%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram'da Repost Nasıl Yapılır?

Instagram; insanların başka insanlarla iletişim kurmasına izin veren bir uygulamadır. Başka insanların fotoğraflarını görebilir, beğenebilir veya onlara yorum yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, başka bir Instagram kullanıcısı tarafından paylaşılan bir fotoğrafı; kendi hesabınızda paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu noktada, Instagram'ın repost özelliğini kullanmanız gerekecektir. Peki, Instagram'da repost nasıl yapılır? Gelin bu konuyu inceleyelim!

Instagram Repost Uygulaması Var Mı?

Instagram'da başka bir kullanıcının paylaşmış olduğu fotoğrafı kendi hesabınızda paylaşmak istiyorsanız hesabınıza repost uygulamasını yüklemeniz gerekir. Bu noktada, Android tabanlı bir cihaz kullanıyorsanız Google Play Store, iOS tabanlı bir uygulama kullanıyorsanız App Store üzerinden Instagram Repost uygulamasını indirmeniz gerekir.

Instagram'da Repost Nasıl Yapılır?

Repost uygulamasını indirdikten sonra kendi hesabınızda paylaşmak istediğiniz gönderiyi açmalısınız. Bir sonraki aşamada, repost ifadesinin nasıl görünmesini istediğinizi seçmelisiniz. En son aşamada ise söz konusu gönderi için kendiniz açıklama yazabilirsiniz. Ardından, Instagram'a geçiş yaparak gönderiyi tam anlamıyla hesabınızda paylaşma şansına erişebilirsiniz.

Instagram repost yapmak için bir seçeneğiniz daha bulunmaktadır. Ekran görüntüsü yoluyla da herhangi bir gönderiyi hesabınızda paylaşabilirsiniz. Bunun için söz konusu gönderinin ekran görüntüsünü almanız gerekmektedir. Akıllı telefonunuza kaydedilen ekran görüntüsünü bir süre sonra kendi Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz. iPhone 8 ve daha altı bir model kullanıyorsanız ekran görüntüsü almak için yan tuş ve ana ekran tuşuna aynı anda basmanız gereklidir. Bu sayede, ekran görüntüsü paylaşmanız adına kütüphanenize eklenecektir.