%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

İnstagram Takip İsteklerini Nasıl Kapatırım?

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • İnstagram Takip İsteklerini Nasıl Kapatırım?

Instagram günümüzde sosyal medya üzerinden en çok kullanılan platformlardan biridir. Kullanım amaçlarından resim ve video paylaşımı yapmakken son dönemlerde de ticaret olarak kullanılmaya başlandı.

Ne kadar takipçiniz çok olursa sosyal ağ platform üzerinden popülerliğiniz artmasından dolayı isminizi daha ön sıralara yazma imkânı sağlayabilirsiniz.  Bu yöntem için kullanmayan kullanıcılarda var elbet bu kullanıcılar zamanla gelen takip isteği bir hayli hesap sahibini zora sokabiliyor.

Instagram son dönemlerde takipçi üzerinden şikâyet alınca takipçi isteğini kapatma seçeneğini uygulamaya koyarak birçok kişinin o hesabı takip etmelerini engellemiş oldu. Bu sayede hesabında takip etmek istedikleriniz edebilecek.

Hesabınızın takip isteklerinden çok fazla sıkıldıysanız ve takip etmelerini istemiyorsanız takipçi isteğinizi kapatarak takip etmelerini engelleyebilirsiniz. Peki, istekleri nasıl kapatabiliriz?

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın Instagram hesabında var olan ayarlar kısmına giriniz.
  • Ayarlar kısmında 6 adet sekme açılacaktır buradan gizlilik ve güvenlik sekmesini seçmeniz gerekir.
  • Seçtikten sonra size Hesap verilerini görüntüle penceresi ekrana geliyor.
  • Bu bağlantıya da tıkladıktan sonra diğer seçenek olan Mevcut takip istekleri seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Daha sonra Instagram takip isteklerini buradan görerek tek tek iptal ederek sizi bir daha istek gönderemezler.
  • Instagram’da toplu gönderme işlemi yoktur. Dolasıyla tek tek seçim yaparak takip etme işlemi iptal edebilirsiniz.

Instagram’da Başka Hesabı Nasıl Takip Edebilirim?

Instagram birkaç kişiye hitap ettiği sosyal ağ platform haline geldi.  Bu uygulamada eski arkadaşlarınızı takip ederek neler yapabildiğine bakabilirsiniz ya da yeni dostluklar edinebilirsiniz. İsterinizde resimlerinizi paylaşarak ve içerik üreterek daha popüler hale gelebilirsiniz. O kişi hakkında neler yaptığını öğrenmek isterseniz takip etmeniz gerekir.

Takip ettiğiniz kişi ve kişileri yine hesabınızdan kontrol ederek kabul edip etmediğine dair bir görüşünüz olmuş olur. Hesabınıza giriş yapın daha sonra kendi profilinize girmeniz gerekir. Buradan ayaralar sekmesine tıklayarak var olan gizlilik ve güvenlik seçeneği girin daha sonra hesap verilerinizin sekmesinin altında takip ettiğinizi kişileri görüntüle dediğinizde takip edip etmediklerini kolaylıkla görmeniz mümkün.

Instagram Takip İstekleri Neden Bu Kadar Önemlidir?

Takip ettiğiniz kişiyi tanımazsanız bile nerede, kimle ne yapıyor gibi soruların cevabını buradan bulmanız mümkün. Takip istekleri sayesinde ulaşamadığınız arkadaşlarınıza dahi çok kolay ulaşabiliyorsunuz. İsteği gönderdiğiniz kişilerin sizi de takip edeceği için gerçekçi takipçilerin olmasını sağlıyor.

Böylelikle Instagram üzerinde keşfet videolarınız ve fotoğraflarınızın çok kolay görülmesini sağlıyor. Takipçi sayılarının çoğalması sosyal medya üzerinden para kazanmanızı da sağlıyorsunuz. Instagram üzerinde ne yapmak isterseniz takipçilerinizin beğenileri üzerinde başkalarında görmesini sağlıyor. Bu yüzden takip istekleri ve takip sayıları çok önemlidir.

İsteklerin çok olması takipçi kasmanıza sebep olacak. Eğer rahatsız olduğunuz birilerin takip isteklerini görmek istemezseniz hesabınızdan engelleyerek sizin sayfanıza ulaşmanızda engeller.

İnstagram Takip İsteklerini Nasıl Kapatırım?

Instagram Takip İsteklerini Nereden Görebilirim?

Birçok kişiye takip isteklerini göndermiş iseniz ve kimlere takip isteklerini gönderdiğinize dair bir bilginiz yok ise sayfanızdan hareket dokümanlarına girerek hesap hareketlerinizi görebilirsiniz. Bunu görmenizi için öncelikle var olan sayfanıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra hesap sayfanızda al köşede profil kısmınız var oraya tıklayın.

Tıkladıktan sonra en üst köşede 3 nokta yan yana seçeneği var buladanda seçiminiz yaptıktan sonra ayarlar kısmına giriniz. Ayarlar kısmından gizlilik ve güvenlik seçeneği seçildikten sonra hesap verilerini görüntüle sekmesine tıklamanız gerekiyor. Buradan takip isteklerinizi görmek için seçeneğine tıklayarak kime takip isteği gönderdiğinizi buradan görmeniz mümkün.

Instagram Takipçi İsteğini Nereden Gözükür?

Instagram üzerinden takipçi özelliği artık çok önemli hale gelmiştir. Takipçinin çok olması sayfanızın daha da güvenli olmasını sağlıyor. Bu yüzden birçok kişi takipçim kasarak kitlesini yükseltmeyi amaçlıyor. Instagram güvenliği için takip takipçilerin birçoğunu ön onaylama yaparak takipçi listesine ekleniyor. Bu durum sayfanızın daha da güvenli ve kaliteli olması sağlıyor.

Instagram güncellemelerden dolayı zamanla istek kısımlarının görülmesini engellediği için birçok takipçilerinizin de takip ettiklerinden haberdar olmuyorsunuz. Bu durum zamanla olan Instagram takip isteklerini geri çekmesine sebep veriyor.

Bu durumun yaşanmaması için ayaralar kısmından istekleri açarak isteklerinizi açabilirsiniz. Takip istekleri oluşturuldukça istek geliyor bildirimi yanacaktır. Böylelikle gelen her takip isteğinden haberdar olacaksınız.

Instagram Takip İsteğinin Avantajları Nelerdir?

Instagram çok geniş kitleye sahip olan bir platformdur. Bu popüler olmak isteyenlerin takipçi kasmaları için takip istekleri göndererek birçok kişinin tekrar isteklerine cevaben takip etmelerini sağlar. Takipçilerin bazıları kötü amaçlı kullanabiliyor.

Bu durum hesap kullanıcıları zora sokacak hale getirmesine sebep oluyor. Bunları göz arda ettiğinizde amacınız para kazanmak ya da isminizin daha ön sıralarda olmasını isterseniz. Takipçi isteği göndererek takipçi yapmanız gerekir. 

Takipçiniz çoğaldıkça her ürettiğiniz içerik Instagram sayfasında ön sıralara yerleşir.  Hesabınızın kitlesi çok olduğunu gören şirketler ürünleri sizin sayfanızda sunarak ya da tanıtımını sizin yapmanızı isteyerek kazanç sağlamanızı sağlar. Bu yüzden takip isteği önemlidir.