%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Toplu Mesaj Silme

Instagram kullanımının bir hayli arttığı bugünlerde kullanıcılar platformun bazı avantajlarını kullanırken kolay yolları da aramaya başlıyor. Bu platform sadece fotoğraf paylaşma değil aynı zamanda takipçileriniz ile direkt mesaj kutusu aracılığıyla mesajlaşma fırsatını da sizlere vermektedir. Birçok avantajı aynı anda sunduğu için dünyada bulunan en önemli platformlardan biri olarak görüldüğünü de söylemek hiç yanlış olmayacaktır. Her geçen gün artan mesaj trafiğiniz sonucunda instagram mesajlarını birikmiş bir şekilde görmeniz kaçınılmaz bir sonuçtur. Her birini ayrı ayrı silmek zor olacağı için toplu dm silme hakkında gerekli bilgilerin tamamını sizlere bu yazımız aracılığıyla aktaracağız.

Instagram’da Mesajlar Nasıl Silinir?

Her geçen gün kullanıcıların yoğun ilgisini çeken platformlardan biri olduğu için artık anlık sohbet işlemleri de bu uygulama aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Tabii ki bazı insanlar bu uygulama üzerinden sürekli olarak mesajlaşmadığı için toplu dm silme işlemine de ihtiyaç duymuyor. Biz de bu gibi durumlarda gelen kutunuzun kalabalık olmadığını düşünürsek mesajlarınızı silmek istiyorsanız tek tek silme yolundan faydalanmanızı önerebiliriz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için zorlanacağınızı düşünmüyoruz. Hem Android hem de iOS cihazlarda Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan “Direkt Mesaj Kutusu”na giriş yapın ve aşağıda belirtilen adımları gerçekleştirin.

  1. Silmek istediğiniz kişinin adına basılı tutun.
  2. Açılır pencere içerisinde üç farklı seçenek olacaktır.
  3. Bu seçenekler arasında “Sil” butonuna tıklayın.
  4. Ardından konuşma geri dönmeyecek şekilde silinecektir.

Bu kadar basit bir işlemin ardından mesajlarınızı tek tek silebilirsiniz. Toplu mesaj silme işlemi için ise yazımızın devamını okumanızı öneriyoruz.

İnstagram Toplu Mesaj Silme

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’da mesaj kutunuz olabildiğince dolu ve tek tek silinmeyecek kadar uğraştırıcı görünüyorsa tek yapmanız gereken toplu mesaj silme işlemi gerçekleştirmektir. Burada instagram’ın kullanıcılarına toplu mesaj silme fırsatı vermediğini sizlere söylememiz gerekiyor. Tabii ki platformda üçüncü parti uygulamaların yardımı ile toplu mesaj silme işlemini gerçekleştirebildiğinizi de bilmelisiniz. Bu uygulamalar herhangi bir güncelleme gelmediği durumlarda toplu mesaj silme işlemini başarılı bir şekilde sizlere sunmaktadır.

 

Instagram Toplu Mesaj Silme Uygulaması Nasıl Bulunur?

Instagram’da mesajlarınızı toplu olarak silmek istiyorsanız belirttiğimiz gibi yan uygulamalardan yararlanmanız gerekmektedir. Bu uygulamaları nasıl bulacağınız hakkında fikriniz de yoksa yapmanız gereken tek şey App Store ya da Google Play Store’a girip “Instagram all delete message” ya da “Instagram toplu mesaj silme” yazın. Bu aramaların sonucunda karşınıza birden fazla sonuç çıkacaktır. Burada sizlere bir uyarı vermek gerekirse bu tür uygulamalar şifrenize erişim talep edeceğinden dolayı hesabınızın güvenlik açısından sorunlar ile karşılaştığına şahit olabilirsiniz. Hiçbir şekilde güven vermeyen bir uygulamaya giriş yaparak hesabınızın tehlikeye girmesine izin vermeyin.

Şifresiz Toplu Mesaj Silme Uygulamaları Var Mı?

Hesabınızda bulunan mesajları toplu bir şekilde silmek için uygulama araştırmasına girdiniz ancak tüm uygulamalar güvenlik açısından sorun yaşatmaya yönelik şifre talebinde bulunuyor. Tabii ki aklınıza şifresiz toplu mesaj silme işlemi yapabilecek uygulamaları bulmak gelecektir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için muhakkak şifrenize ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple sorun yaşamamak için hesap ayarlarınızdan iki faktörlü doğrulama özelliğini aktif etmek sizler için faydalı olacaktır.

Instagram’da Gönderilen Bir Mesaj Anlık Olarak Silinir Mi?

Instagram’da sizi takip eden herhangi bir kullanıcıya mesaj atarken yanlış bir kelime gönderdiniz ancak bu mesajı karşı tarafın görmesini istemiyorsunuz. Tabii ki bu durumda yapmanız gereken şey mesajı silmek olacaktır. Bu mesajı sildikten sonra karşı tarafa iletiliyor mu diye düşünüyorsanız maalesef ki mesajı kendinizden silmiş olsanız bile karşı taraftan silinmeyecektir. Anlık mesaj silme özelliği henüz instagrama gelmedi.

Toplu Mesaj Silme İşlemi Çok Uzun Sürer Mi?

Instagram toplu dm silmek istiyorsanız ancak tek tek silmek kadar uzun sürer mi acaba düşünüyorsanız bu durumun kullandığınız uygulama ile alakalı olduğunu sizlere söylememiz gerekiyor. Bazı uygulamalar anlık olarak mesaj kutunuzu tamamen boşaltırken bazı uygulamalar ise yine tek tek silermişçesine yavaş işlem yapmaktadır. Bu sebeple uygulamalar kullanırken her daim alternatifleri değerlendirmeye çalışın. Bu alternatifler ile birlikte doğru uygulamayı bulsanız bile iki adımlı doğrulamayı aktifleştirmeyi kesinlikle unutmayın.

Instagram Mesajları Silindiğinde Karşı Taraftan da Silinir Mi?

Instagram’da silmek istediğiniz konuşmayı kendi mesaj kutunuzdan sildiğinizde karşı taraftan maalesef ki silinmeyecektir. Bu özellik henüz instagram’a gelmediği için konuşmayı karşı tarafında kendi isteği ile mesaj kutusundan temizlemesi gerekmektedir. Tabii ki bu durum tamamen insiyatif ile alakalı bir durumdur.