%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Engelli Listesi Görme

Instagram her zaman insanların çok fazla kullandığı uygulamalardan biridir. Bu uygulama kullanıcılarına rahat bir iletişim imkanı sunsa da kullanıcı kitlesinin geniş olmasından kaynaklı olarak istemediğiniz kişilerle karşılaşma sorunsalını ortaya çıkarabilir. Hal böyle olunca bu kullanıcıları engellemek zorunda kalabilirsiniz. Bir süre sonra engellediğiniz kişileri görmek isterseniz engelli listesine ulaşmanız gerekecektir. Bunun sebebi ise engellediğiniz bir kişiyi bu saatten sonra aramalarda bile bulamayacak olmanızdır. Bu sebeple muhakkak engelli listesini görme konusunda vereceğimiz talimatları yerine getirmeniz gerekiyor.

Instagram’da Görmek İstemediğim Kişiyi Nasıl Engellerim?

Instagram çok geniş bir dünyadır. Bu dünyanın içerisinde tanıdığınız, tanımadığınız veya tanışmak üzere olduğunuz birçok kişiyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabii ki bazı insanlar güvenliği konusunda endişe eder ve güven konusunda uygun bulmadığı kişilerin kendilerine ulaşmasını istemediği için o kişileri engeller. Tabii ki bu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak instagramda kullanıcı engelleme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini bilmeniz gerekiyor. Kişi engelleme işlemini gerçekleştirmek için aşağıda bulunan adımları sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır. Engellediğiniz kişi asla siz izin vermediğiniz sürece sizi takip edemeyecek, profilinize erişemeyecek ve paylaştığınız gönderileri göremeyecektir.

  1. Instagram’da hoşlanmadığınız birini engellemek için ilk olarak instagrama giriş yapmanız gerekiyor.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra engellemek istediğiniz kişinin profilini ziyaret edin.
  3. Kişinin profilinde sağ üst köşede üç noktalı bir açılır menü bulunuyor. Bu menüde kişiyi engellemeniz için size fırsat tanıyan “Kullanıcıyı Engelle” butonu olacaktır.
  4. Bu butona tıklayarak kişinin engellenmesi işlemini gerçekleştirin.

Kullanıcıyı engelle dedikten sonra hiçbir şekilde engellenen kişi sizinle instagram üzerinden temas kuramayacaktır. Tabii ki bu işlemin geri dönüşü olup olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Eğer ki engellediğiniz kişiyle tekrardan iletişim kurmak isterseniz instagram engelli listesine girmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Instagram Engelli Listesi Görme

Instagram’da Engellediğim Kişiyi Aramalarda Bulamıyorum?

Instagram uygulamasında kendi isteğiniz ile engellediğiniz kişi ile bir daha iletişim kurabilmek için o kişinin engelini kaldırmanız gerekiyor. Bu engeli kaldırmadığınız sürece kişinin profilini kesinlikle ziyaret edemezsiniz. Tabii ki bu sorunun çözümü maalesef ki kullanıcının engelini kaldırmaktan geçiyor. Bu işlem tamamen sizin isteğinize göre şekilleniyor kendi kişisel profilinize ulaşmasını istemiyor ancak siz onu takip etmek istiyorsanız yeni bir hesap açarak engellediğiniz kişinin profilini takip edebilirsiniz. Bu sayede engellenen kişiler ile tek taraflı iletişimini kaybetmemiş olursunuz.

Instagram’da Engellediğim Kişinin Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

Instagram’da herhangi bir sebepten dolayı engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak isterseniz bu işlem için izlemeniz gereken yol oldukça kolaydır. Uygulama kullanıcılarına diledikleri kişileri engelleme fırsatı sunduğu gibi bu kişilerle tekrardan iletişime geçmek için engeli kaldırma fırsatını da sunuyor. Instagram’da engeli kaldırmak için izlemeniz gereken yollar aşağıda listelenmiştir. Her adımı eksiksiz olarak gerçekleştirdiğinizde başarılı bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Instagram’da Kişi Engelleme ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan biri karşı tarafa gönderilen mesajın engelleme işleminin ardından silinip silinmediğidir. Bu durum instagramın 2016 yılında yaptığı güncellemeyle ortadan kalktı.  Yani kısacası artık eskisi gibi gönderilen mesajlar engellendiği anda silinmiyor. Bu sebeple gönderdiğiniz mesajların karşı tarafa iletilmemesi için herhangi bir sebep olmuyor. Bunun yanı sıra instagram kullanıcıları bir diğer soru üzerine fazlasıyla yoğunlaşıyorlar. Bu soru ise engel kaldırıldığında gönderilmiş olan mesajların iletilip iletilmediğidir. Bir kişi sizin tarafınızdan engellendi ve artık o kişiye erişiminiz yok ancak söylemek istediğiniz birçok cümle var bu kişi engelliyken bu cümleleri bir bir yazarak gönderiyorsunuz. Ardından kişinin engelinin kaldırıyorsunuz ve göndermiş olduğunuz tüm mesajlar iletiliyor.

Instagramdan Birini Engellersem Ne Olur?

Sosyal medyanın aşırı derecede kullanılır hale geldiği bugünlerde birini engellediğinizde engellediğiniz kişi kesinlikle profilinize, gönderilerinize ve hikayelerinize ulaşamaz. Bu durumun yanı sıra engellediğiniz kişiye onu engellediğinize dair bilgiler gönderilmez. Bu işlem sadece karşınızdaki kişilerin yalın instagram kullanıyor olması durumunda gerçekleşir. Eğer ki kişi ekstra üçüncü parti yazılım kullanıyorsa bu uygulama aracılığıyla bildirimler karşı tarafa iletilir. Hepsini bir kenara bıraktığımızda engelleme işleminin ardından o kişi profilinizdeki herhangi bir fotoğrafa yorum yaptıysa bu yorumların tamamı silinecektir. Eğer ki engelleme listesinden kişi kaldırılırsa silinen yorum ise tekrardan geri gelmez.