%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Videomu Kimlerin İzlediğini Nasıl Görebilirim?

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram Videomu Kimlerin İzlediğini Nasıl Görebilirim?

Instagram videomu kimlerin izlediğini nasıl görebilirim? Bugünkü yazımızda, oldukça merak edilen bu soruyu yanıtlamaya çalışacağız. Bu konu ile ilgili ciddi bir merak söz konusu! Zaten hemen hemen tüm sosyal platformlarda merak duygusu, insanları etkileyen en önemli duygulardan biri. Aslına bakarsanız Instagram ve benzeri platformlardaki tüm yenilik ve gelişmeler de bu merak duygusunu tatmin etmek için geliştiriliyor. Eğer sizin de bu bağlamda merak ettikleriniz varsa yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

Instagram Video İzleyenleri Görme

Instagram bugünlerde en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Neredeyse her anımızı fotoğraf ve video yolu ile Instagram’da paylaşıyoruz. Hayatımızın çoğunu bu platformda geçiriyoruz. Haliyle bu platform üzerinden aldığımız geri dönüş ve veriler de bizim için bu durumla paralel bir şekilde önem arz ediyor.

Fotoğraflarımızı ve videolarımızı kimlerin beğendiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Peki, özellikle de yüklediğimiz videoları kimlerin görüntülediğini bilmemiz mümkün mü? Bildiğiniz gibi videoyu izleyen herkes beğeni tuşuna basmıyor. Görüntülenme sayısı ile beğeni sayısı arasındaki fark yüksek olunca, videoyu kim veya kimlerin izlediğini de birçok insan merak ediyor. Hele de ortalıkla birçok stalker ve izleyip izlemediğini merak edip, öğrenmek istediğiniz biri veya birileri varsa.

Instagram Videomu Kimlerin İzlediğini Nasıl Görebilirim?

Instagram birçok rakibi olan bir sosyal medya platformudur. Bu yüzden sektördeki liderliğini kaybetmemek ve daha fazla kullanıcı kazanabilmek için, yenilikler yapmalı ve gelişime adapte olmalıdır. Instagram ortaya çıktığı günden bu yana; hikaye, post ve video paylaşımı konularında birçok değişiklik ve yenilik izlemiştir.

Başlangıçta bu yenilikler bizlere ne kadar yabancı gelse de belli bir zaman sonra hepimiz bu yenilikleri benimseyip, hızlı bir şekilde kullanarak adapte olmuşuzdur. Video görüntüleme özelliği de 2016 yılında gerçekleşen bir yeniliktir. Kulağa her ne kadar videoları izleyenlerin kim olduğunu görebileceğiz gibi bir anlam çağrıştırsa da maalesef durum farklıdır.

Instagram Videoları Görüntüleyenleri Görme

Instagram’da yüklediğiniz videoları hangi kişilerin görüntülediğini göremiyorsunuz. Fakat kaç kişinin izlediğini görebiliyorsunuz. Popüler bir sosyal medya platformu olan Instagram’da, görüntüleyen kişilerin isimleri görülmese de kaç kişinin videoyu izlediğini kolayca görebiliyorsunuz. Aslında burada size çok fazla kişinin haberdar olmadığı bir detaydan bahsetmek istiyoruz.

Instagram 2016 yılında uygulamaya görüntüleme özelliğini getirdiğinde; videoyu görüntüleyenlerin de kim olduğunu açık bir şekilde hesapları üzerinden gösteriyordu. Fakat sonrasında bu özelliği kısa bir süre sonra kaldırdı. Bunun nedenlerinden biri; kullanıcı gizliliği ihlali ve algoritmanın net bir bilgi sunma ihtimaline dair şüphelerin oluşmasıydı.

Başta Instagram olmak üzere, birçok sosyal medya platformunda isim isim videoları kimlerin görüntülediğini öğrenmek, şu an için pek mümkün değildir. Instagram’ın hizmet anlayışı bu şekilde ilerlemiyor. Videoları görüntüleyenlerin isimlerinin gösterilmesi gibi bir durumun, ihtiyaç veya halledilmesi gereken bir sorun olduğu kanaatinde değiller.

