%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Shadow Ban Çözümü

Instagram kurulduğundan bu güne kadar birçok gelişim kaydederken suiistimal eden kullanıcılar için de çeşitli yollar geliştirmiştir. Bu yollardan bir tanesi de Shadow ban sistemidir. Instagram hesabı ile kötüye kullanım tespit edilen tüm hesaplar Shadow ban yemektedir. Bu sayede hesabın etkileşimi tamamen düştüğü gibi hesap kısıtlamaya düşer ve hiçbir şekilde keşfetten ya da hashtag listesinde çıkmaz. Keşfet ile beraber önerilenler listesinde çıkılmadığı sürece etkileşim azalacağı gibi takipçi sayısı da düşecek ve yeni kullanıcılar tarafından görünmeyeceksiniz. Bu neticede tamamen doğal takipçinizi kaybedebilir ve sadece takipçi satın al ile doğal olmayan yolla sayınızı artırabilirsiniz.

Shadow Ban Çözümü

Shadow Ban Kurtulma Yolu

Bu tür durumlarda mutlaka sakin olmalısınız. Sistem yanlışlıkla ya da gerçekten Shadow ban attıysa her ne işlemi düzenli yapıyorsanız bırakmalısınız. Paylaşımlarınızı bir süreliğine durdurmakla beraber en fazla günde 1 adet paylaşım yapmalısınız. Hesabınızın daha fazla kötüye kullanıma açılmaması için paylaşımlarınızda etiket ya da hashtag kullanmayın. Bu sayede hesap spamdan uzaklaşacaktır. Bu işlemleri düzenli olarak yapmalı ve en az 15 günlük sabır sürecinden de geçeceğinizi unutmayın. Aksi halde Shadow ban süresi uzayacak ve Shadow ban çözümü etkisiz kalabilecektir.

Bir süreliğine eğer yapıyorsanız Instagram bot takipçi satın alma işlemlerini durdurun. Aksi taktirde Shadow bandan çıksanız bile tekrar aldığınız zaman bekleme süresi 2 katına çıkacak ve hesap kapanana kadar daha zorlu süreçler gelecektir. Bunun çözümünü yaptıktan sonra mutlaka beklemeyi de unutmayın. Shadow ban tekrarlanmaması için mutlaka takipçi satın alıyorsanız bot hesaplardan uzak durup organik takipçi satın al işlemini yapın. Bununla beraber paylaşımlarınızda çok fazla ve alakasız hashtag ile birlikte etiket kullanmayın. Aksi hâlde tekrardan Shadow ban almanız mümkün olacaktır.