%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Hikayeye Video Ekleme

Instagram artık günümüzde öyle bir hale geldi ki türlü türlü fonksiyonları ile birlikte anlık olarak çektiğiniz video ve fotoğraflarınızı hikayede ya da akışta paylaşılabilmesi uygulamayı daha kullanılabilir bir hale getirdi. Bu doğrultuda kullanıcılar uygulamanın her fonksiyonundan dibine kadar yararlanmak istiyor. Herhangi bir şekilde sizin tarafınızdan çekilen bir videonun hikayede paylaşılabilir hale gelmesi için videoyu indirmek gerekiyor. Bu sayede telefonunuza kaydettiğiniz videoyu daha kolay paylaşacaksınız. İndireceğiniz videonun formatı ile alakalı herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Bu da kullanıcının her özellikten rahatlıkla yararlanabilir hale gelmesini sağlıyor. Bu içerikte instagram hikayeye video ekleme işleminin nasıl yapılacağı size detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Instagram Hikayeye Video Ekleme

Instagram Hikayeye Video Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması aracılığıyla anlık olarak hikayenizde herhangi bir videoyu paylaşmak istediğiniz durumlarda aşağıda bulunan adımları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

 1. Instagram uygulamasını açtıktan sonra sol üst kısımda bulunan “Kamera” simgesine tıklayın.
 2. Hikayenizde fotoğraf paylaşmak istiyorsanız alt kısımda bulunan yuvarlağı kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz.
 3. Hikayede video paylaşma işlemi için ise yine aynı butonu kullanmanız gerekmektedir. Bu butona basılı tuttuğunuzda video çekimi başlayacaktır.
 4. Video paylaşma işlemini kütüphanenizde bulunan bir video aracılığıyla yapmak istiyorsanız yine yapacağınız işlemler çok basittir.
 5. Fotoğraf ve video çekme butonunun hemen yan tarafında bulunan galeri simgesine dokunun.
 6. Bu simgeye dokunduğunuzda galeriniz açılacak ve hesabınızda kayıtlı olan tüm görsel ve videolar listelenecektir.
 7. Buradan paylaşmak istediğiniz videoyu seçin ve paylaşma işlemini gerçekleştirin.
 8. Buradan sonrası normal hikaye paylaşma işlemi ile aynıdır.
 9. Son adımda paylaşma işlemini tamamlamak için “Hikayen” butonuna tıklayın.
 10. Hikayenizi gizlemek istediğiniz kişiler var ise onları seçin eğer yok ise “Paylaş” yazısına tıklayın.

Bu adımları başarılı bir şekilde tamamladığınızda kütüphanenizde bulunan videoyu hikayenizde paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra hikayenin 24 saat sonra kaybolmasını istemiyor ve profilinizde kalıcı olmasını istiyorsanız hikayeyi sabitleme işlemi yeterli olacaktır.

Hikayede Video Paylaşma İşlemi Bilgisayardan Yapılır Mı?

Instagram uygulamasını kullanmayıp yoğun olarak tarayıcı ile instagrama giriş yapan kişiler hikayede video paylaşma işleminin nasıl olacağını merak ediyor. Her ne kadar durum böyle olsa da instagram tarafından koyulan sınırlamalar bu durumun mümkünatını ortadan kaldırıyor. Instagram uygulaması haricinde tarayıcı tabanlı yaptığınız girişlerde maalesef ki hikayede video paylaşma fırsatı bulamazsınız. Tabii ki bu durumu aşmak için alternatif yolların bulunduğunu da söylememiz gerekmektedir. Bu alternatif yollardan en basiti ise “Bluestacks” gibi programlar kullanmaktır. Bu program ile hikayede video paylaşma işleminin nasıl gerçekleştirileceği aşağıda belirtilmiştir.

 1. Bluestacks uygulamasını bilgisayarınıza indirin.
 2. Tüm kurulumları başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Google Play Store mağazasından Instagram uygulamasını inidirin.
 3. Uygulamanın kurulumunu tamamladıktan sonra telefonunuzdan Instagram kullanır gibi kullanmaya başlayın.
 4. Bilgisayardan hikayede video paylaşma işlemi de telefondakinden farksızdır.
 5. Bu şekilde hiçbir sorun olmadan hikayenizde dilediğiniz videoyu paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikayesinde Video Paylaşırken Görüntü Kalitesi Bozulur Mu?

Instagram kullanıcılarının en fazla şikayetçi olduğu konulardan biri hikayelerde paylaşılan videonun kalitesinde sürekli olarak bozukluklar ortaya çıkmasıdır. Platformun kurucuları tarafından bu sorunun ortada olduğu bilinmektedir. Her yeni güncellemede sorunun çözümü adına çalışmalar devam ediyor. İleri ki dönemlerde hikayede paylaşılan videonun daha kaliteli hale gelmesi mümkün olacaktır diye düşünüyoruz.

Instagram Hikayede Paylaşılan Video İndirilir Mi?

Instagram hikayelerinde paylaşılan videoların indirme işleminin nasıl yapılacağı merak edilen konulardan biridir. Bu sorunun cevabını vermek gerekirse maalesef ki hikayede paylaşılan bir videoyu indirmek mümkün değildir. Bunun en önemli sebebi hikayede paylaşılan videonun akışta paylaşılan videolar gibi herhangi bir url adresine sahip olmayışıdır. Tabii ki hikayenin paylaşıldığı hesabın sahibi paylaştığı videoyu kolayca indirebiliyor. Bu işlemin nasıl gerçekleştirileceği aşağıdaki adımlar neticesinde sizlerle paylaşılmıştır.

 1. Instagramda paylaştığınız hikayeyi izlemek için “Story” moduna girin.
 2. Burada paylaştığınız videolar sırasıyla listelenecektir.
 3. Hangi videoyu indirmek istiyorsanız yan tarafta bulunan “İndir” simgesine dokunun.
 4. Bu simgeye dokunduktan sonra videonun orijinal çözünürlükte görüntü kalitesi ile indirme işlemi başlatılacaktır.
 5. İndirme tamamlandıktan sonra videoyu dilediğiniz gibi kullanabilir ya da belli başlı araçlar yardımı ile kişilere gönderebilirsiniz.

Burada bahsettiğimiz adımların sadece hesap sahibi tarafından gerçekleştirilebilir olduğunu kesinlikle unutmamanız gerekiyor.