%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Toplu Fotoğraf Silme

Her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşan Instagram’da herkes kendisine ait görselleri ve videoları tanıdıkları ile paylaşabiliyor. Her ne kadar bir anda çok beğenip paylaştığınız fotoğrafları bir süre sonra beğenmeyebilirsiniz. Bu gibi bir durum olduğunda hesaptaki fotoğrafları beğenmediğiniz için topluca silmek istediğinizde tek yapmanız gereken şey instagram toplu fotoğraf silme taktiklerinden faydalanmak oluyor. Bu taktikler genel olarak size kolaylık sağlıyor olsa da bazı durumlarda hesabınızı tehlikeye atabilir. Her ihtimale karşı hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapacağınız uygulamalardan uzak durmanızı ve manuel yöntemlerle fotoğrafları silmenizi öneririz.

Instagram Toplu Fotoğraf Silme

Instagram kullanıcılara herhangi bir şekilde toplu fotoğraf silme fırsatını tanımıyor. Hızlı yapılan silme, takip ve beğeni işlemlerinde hesabınızın kısıtlamaya düşme durumu olduğu için ileri ki dönemlerde bu gibi bir özellik gelir mi bilemiyoruz. Her ne olursa olsun bu işlem instagrama göre uygun olmasa da farklı uygulamalardan ya da internetten toplu fotoğraf silme işlemi yapmanıza izin veren sitelerden faydalanabilirsiniz.

Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasının insanlara sadece telefon üzerinden değil de bilgisayar üzerinden de giriş imkanı vermesinden dolayı toplu olarak fotoğraf silme işlemini tarayıcı üzerinden farklı eklentiler yardımı ile ya da manuel olarak hızlıca yapabilirsiniz. Toplu fotoğraf silmenizi yardımcı olan programlar genel olarak instagram hesabının kullanıcı adı ve şifresini talep edebiliyor. Bu sebeple size kolaylık sağlıyor olsa bile güvenlik açısından tehlikeli olacağı için bu yolu tercih ederken daha dikkatli olmanız gerekiyor. Dikkatli olmaz iseniz uzun süre uğraşarak takipçi sayısını arttırdığınız hesabın elinizden uçup gitmesine sebep olabilirsiniz.

Uygulama İle Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Günaşırı fotoğraf paylaşıp bir süre sonra fotoğrafları beğenmediğinde hesabından tek tek silmek yerine topluca silmek isteyenlerin izlemesi gereken bazı yollar bulunuyor. Bu yolları tercih ettiğinizde ilk olarak bir uygulamaya ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Toplu fotoğraf silme işlemi şuanlık sadece Android telefonlarda gerçekleştirilebiliyor. Eğer bir Android telefonunuz var ise aşağıda bulunan adımları takip ederek fotoğraf silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Google Play Store’a giriş yapın.
  2. Arama kısmına gelip buraya Cleaner for Instagram yazıp aratın.
  3. Uygulamayı bulduktan sonra telefonunuzu indirin ve ardından uygulamaya giriş yapın.
  4. Burada karşınıza çıkan seçenekler arasında “Media” sekmesi olacaktır.
  5. Bu sekmeye girdiğinizde hesabınızda bulunan tüm fotoğraflar tek tek listelenecektir.
  6. Paylaştığınız görsellerden hangilerini silmek istiyorsanız tek tek seçin ve sağ üst kısımda bulunan “Actions” butonuna tıklayın.
  7. Burada karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasında “Delete” olana tıklayın ve fotoğrafların silinmesini sağlayın.
  8. İşlem tamamlandıktan sonra hesabınızın şifresini değiştirmeyi ve izinlerden uygulamaya verdiğiniz izni kaldırmayı unutmayın.

Her ne kadar birçok insan tarafından kullanılan bir uygulama olsa da giriş yaparken kullanıcı adı ve şifrenizi talep ettiği için işinizi hallettikten sonra şifre değişikliği yapmadığınız durumlarda hesap hırsızlığı ya da havuza düşme gibi problemlerle karşılaşma olasılığınız tahmin ettiğinizden daha fazla artacaktır.

Uygulama Kullanmadan Instagram Toplu Fotoğraf Silme

Birçok insan paylaştığı görselleri kısayoldan silmek istese de ekstra uygulamalar kullanmaktan çekiniyor ve bu sebeple instagram tarafından sunulan toplu fotoğraf silme yöntemi olup olmadığını merak ediyor. Bu gibi durumlarda maalesef internetten yapılan araştırmalar her zaman talepleri cevapsız bırakıyor. Her ne kadar gün geçtikçe yeni bir özellik ile karşımıza çıkan bir platform görüyor olsak da sebebi bilinmez bu tür bir özelliği kullanıcılarına sunmamakta ısrarcı gözüküyor.

İşin özü hiçbir şekilde Instagram tarafından kullanıcıların fotoğraflarını toplu silmesi için sunulan bir özellik bulunmuyor. Hiç güvenmiyor olsanız da fotoğraflarınızı tek tek değil de toplu silmek için üçüncü parti uygulamaların kapısını çalmanız gerekir. Hesabınızın gerçek takipçi sayısı çok fazla ise ve bu takipçi sayısının sizden beklediği konsept çok farklı ise fotoğraflarınızı bu uygulamalar sayesinde kısa bir süre içerisinde temizleyebilirsiniz.

iPhone Telefonlarda Instagram Toplu Fotoğraf Silme Yapılır Mı?

Apple firması Google’a göre App Store’a yüklenen programların kullanıcı güvenliğini riske atmaması için çok özenli davranıyor. Bu sebeple maalesef ki mağazada kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılan toplu fotoğraf silme uygulamaları bulmanız imkansız denecek kadar azdır. Birçok internet sitesinde bu durumun mümkün olduğu söyleniyor olsa da siz kesinlikle önerileri dikkate almadan manuel olarak fotoğraflarınızı tek tek silme yolunu tercih etmelisiniz.

Bu tür vaatler veren siteler genellikle kullanıcısının güvenliğini ön planda tutmayıp her ne olursa olsun yanlış yönlendirmeler yapabiliyor. Hal böyle olunca güvenmediğiniz sitelerin toplu fotoğraf silme konusunda sizlere yaptığı önerileri dikkate almayın.

Instagram Toplu Fotoğraf Silme Özelliği Gelir Mi?

Instagram’ın bugüne kadar kullanıcıları için sunduğu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda her daim kullanıcılarına kolaylık sunmaya çalıştığını görüyoruz. Bu sebeple bu işlemde tamamen kullanıcının hesabındaki değişiklikleri kolayca yapmasına sebep olacağı aşikar bir durum ancak bu özelliğin ne zaman aktif olacağı konusunda herhangi bir öngörü bulunmuyor.

Instagram’da Fotoğrafları Silmeden Önce İndirebilir Miyim?

Instagram’da bulunan tüm fotoğraflarınızı kolayca indirmek için tek yapmanız gereken internet üzerinde çevrimiçi indirme fırsatını sunan uygulamaları kullanmak ya da instagramın kendi sunduğu Verileri İndir özelliğini kullanmaktır. Bu durum tamamen sizin tercihinize kalmış olsa da daha güvenli olan yol fotoğrafların instagramın sunduğu özelliğin kullanılarak indirilmesidir. Her şekilde tüm fotoğraflarınızı yedekleyebilirsiniz. Tabii ki fotoğrafları silme yolunu tercih etmeden arşivleyerek diğer insanlar tarafından görülmeyecek şekilde saklama imkanınızda bulunuyor. Hal böyle olunca fotoğraflara gelen beğeniler ve yorumlar da silinmemiş oluyor.