%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Hesabıma Giremiyorum

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan uygulaması Instagram, birçok kullanıcının günlük hayatında vazgeçilmezi diyebiliriz. Hal böyle olunca en ufak giriş sıkıntılarında kullanıcılar bunalıma girecek dereceye geliyor ve sorunların çözümü için alternatif yollar arıyor. Hatta bu sorunların çözülmesi için ücret ödeyen kullanıcılar bile var. Bunun en önemli sebebi sosyal medyadaki bilinçsizlik ve çözüm üretememe sorunudur. Bir kullanıcı instagram hesabıma giremiyorum diyorsa sorunun %99 olarak kendinden kaynaklı olduğunu bilmelidir. Bu konuda bilinçlenmeniz için instagrama girememe olarak nitelendirilen sorunları sizlere liste halinde sunacağız.

Instagram Kaynaklı Sorunlar

Instagram bu kadar popüler olması sebebiyle kullanıcılarını mutlu etmek amacıyla sürekli olarak kendini geliştirmeyi hedefleyen bir platformdur diyebiliriz. Bu durum maalesef ki bazı sebeplerden dolayı istenmeyen giriş problemlerini beraberinde getirebiliyor. Instagrama giriş yapamıyorum ancak bu sorun bir tek bende yok diyorsanız herkeste anlık olarak görülen bir sorun olması sebebiyle sorunun kaynağının uygulama üzerinde yazılımcılar tarafından yapılan güncellemeler olduğunu anlayabilirsiniz.

Instagram Hesabıma Giremiyorum

Telefon Numarası Değişikliği Sebebiyle Karşılaşılan Giriş Problemleri

Instagram’ın güvenlik konusunda birçok avantajı beraberinde getirmesi kullanıcıların eski kayıtlı bilgilerine doğrulama yapamadığı için erişememesine sebep oluyor. Bir kullanıcı kayıt olurken telefon numarasını girmişse ve belirli süre sonrasında telefon numarasını artık kullanmıyor ve üstüne üstlük şifresini unuttuysa muhakkak yeni şifre istemesi için telefon numarasına erişebilmesi gerekmektedir. Bu sorunun en basit çözümü instagram yetkilileri ile mail yoluyla iletişime geçmektir. Bu iletişimin sonucunda problem olarak gördüğünüz sorun kısa süre içerisinde çözülecek ve tarafınıza şifrenizi sıfırlamanız için bir mail gönderilecektir.

Şifre Unutulmasından Dolayı Giriş Yapamama Sorunu

Instagram kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan biri budur. Kullanıcı şifresini unutması durumunda instagrama giriş yapamaz. Bu durumda yapılması gereken tek şey uygulamaya giriş ekranında bulunan “Şifremi Unuttum” bağlantısını tıklayarak şifre yenileme epostasını talep etmektir. Bu talebiniz kısa süre içerisinde yanıt bulacak ve yeni şifre oluşturmanız için tarafınıza mail gönderilecektir. Mailde bulunan bağlantıya tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Hesabım Çalındı Instagrama Giremiyorum

Her ne kadar instagram çok güvenli bir platform olarak görülse de kullanıcıların yaptığı bazı hatalar sebebiyle hesap şifrelerinin artniyetli kişilerin ellerine geçtiği görülebiliyor. Bu durumda kullanıcı hesabının şifresinin değiştirmesinden kaynaklı olarak hesaba giremiyor. Bu sorunun en basit çözümü ilk mail adresi sizin elinizde bulunuyorsa hesabı yetkililere mail atarak geri almaktır. Şansınız yaver giderse instagram hesabınıza bağlı olan ilk mail adresi olmadan kişisel bilgilerinizi mail içerisinde belirterek hesabınızı geri alma şansınız da bulunuyor. Her halükarda instagram hesabınızı geri kurtarmak için instagram yardım merkezi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

500 Internal Server Error Hatası Sebebiyle Hesabıma Giremiyorum

Instagram hesabınıza girerken sorun yaşıyor aynı zamanda sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorsanız bu hatayı gördüğünüzde sorunun tamamen instagramdan kaynaklandığını anlamanız gerekmektedir.  Hal böyle olunca bu hata sebebiyle giriş yapamadığınız zamanlarda hesabınıza girmek için sorunun yetkililer tarafından çözülmesini beklemeniz gerekiyor. Belirli bir süre bekledikten sonra platforma tekrardan giriş yapmayı deneyin sorun muhakkak çözülmüş olacaktır.

