%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Private Hesap Nedir?

Instagram sayesinde hayatınızı başkalarıyla paylaşma şansına sahip olabilirsiniz. Fotoğraf ve video paylaşım sitesi olarak bilinen Instagram'ın aynı zamanda mesajlaşma özelliği de bulunmaktadır. Oldukça aktif bir sosyal medya uygulaması olan Instagram; günümüzde milyonlarca kullanıcı sayısına sahiptir. Kullanıcı sayısının her geçen gün arttığını da ifade etmek gerekir. Buna bağlı olarak, Instagram kullanıcılarının hesaplarını korumak istemesine rastlanmaktadır. Instagram'da hesabı herkese açık olmayan insanların hesapları için private hesap tabiri kullanılmaktadır. Bu tür kişilerin fotoğraflarını ve videolarını onların izni olmadan göremezsiniz. Private hesabı olanlara takip isteği gönderdiğini takdirde onların fotoğraflarını görme şansına erişebilirsiniz.

Private Hesap Nedir?

Private Hesap Kullanmak İçin Neler Yapılmalı?

Instagram fotoğraflarınızın başkası tarafından görülmesini istemiyorsanız hesabınızı gizli yapmanız gerekmektedir. Bunun için ilk olarak hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından, profilinizin en üst sol kısmında bulunan linke tıklamalısınız. Önünüze çıkan seçenekler kısmından gizlilik ve güvenlik kısmını tercih etmelisiniz. Hesap gizliliği sayfasıyla karşılacaksınız. Gizli hesap seçeneğinin yanında bulunan kutuya tıklamanızla beraber hesabınız gizliye alınacaktır. Bu sayede, fotoğraflarınız, videolarınız ve hikayeleriniz yalnızca sizi takip edenler tarafından görülebilecektir.

Instagram private hesap sayesinde her şeyden önce fotoğraflarınızın başka insanlar tarafından çalınmasının önüne geçebilirsiniz. Buna ek olarak, sizi yalnızca tanıdığınız ve takip etmesine izin verdiğiniz kişiler takip edecektir. Bu durumun bir sonucu olarak hesap güvenliğiniz garanti altında olacaktır. Private hesap; bilhassa takipçi derdi olmayan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.