%50'ye VARAN İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

 • Ana Sayfa
 • Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

Türkiye’de ve dünyada milyonlarca kullanıcıyı içerisinde barındıran bir platform olarak instagram birçok insanın aktif olarak kullandığı sosyal medya platformlarından biridir. Hem mobilde hem de web tabanında kullanıcılara rahat bir kullanım sunan bu platformda kişilerin paylaştığı görseller kadar profil fotoğraflarına koydukları görsellerde insanların ilgisini çekebiliyor. Tabii ki her ne kadar ilgi çekse de bu fotoğraflara detaylı bakmak pek mümkün değil gibi gözüküyor. Her ne kadar mümkün değil gibi görünse de instagram profil resmi büyütme işlemi bazı araçları kullandığınızda mümkün hale geliyor. Bu yazımızda kullanıcıların profil fotoğrafına nasıl büyütme işlemi yapacağınızı sizlere anlatacağız.

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütmek

Instagram da profil fotoğrafı tüm kullanıcılarda küçük bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu küçüklüğü ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler birçok farklı alternatif ile bizlere yardımcı oluyor. Bu alternatifler kişiyi takip edip etmediğiniz ile ilgili sizlere herhangi bir sınırlama vermiyor. Kullanıcı profil resmini hangi boyutta yüklediyse o boyutta profil resmini bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. İnternet sitelerinde bulunan büyütme aracından önce internet tarayıcısında bu işlemi nasıl yapabileceğinize dair bilgileri size verdikten sonra mobil uygulamada nasıl yapılacağına geçelim.

Tarayıcıda Instagram Profil Resmi Büyütme

Bir kullanıcının profil resminin büyük görüntüsüne ulaşmak için ilk olarak tarayıcı kullanarak kişinin hesabına gitmeniz gerekmektedir. Bu da aşağıdaki adımlar çerçevesinde belirtilmiştir.

 1. Bilgisayarınızdan kullandığınız herhangi bir tarayıcıyı açın.
 2. Tarayıcının adres çubuğuna https://instagram.com yazın ve resmi instagram sitesine girin.
 3. Burada ilk olarak platforma kendi hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 4. Kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
 5. Ardından profil fotoğrafını indireceğiniz kişinin profiline gidin.
 6. Profile kısa yoldan gitmek için https://instagram.com/instagram yolunu deneyebilirsiniz.
 7. Kişinin profiline ulaştıktan sonra kullanıcı adının yanında bulunan resme sağ tıklayın.
 8. Açılan seçenekler arasında “Resmi yeni sekmede aç” butonuna basın.
 9. Resim yeni sekmede açıldığında adres çubuğunda aşağıda belirttiğimiz gibi bir link oluşacaktır.

https://scontent-frt3-1.cdninstagram.com/t51.2885-19/s150x150/14719833_310540259320655_1605122788543168512_a.jpg

 1. Bu linkin içerisinde bulunan “s150x150” kısmı resmin küçülmesine sebep olmaktadır.
 2. Bu kısmı tamamen silerek ya da “s” yerine “m” ekleyerek enter tuşuna basmanız gerekiyor.
 3. İşlemleri doğru yaptığınız taktirde istediğiniz resmin büyük halini rahatlıkla görebileceksiniz.

Adım adım anlatılan işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz durumunda profil fotoğrafını büyütmek için gerekli işlemleri doğru yapmışsınız demektir.

Cep Telefonundan Profil Resmi Büyütme

Telefonunuzda yüklü olan instagram uygulamasını kullanarak profil foto büyütme işlemini gerçekleştirmek ne yazık ki mümkün değildir. Bu işlemi sadece telefonunuzda bulunan tarayıcıyı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu da yukarıda belirtilen 6. adıma kadar aynı işlemleri yapmak ve sonucunda sayfa kaynağını görüntüleyerek yukarıda linkle ulaşmaktır. Aksi halde başka çareniz olmadığını sizlere bildirmek istiyoruz.

Instagram Üçüncü Parti Uygulamalar İle Profil Resmi Büyütme

İnternet aracılığıyla arama yapıp ulaşabileceğiniz birçok profil resmi büyütme uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamalar tarayıcı merkezli çalıştığı için araç sayesinde istediğiniz fotoğrafı rahatlıkla büyütebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken profil fotosunu büyütmek istediğiniz profilin adresini girerek aratmanız olacaktır. Bu sayede rahatlıkla dilediğiniz kişinin profil resmini bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu tarayıcı kökenli işlemlerin yanı sıra Google Play Store ve App Store’da bulunan uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalarda da yapmanız gereken şey diğerlerinden farklı değildir. Her bir işlemi güvenli bir şekilde yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu yöntemler instagram tarafından fixlenmediği sürece aktif olarak kullanılmaya devam edilebilir. Bir süre sonra fixlenirse yazımızda düzenleme yaparak şuan aktif olarak kullanılan profili foto indirme hizmetini sizlerle paylaşabiliriz.