%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Takip İsteği Atamıyorum

Dünyanın her noktasında bulunan instagram kullanıcıları bu platformda birçok sorun ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sorunların çözümü için ise internette yapılan araştırmalar sizlere en iyi şekilde yardımcı olmakla beraber gerekli yönergeleri en net şekilde sunmaktadır. Tabii ki ilk olarak sorun yaşadığınız konuda doğru bir araştırma yapmanız gerekiyor. Bu doğrultuda kullanıcıların en fazla sorun yaşadığı konu platformda bulunan diğer kullanıcıları takip edememektir. Bu sorunun birbirinden farklı birçok sebebi olabiliyor. Bu sebepleri bir araya topladığımızda mutlaka alternatif çözüm yolları aramanız gerekmektedir.

Hepsini bir yana koyduğumuzda platform kullanıcıları yaşadıkları sorunu doğru bir şekilde aramalıdır ki en doğru çözüm yöntemine ulaşarak sorunlarını kısa yoldan çözsünler. Instagram’da kimseyi takip edemiyorsanız hesabınız geçici olarak engellenmiş olabilir. Bu sorunun sebebi de sürekli farklı farklı kullanıcılara takip isteği gönderme ve bunun sonucunda engel yeme gibi durumlar olabilir. Her platformda olduğu gibi burada da kullanıcıların birbirini takip ederken muhakkak dikkat etmesi gerekiyor. Aksi halde yaptığınız işlemler spam olarak algılanarak platformda diğer kullanıcıları takip etme imkanınızı kaybetmenize sebep olacaktır. Instagram’da takip isteği atamıyorum, ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız sorunun çözümüne yönelik adımlara bu yazımızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İnstagram Takip İsteği Atamıyorum

Instagram’da Takip İsteği Gönderememe Sorunu

Bu sorun birçok instagram kullanıcısının anbean karşılaşabileceği sorunlardan biridir. Hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkabilir ve muhakkak takip etmeniz gereken bir kişiyi takip edemez hale gelebilirsiniz. Bu durumun birbirinden farklı birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepleri öğrenerek konuya giriş yapalım.

Hesabınızın Takip İsteği Gönderme Özelliği Geçici Olarak Engellenmiştir

Bu platformun kendini her fırsatta güncelliyor olması sebebiyle kullanıcıların yaptıkları illegal işlemlerde en güvenli yöntemler ile takip edilmektedir. Hangi instagram kullanıcısı takipçi sayısı, beğeni sayısı ve yorum sayısına üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla müdahale ediyorsa algoritmaya yakalanması durumunda hesabınızı geçici olarak engelleyebilmektedir. Bu illegal işlem takibi instagram tarafından 2018 yılında yapılan bir güncellemenin sonucunda ortaya çıktı.

Aralık 2018 yılını takiben ileri ki süreçte yaptığınız her işlem instagram botları tarafından takip edildiği için bu gibi sorunlarla karşılaşmanız en olası durumlardan biridir.  Hesabınızı kullanarak kimseyi takip edemiyorsanız bilin ki bu tür bir sorunla karşı karşıyasınız demektir.

Hesabımın Geçici ya da Kalıcı Olarak Engellendiği Nasıl Anlaşılır?

Instagram’ı aktif olarak kullanan bir kişi olarak kimseyi takip edemiyorsanız hesabınız engellenmiş olabilir. Tabii ki bu durumu anlamak için tekrardan bir kişiye takip isteği atmanız gerekecektir. Attığınız takip isteği karşı tarafa iletilmiyor ve takip et butonu tekrardan çıkıyorsa hesabınız muhtemelen bir süreliğine takip isteği gönderme işlemine engellenmiştir. Bazı durumlarda ortaya çıkan bildirimler de bu ihtimalin size kesin bir sonucunu sunuyor. Engellenmiş hesap ile birine takip isteği gönderdiğinizde hesabınızın engellendiğine dair bir pop – up açılacak ve bu bildirim ekranının üzerinde hesabınızda bulunan engelin kalkma tarihi gözükecektir. Aynı zamanda bir ihtimal hesabınızın kapatılmasının sebebi de burada yazacaktır.

Hesabın Geçici Olarak Engellenmesinin En Önemli Sebebi

Hesabınızın takip isteği gönderme işlemine engellenmesinin birbirinden farklı birçok sebebi olabilir. Bu sebepler arasında en çok karşılaştığınız ise 24 saat içerisinde en az bin kişiden fazla hesabı takip etmek, 24 saat içerisinde 500’den fazla fotoğrafı beğenmek, fotoğraf açıklamalarında belirli miktarın üzerinde hashtag kullanmaktır. Bu gibi durumlar sebebiyle hesabınız engellendiyse çözüm için bir alt paragraftaki adımları dikkatlice okumanız gerecektir.

Instagram Takip İsteği Gönderme Geçici Olarak Engellendi Sorunu Çözümü

Bu sorun ile karşılaşan instagram kullanıcıları aynı sorunla tekrardan karşılaşmamak için seri takip işlemleri yapmamalıdır. Her yapılan seri takip işlemi sizleri geçici olarak engellenmeye bir adım daha yaklaştıracaktır. Bu durum sürekli üst üste meydana gelir ise hesabınız bir anda instagram tarafından kapatılabilir. Sosyal medya kullanıcıları bu problemin çözümü olarak instagram ile iletişime geçmeyi deneyebilir. Tabii ki bu iletişimin sonucunda yanıt alıp alamamak biraz meçhul diyebiliriz.

Haklı olduğunuzu düşünüyor ve haksız yere engellediğinizi tahmin ediyorsanız muhtemelen olumlu bir geri dönüş alabileceksiniz. Ancak instagramın bu konudaki kararı kesin ise hesabınızın açılması için size verilen sürenin dolmasını beklemekten başka çareniz yoktur. Genel olarak hesap açılma süreleri ortalama 24 – 48 saat aralığında sürecektir. Tabi bu süre bittikten sonra hesabınız takip isteği gönderme işlemine açılmayabilir. Bu konuda tek yapmanız gereken bir süre daha beklemek olacaktır.

Instagram Hesabının Bağlantı Sorunu Sebebiyle Takip İsteği Gönderememesi

Belirli dönemlerde her platformda olduğu gibi instagramda da bağlantı problemleri olabiliyor. Bu problemlerin olduğu dönemlerde instagramda takip isteği gönderme işleminde de sorun yaşarsınız. Tabii ki bu gibi bir problemin olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzdaki uygulamadan değil de bilgisayarınızdan https://www.instagram.com/ adresine giriş yapmanız gerekiyor. Eğer internet sitesine sorunsuz bir şekilde giriyorsa muhakkak internetinizle alakalı bir durum olmuştur. İnternet ile ilgili olan sorununuzu çözdükten sonra direkt olarak takip etme işlemine devam edebilirsiniz.

Instagram’da karşılaşacağınız her türlü takip edememe sorununun mutlaka bir nedeni vardır. Bu nedenler üzerinde araştırma yaparak sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.