Fakat Instagram; kullanıcılarından gelen öneri ve sorunlara çok fazla önem veren ve dikkate alan bir platform olduğundan, bu konu ile ilgili kısa bir zaman önce bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Instagram’ın böyle bir özelliğe sahip olmamasının temel nedeni, gerçek bilgi olup olmadığından emin olmamalarıymış. Şu an yapılan algoritma incelemelerine göre; görüntüleme sayısı net bir bilgi değilmiş. Platform olarak da kullanıcı ve üyelerinin yanlış bilgilendirilmelerini istemiyorlarmış.

Bu tarz bir özelliğin gelecek zamanlarda gelebileceğini, fakat kesin olmamakla birlikte, şu an bir test sürecinde olduklarını, eğer kimlerin görüntülediği ile ilgili %100 bir sonuç alınırsa, bu özelliği uygulamaya ekleyebilme ihtimallerinin olduğunu açıkladılar.

Instagram Video Görüntüleme Uygulamaları İşe Yarıyor mu?

Video görüntüleme uygulamaları işe yarıyor mu? Yukarıda sizlere, Instagram uygulamasındaki videoları kimlerin görüntülediğini öğrenemeyeceğinizden detaylı bir şekilde bahsettik. Fakat bazı ısrarcı arkadaşlar, maalesef bu konudaki hedeflerine ulaşabilmek için her türlü yolu denemekten zarar gelmez diye düşünüyorlar.

Bu yollardan biri de video görüntüleyenlerin kim olduğunu göstereceğini iddia eden sözde Instagram uygulamaları… Bu uygulamalardan sözde Instagram uygulamaları diye bahsediyoruz çünkü platformun bu yönde verdiği herhangi bir ek uygulama hizmeti yok. Yani, telefonunuza bu konu ile ilgili yarar sağlamayı düşünerek indirdiğiniz her uygulama, size zarar verecektir.

Bu tarz uygulamaların hiçbir şekilde bir gerçekliği ve güvenilirliği yoktur. Çoğu arkadaş listenize göre sizlere sahte listeler sunarlar. Sonrasında da kişisel bilgilerinizi çalıp, mobil cihazınıza kötü yazılımlar bulaştırırlar. Bundan dolayı video görüntüleme uygulamalarını indirmemelisiniz. Video görüntüleme uygulamaları kesinlikle ve kesinlikle işe yaramaz! Lütfen kişisel bilgilerinizi tehlikeye sokacak davranışlardan uzak durmaya çalışın.

Instagram Videolarını Görüntüleyenleri Anlamanın Bir Yolu Var mı?

Görüntüleme uygulamalarının işe yaramadığını ve Instagram’ın bu konu hakkında bir yeniliği şu an düşünmediğini anladık. Peki görüntüleyenlerin kim olduğunu anlamanın başka bir yolu olabilir mi? Siz değerli okuyucularımız için bu konu ile ilgili verebileceğimiz küçük bir tavsiye var.

Vereceğimiz tavsiyenin kesinliği olmamakla birlikte, uygulayıp olumlu geri dönüşler yapan arkadaşlarımızın sayısı, hiç azımsanacak kadar az değil. Bu tavsiye sayesinde hem merakınızı gidermiş olacaksınız hem de zararlı uygulamalardan uzak durup, kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlayabileceksiniz. Peki nedir bu yol? Gelelim tavsiyemize…

Videolarınızı yeni birinin görüntüleyip görüntülemediğini anlamak için hikaye paylaşabilirsiniz. Yeni paylaştığınız bir hikaye ve videonun görüntülenme sayıları üzerinden bir fikir yürütebilirsiniz. Hikayenizi izleyen herkes, yüksek ihtimal videonuzu da izlemiştir. Veya hikayenize bakan yeni isimler bulunuyorsa ve bu esnada video görüntüleme sayısınız da bir artış gözlemliyorsanız, bilin ki bu ikisi de yüksek ihtimalle aynı kişidir.

Ve geldik yazımızın sonuna… Bu yazımızda sizler için, video görüntüleme nedir? Ve bu tarz bir özellik var mı? Gibi sorulara cevap bulmaya çalıştık. Umarız bu konu ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilmişsinizdir. Son olarak her zaman için uygulama verisi bilgisini sunacağını iddia eden uygulamalardan uzak durmayı unutmayın!