%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Birçok instagram kullanıcısı özellikle takip ettikleri kişiler tarafından paylaşılan fotoğrafları yorumlamak için özel mesaj bölümünü aktif olarak kullanmaktadır. Her ne kadar bu alanda dilediğiniz kişi ile mesajlaşabiliyor olsanız da yoğunluk olduğu anda mesaj kutunuz kolayca dolabiliyor. Bu alanın dolması sizin aktif olarak mesajlaşmanıza engel olmuyor olsa da görüntü açısından pek hoş durmuyor. Bazı kişiler dolu olan mesaj kutusunu kısa süre içerisinde temizliyor ve burada hiçbir şekilde mesaj tutmuyorlar.

Instagram mesaj kutusu temizliği yapacağınız zaman farkında olmadan silmemeniz gereken bir mesajı silebilir ve ardından silinen mesajları geri getirme işleminin nasıl olacağına dair araştırmalar içerisine girebilirsiniz. Tabii ki böyle bir durumun mümkün olup olmadığını da bilmiyorsunuz. Biz bu konuya hem açıklık getirmek hem de sizlere bilgi vermek amacıyla yazımızda ilgili işlemleri tamamen sizlere aktaracağız.

Instagram’da Silinen Mesajlar Geri Getirilir Mi?

Bu konu birçok insan tarafından merak ediliyor olsa da silinen mesajları geri getirme konusunda yapılacak bir şey olmadığını bilmeniz gerekiyor. İnternet üzerinde bulunan birçok bilgi kaynağında mesajların geri getirilebileceğinin mümkün olduğu söyleniyor ve kullanıcılara ait hesapların şifreleri bu şekilde alınıyor. Hal böyle olunca hesapların güvenliği konusunda da sorun yaşıyorsunuz. Silinen mesajların geri getirilmesi konusunda üçüncü parti uygulamalar ya da buna benzer hiçbir program size yardımcı olamamaktadır. Bu gibi emeller ile hesap şifrenizi sizden talep eden kişilere kesinlikle hesap şifrenizi ya da kullanıcı bilgilerinizi vermeyiniz.

Instagram’da Silinen Mesajlar Mahkeme Yoluyla Geri Alınır Mı?

Instagram kullanıcıları ile aranızda geçen herhangi bir görüşmenin kayıtlarına ulaşmanız gerekiyorsa bunun için mahkeme yoluna başvurmanız gerekiyor. Her ne kadar mantıklı bir yol olsa da kesin bir sonuç doğurur mu bu konuyu bilemiyoruz. Tabii ki mahkeme tutanakları elinizde bulunuyor ise bu tutanaklar ile birlikte instagram yetkilileri ile iletişim kurabilirsiniz.

İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Engelleme İşleminden Sonra Silinen Mesajın Geri Getirilmesi

Herhangi bir sebepten dolayı sürekli olarak mesajlaştığınız kişiyi engellediniz ve aranızda olan mesajlaşma bu engellemeden kaynaklı olarak silindi. Bu mesajları sonradan geri getirmek ve kanıt olarak kullanmak isterseniz mesajların nasıl getirileceğine dair bilgilerin sizlere aktarımını sağlayacağız. Bu işlem yalnızca engellenen kişinin engelinin kaldırılması durumunda gerçekleşir. Aksi bir durumda instagram silinen mesajı geri getirme olanağını sizlere sunmuyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise aşağıda belirtilen adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  1. Instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
  2. Başarılı bir girişin ardından “Ayarlar” sekmesine girin.
  3. Bu bölümün içerisinde “Gizlilik ve Güvenlik” kategorisi olacaktır. Bu kategoride bulunan “Engellenmiş Kullanıcılar” seçeneğine tıklayın.
  4. Buraya girdikten sonra engellediğiniz tüm kullanıcılar karşınıza çıkacaktır.
  5. Birebir konuşmalarınızı geri getirmek istediğiniz kullanıcının engelini kaldırın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra dm kutunuza geri döndüğünüzde mesajların geri geldiğini göreceksiniz. Bu mesajları ekran görüntüsü olarak kaydettikten sonra engelleme işlemini tekrardan tamamlayabilirsiniz.

Facebook Kullanarak Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram ile Facebook’u birbirine bağlı olarak kullanan kullanıcıların silinen mesajları geri getirme fırsatı olduğunu belki de bilmeyen yoktur. Hal böyle olunca özel mesaj kutusunda önemli mesajlar barındıran kişilerin muhakkak hesabını facebook hesapları ile bağdaştırılmış bir şekilde kullanması gerekiyor. Tabii ki bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğine dair bilgileri aşağıda sizlere sunacağız.

  1. Instagram’a bağlı olan Facebook hesabınıza giriş yapın.
  2. Ardından “Gelen Kutusu” bölümüne girin.
  3. Gelen Kutusu bölümünün sol tarafından bulunan “Instagram Direct” seçeneğine tıklayın.
  4. Bu yine kesin bir sonuç olmamakla beraber silinen mesajlara buradan ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar aktif olarak kullanılmakta olan bir taktik olsa da bu hizmet bazı durumlarda aktifliğini kaybedebiliyor. Tabii ki teknik bilginin yanı sıra biraz da şanslı olmanız gerektiğini söylemeliyiz.

Üçüncü Parti Uygulamalarla Mesajları Kurtarma

Google Play ve App Store’da bulunan üçüncü parti uygulamaları kullanarak instagram silinen mesajları geri getirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her ne kadar bu uygulamalar sizlere yardımcı olabiliyor olsa da size ait hesabın kullanıcı adı ve şifresini talep edeceği için güvenlik açısından tehlike oluşturacaktır. Burada sizin yapmanız gereken en önemli şey uygulamada güvenlik açıklarını kapatmak için kullanıcılara sunulan iki adımlı doğrulama özelliğini kullanmaktır.

Bu tür uygulamalar her zaman aktif olarak çalışmıyor olsa bile uygulama mağazalarında yer alıyorlar. Bunun en önemli sebebi sizlere ait olan instagram hesabına farklı kişilerin erişmesini sağlamaktır. Bu tür sorunlar ile karşılaşmadan önce önlemlerinizi alıp o şekilde işlem yapmalısınız.