%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Fotoğraf İndirme

Instagram, günümüzde kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Bu platformun en iyi şekilde kullanılıyor olması kullanıcılar tarafından beğenilerle karşılanıyor. Herhangi bir şekilde ilgi çeken bir profile sahipseniz ya da profilinizde takipçilerinize içerik üretmekte zorlanıyorsanız farklı sayfalardan fotoğraf indirme işlemi yaparak içerik yelpazenizi daha geniş hale getirebilirsiniz. Her ne kadar böyle bir durum olsa da fotoğraf indirme konusunda platform kullanıcılara maalesef imkan tanımıyor. Instagram fotoğraf indirme işlemi için tek yapmanız gereken bu hizmeti sunan internet sitelerini kullanmak ya da üçüncü parti uygulamalardan destek almaktır.

Instagram Fotoğraf İndirme

İnternet siteleri ya da uygulamalar aracılığıyla takip ettiğiniz bir hesabın paylaştığı fotoğrafı indirmek tahmin ettiğinizden daha kolaydır. Olası bir güvenlik açığı durumunda hesabınızın elinizden uçup gitmesini de göz önünde bulundurarak kullandığınız fotoğraf indirme aracının güvenliğine önem vermeniz gerekiyor. O halde indirme aracı olarak kullanacağınız siteyi ya da uygulamayı internetten detaylıca araştırmalı ve hakkında yapılan yorumları dikkate almalısınız. Bunları bir kenara bırakarak fotoğrafların nasıl indirileceği ve indirme aracı olarak kullanılacak uygulamalar hakkında bilgileri sizlerle paylaşalım.

Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcılarına ait profillerden paylaşılan fotoğrafları indirmek için internette hizmet sunan siteleri kullanabilirsiniz. Bu siteler sizden kesinlikle kullanıcı adı ve şifrenizi talep etmezler. Bir olasılık dahilinde hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini sizden talep eden araç olduğunda kesinlikle ilgili bilgileri girmemenizi öneriyoruz. Burada indirme işlemini tamamlamak için sizden istenen tek şey hangi hesaptan fotoğraf indirecekseniz o fotoğrafın kullanıcı adıdır. Bu kullanıcı adını girdiğinizde aşağıda belirtilen işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

 • Instagram fotoğraf indirme işlemi için gerekli olan kullanıcı adını girin.
 • Kullanıcı adını girdikten sonra hesabın “Herkese Açık” olması durumunda paylaştığı tüm görseller listelenecektir.
 • Buradan indirmek istediğiniz görseli seçmeniz ve alt kısmında ya da etrafında bulunan “İndir” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bu şekilde indirmiş olduğunuz tüm fotoğraflar yüksek çözünürlüklü olarak indirilecek ve tekrardan instagramda paylaşılması ya da başkasına gönderilmesi durumunda kesinlikle görüntü bozukluğuna yol açmayacaktır. Profile girip sağ tık şeklinde indirmeye çalıştığınızda görsel farklı bir uzantı ile ineceği için kaliteli görsel indirmek maalesef mümkün olmuyor.

Instagram’da Link İle Fotoğraf İndirme

Instagram’ı yoğun olarak telefondan kullanan kişiler için bağlantı kodu ile fotoğraf indirme işlemi çok önemli bir niteliğe sahip oluyor. Bu şekilde fotoğraf indirmek kullanıcı adı ile indirmekten daha kolay ve zahmetsiz oluyor. Bunun en temel sebebi direkt olarak görsele ulaşacak olmanızdır. Kullanıcı adı ile indirmeye çalıştığınızda hesapta bulunan tüm görseller listeleneceği için indireceğiniz fotoğrafı bulmak sizin için bir hayli zahmetli olacaktır. Bu işlemin nasıl yapılacağına dair merakınız bulunuyor ise biz bu merakı gidermek için size liste halinde instagram fotoğraf indirme işlemini anlatmış olacağız.

 • Instagram.com sitesinden ya da instagram mobil uygulamasından fotoğrafını indireceğiniz profile giriş yapın.
 • İndirmek istediğiniz fotoğrafa girin ve sağ alt köşesinde bulunan üç nokta simgesine tıklayın.
 • Bu işlemin ardından karşınıza bir açılır menü çıkacaktır. Bu açılır menü ile görselin bağlantısına ulaşabiliyorsunuz.
 • Burada “Bağlantıyı Kopyala” seçeneği olacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra görselin bağlantısı otomatik olarak kopyalanmış olacak.
 • İnternetten instagram fotoğraf indirme yazıp ilgili bir aracı barındıran siteyi bulduktan sonra bağlantı kısmına kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın.
 • Bağlantıyı yapıştırdıktan sonra “Fotoğrafı İndir” butonu ya da buna benzer farklı bir buton bulunuyorsa onu kullanın.
 • Herhangi bir hata yapmadıysanız ya da fotoğraf instagramdan kaldırılmadıysa rahatlıkla indirme başlatılacaktır.
 • İndirme tamamlandıktan sonra herkes tarafından yoğun olarak kullanılan png, jpg ya da jpeg formatında fotoğrafı açabilirsiniz.

Herhangi bir zaman diliminde paylaştığınız fotoğrafın orijinali elinizde bulunmuyorsa bu yöntem fotoğrafı tekrar indirip aynı kalitede üzerinde düzenlemeler yaparak tekrar paylaşma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Instagram Fotoğraf İndirme Özelliği Bulunuyor Mu?

Instagram tüm dünyada bulunan insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan yasal bir uygulama olduğu için topluluğa karşı olan sorumluluklarını yerine getiriyor. Bu sorumlulukların en başında Kişisel Verilerin Korunması bulunuyor. Herhangi bir kullanıcı fotoğrafı paylaştıktan sonra hiçbir şekilde farklı kullanıcılar tarafından bu fotoğrafın indirilmesini mümkün hale getirmiyor. Bu durum kısacası kullanıcıların haklarını koruma altına almak ile alakalıdır. İleri ki dönemlerde bu özelliğin instagram tarafından bazı şartlar altında kullanılabilir olup olmayacağı bilinmez bir konudur.