Hesabıma Giriş Kısıtlandı Instagram Hesabıma Giremiyorum

Bu durum platform içerisinde karşılaşılan en önemli sorunlardan biri diyebiliriz. Hesabınız sizin tarafınızdan değil de instagram tarafından dondurulduysa bu durumda yapmanız gereken tek şey hesabınızda kayıtlı olan mail adresinize girerek burada instagram tarafından gönderilen açıklamayı incelemektir. Hesabınızın instagram kurallarını ihlal ettiği belirtilmişse hesabınıza muhtemelen bir daha hiçbir zaman giremeyeceksiniz. Tabii ki bu durum hesabınızı açtırmak için çabalamanıza gerek yok anlamına gelmiyor. Hesabınızın politika ihlali yapmadığını kanıtlayabilir ve yetkilileri bu durumda ikna edebilirseniz hesabınız kısa süre içerisinde açılacaktır. Her ne kadar açılmayacak desek de çok küçük bir ihtimalle hesabınız tekrardan erişime açılabilir.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Hesabıma Giremiyorum

Instagram hesabınızda olağanüstü girişler saptadıysa bu durumda hesabınızın güvende olduğunu onaylamak için hesabın kayıtlı olduğu mail adresine bir güvenlik kodu gönderir. Bu kod ile birlikte hesabınızı tekrardan aktifleştirebilirsiniz. Tabii ki kod bazı durumlarda gelmiyor ve hesaba girişler tekrardan açılmıyor. Bu kodun gelmemesi durumunda yapmanız gerekenleri aşağıda belirttik.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram her ne kadar dünya üzerinde en çok kullanılan platformlardan biri olsa da destek sistemi konusunda bir o kadar zayıf kalıyor. Hesabınıza giriş için güvenlik kodunun gelmemesi durumunda yapmanız gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir.

  • Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaparmış gibi sadece kullanıcı adınızı ilgili kısma yazın ve “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
  • Burada hesabınıza erişemediğiniz için “Yardım Al” sekmesi çıkacaktır.
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra girişte sorun yaşıyorum ekranına yönlendirileceksiniz.
  • Burada da hiçbir yere dokunmadan direkt olarak alt kısımda ince yazılar ile yazılmış olan “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” yazısına tıklayın.
  • Bu aşamadan sonra yetkililerden destek alabileceğiniz kısma gelmiş bulunuyorsunuz.
  • Burada karşınıza çıkan formda önemli bilgilerin tümünü doldurmanız gerekiyor.
  • Tüm bilgileri doldurduktan sonra “Destek İste” butonuna tıklayın.

Instagram yetkilileri destek talebinizi inceledikten sonra sizinle iletişime geçecektir.

Hesabım Kapatıldığı İçin Instagrama Giremiyorum

Instagram kullanıcı haklarını korumak için farklı farklı politikalar belirlemektedir. Bu politikaları ihlal eden kullanıcılar için doğrudan hesap kapatma işlemi uygulanıyor. Hesabınıza girmeye çalışırken politikaları ihlal ettiğiniz için hesabınızın kapatıldığı söyleniyorsa hesabınız kalıcı olarak kapatılmış demektir.

Bu işlemin yanlışlıkla yapıldığını düşünüyorsanız yine aynı şekilde bir önceki başlıkta olduğu gibi giriş yardımı seçeneği ile yetkililer ile iletişime geçip bir yanlışlık olduğunu belirtmelisiniz. Her bilgiyi verdikten sonra bir yanlışlık yaptıklarını düşünürlerse hesabınızı tekrardan erişime açacaklardır.

Hesabımı Dondurdum Instagrama Giriş Yapamıyorum

Instagram hesabınızı dondurmanız durumunda instagram hesabınıza ilk 3 saat giremeyeceksiniz. Her zaman kullanıcıların en fazla karşılaştığı sorunlardan biri de bu oluyor. Kullanıcı hesabını dondurduktan hemen sonra pişman olup hesabını açmaya çalışıyor ancak bu işlem maalesef ki mümkün olmuyor. Hesabınızı dondurduktan sonra 3 saat içerisinde açamadığınız için beklemeniz gerekmektedir.

Instagrama Internet Problemlerinden Dolayı Girememek

Her seferinde söylediğimiz gibi instagrama giriş sorunu yaşayan kişiler özellikle hesabına neden giriş yapamadığı ile ilgili kendi alternatif yollarını üretmelidir. Burada muhakkak yazılımsal bir problem yok ise sizden kaynaklı bir problem vardır. Hesabınıza giriş yapamadığınız durumlarda telefonunuzun internetini kontrol etmelisiniz. Bazen hesaba giriş sorunlarının en önemli kaynağı kişinin telefonunda bulunan internet olabiliyor.

Instagram Mail Adresimi Unuttum Şifremi Sıfırlayamıyorum

Instagram hesaplarında kayıt olurken verilen mail adresleri her hesap için çok önemlidir. Her türlü sorunda hesabınızın çalınması ya da farklı bir olayla karşılaşması gibi durumlarda hesabınızı geri almak için ilk mail ile işlem yapmanız gerekecektir. Herhangi bir şekilde kayıt esnasında verdiğiniz mail adresinize erişiminizi kaybederseniz hesabınızı maalesef ki artık geri alamazsınız. İlk mail adresini muhakkak aklınızda tutmalı ve kötü niyetli kişilerin eline geçmesini önlemelisiniz.

Bu yazımızda instagrama giriş sorunu ile ilgili birçok bilgiyi sizlerle paylaştık. Her konuda dikkatli davranarak hesap güvenliğinizi tehlikeye atmadan platformu kullanmaya devam edebilirsiniz.