%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram DM'den Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatma

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Instagram DM'den Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatma

Instagram her yıl yeni bir güncelleme yayınlayarak kullanıcılarına değişik varyasyonlarla içerik üretmesi açısından yardımcı oluyor. Hâl böyle olunca hikayeler özelliğinden sonra en büyük güncellemelerden biri de kaybolan fotoğraf özelliği oldu. Snapchat uygulamasının sahip olduğu birçok özellik adeta kopyalanır gibi bir bir Instagram’a entegre edilmeye başladı. Her güncellemeyle beraber platformun yükselişi devam ederken son dönemlerde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olması sağlandı. Bu içeriğimizde kaybolan dm mesajları ile alakalı kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunlardan biri olan mesajları tekrar oynatma işleminin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Görme

Bu işlevsel özelliğin en güzel yanı gönderdiğiniz mesajların alıcı tarafından tekrardan görüntülenemiyor olmasıdır. Her ne kadar böyle olsa da birçok kişi aldıkları fotoğrafları tekrardan görüntülemek için farklı alternatifler deniyor. Bu durum ne yazık ki instagram tarafından belirlenen kriterlere göre mümkün değildir. Google Play ve AppStore mağazalarında bu işlemi mümkün hale getirdiklerini iddia eden uygulamalar var ancak bu uygulamalar tamamıyla hesabınızın güvenliğini tehlikeye atmak, hesabınızı elinizden almak için hizmete sunuluyor. Bu sebeple kaybolan fotoğrafları tekrardan görüntülemek için herhangi bir uygulama kullanmamaya özen gösterin.

Instagram DM'den Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatma

Kaybolan Fotoğraflar Nasıl Gönderilir?

Instagram tarafından sunulan kaybolan fotoğraflar özelliğini kullanmak her kullanıcı için mümkündür. Bu doğrultuda aşağıdaki adımları kullanarak dilediğiniz kişiye kaybol fotoğraf gönderebilirsiniz.

 1. Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
 2. Anasayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Direkt Mesaj” kısmına girin.
 3. “Arama” kısmına kullanıcı adını yazın.
 4. Mesaj göndermek istediğiniz kişinin yanında bulunan “Fotoğraf Makinesi” simgesine tıklayın.
 5. Fotoğrafı çekin ve gönderme butonuna basın.

Bu işlemleri hiçbir şekilde adımları atlamadan gerçekleştirdiğinizde mesajı gönderdiğiniz kişi fotoğrafı açtıktan sonra hiçbir şekilde tekrardan oynatamayacaktır.

Kaybolan Fotoğraflar Nasıl Oynatılır?

Herhangi bir takipçiniz tarafından size gönderilen kaybolan dm mesajları birkaç adım neticesinde rahatlıkla görüntülenebiliyor. Birçok kişi aslında kaybolan mesajları tekrardan açamadığı için fotoğrafı açtığında ekran görüntüsü almayı tercih ediyor olsa da bu ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmektedir. Fotoğrafı gönderen kişinin ekran görüntüsü aldığınızı bilecek olmasından dolayı bu konuya dikkat etmelisiniz. Kaybola mesajları açmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Instagram hesabınızın sağ üst kısmında bulunan “Direkt Mesaj” kısmına girin.
 2. Kaybolan mesaj gönderen takipçinizden gelen mesajın üzerine tıklayın.
 3. Kaybolan mesajı tekrardan görüntüleyemeyeceğiniz için üzerine basılı tuttuğunuzda mesajın süresi ilerlemeyecektir.

Bu adımlar neticesinde kaybolan mesajları kolaylıkla açabilirsiniz.

Instagram Kaybolan Fotoğrafları Geri Getirme Programı

Instagram’ın kullanması mümkün olmayan bir özelliğini herhangi bir programın da sunamayacağını bilmeniz gerekiyor. Bu doğrultuda internette yaptığınız araştırmalar neticesinde “Kaybolan Fotoğrafları Görme Programı” başlıklı yazılar gördüğünüzde kesinlikle ve kesinlikle bu programları indirmemeli, hesap şifrenizi girmemelisiniz. Bu sayede kendi güvenliğinizi de üst düzey bir şekilde sağlamış olacaksınız. Bu tuzağa düşerek birçok insan hesabın yetkisiz kişilerin eline geçmesine sebep olabiliyor. Her açıdan profesyonel bir hesaba sahip olmak için üçüncü parti yazılımları kullanmaktan uzak durmanız ve aynı zamanda bu konuda titiz olmanız gerekiyor.

Instagram Kaybolan Mesajlar Özelliği Her Hesapta Kullanılıyor Mu?

Kaybolan fotoğraf göndermek için sunulan özelliği kullanmak için hesabınızın ekstra özelliklere sahip olmasına gerek yok. Bu doğrultuda hiçbir şekilde takipçisi olmayan hesaplarla da takip ettiğiniz kişileri kabul etmesi durumunda kaybolan mesaj gönderebilirsiniz. Bazı kullanıcılar istemedikleri kişilerden kaybolan mesaj gelmesini engelleyebiliyor. Bu kişilerin özelliği pasif hale getirmesinden dolayı onlara gönderdiğiniz kaybolan mesajlar ne yazık ki ulaşmayacaktır.