önerilen aramalar kısmında yazdığınız ilin sonuna eklenmiş “Province” kelimesini göreceksiniz. (örnek: İzmir Province)
  • Bu konumu seçerek fotoğrafınızın düzenleme işlemini tamamlayın.
  • Bu adımdan sonra artık sizde fotoğraflarınızda “Province” kelimesini rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Province Kelimesi Videolarda Kullanılır Mı?

Province kelimesi son zamanlarda hiç kullanılmıyorken Instagram platformu sayesinde hayatımıza girdi. Birçok kullanıcı bu etiketi kullanarak konumunu bildiriyor. Bunu gören diğer kullanıcılar ise bu konum türünün sadece fotoğraflarda mı kullanıldığını merak ediyor. Bu konuda sizlere bilgi vermemiz gerekirse insta province etiketini sadece fotoğraflarda değil profilinizde paylaşmış olduğunuz tüm içeriklerde belirleyebilirsiniz. Bu işlemi tamamlamak için yukarıda anlattığımız adımların aynısını uygulamanız yeterli olacaktır.

Province Etiketi Bulunduğum İlde Çıkmıyor Ne Yapmalıyım?

Bu etiketin kullanımı tamamen kullanıcı yoğunluğuna bağlıdır. Bir ilde sürekli olarak kullanıcılar paylaşım yapıyorsa ilin province etiketini kazanması daha mümkündür diyebiliriz. Bu şekilde otomatik olarak gerçekleşmiyorsa etiketi oluşturmak için manuel konum oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede bulunduğunuz ilde province etiketi olmasa bile rahatlıkla etiketle paylaşım yapabilirsiniz.