%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram'da Bot Takipçi Temizleme

Instagram; herkesin sevdiği bir uygulama olmasının yanı sıra bazı konularda sorunlar yaşatmaktadır. Örneğin, bazı kişilerin hesabı güvenlik problemleri yaşamaktadır. Bazı hesaplara sayısız takipçinin gönderilmesinden dolayı bu hesapların Instagram tarafından spam olarak algılanması mümkündür. Bu yüzden, birçok kişinin Instagram hesabı kapanmaktadır.

Instagram bot takipçi durumundan şikayet eden birçok kullanıcı bulunmaktadır. Bu tür durumların yaşanması pek tesadüf değildir. Örneğin, sizinle uğraşmak isteyen birisi, sizin hesabınıza bot takipçi gönderiyor olabilir. Instagram bot takipçilerin anlamsız kullanıcı adlarına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra, Instagram üzerinden farklı bir uygulamaya giriş yaptıysanız bu uygulamanın kullanıcı adınızı ve şifrenizi ele geçirmesi söz konusu olabilir. Sonuç olarak, bu tür sebeplerden dolayı Instagram hesabınız risk altında olacaktır. Bu durumu yaşayan kullanıcıların aklında Instagram bot takipçi temizleme nasıl yapılır sorusu bulunmaktadır. Gelin hep birlikte bu konuyu inceleyelim!

Instagram'da Bot Takipçi Temizleme

Instagram'da Sahte Takipçiler Nasıl Temizlenir?

Instagram bot takipçi temizlemek istiyorsanız önünüzde birçok seçeneğiniz olacaktır. Her şeyden önce, söz konusu takipçi sayısı az ise kendiniz bu hesaplara tek tek giderek hesapları engelleyebilirsiniz. Bu sayede, bu kişilerin artık sizin hesabınızı takip etmesi mümkün değildir. Ancak, ciddi sayıda bot takipçi ile karşı karşıya kaldıysanız yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Bir diğer yöntem ise Instagram uygulamalar kısmı üzerinden işlemler yapmaktır. Hesabınız üzerinden takipçi satın aldıysanız takipçi satın alma uygulamasının aktif olmasından dolayı sürekli olarak birilerini takip edersiniz veya onlar hesabınızı takip edebilir. Bu noktada, uygulamalar kısmına giderek izin verdiğiniz uygulamalar kısmına göz atmalısınız. Hesabınız üzerinden işlem yapan uygulamaları engellemelisiniz. Tüm bunlara ek olarak, Instant Cleaner, Cleaner for Instagram, Cleaner for IG iOS Instagram gibi toplu takipçi silmeye yarayan uygulamaları kullanabilirsiniz.