%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’da Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

Günümüzde oldukça popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’a her geçen gün birbirinden güzel ve birbirinden yeni pek çok özellik gelmektedir. Instagram’da ağır çekim özelliği de son zamanlarda özellikle de genç kesim tarafından sıklıkla tercih edilen ve çok sevilen özelliklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Instagram’da ağır çekim nasıl yapılır?

Instagram’da Ağır Çekim (Stop-Motion) Özelliği

Birden çok fotoğrafın çekilmesi ve bütün fotoğrafların birleşimiyle GIF uzantılı olan videoların oluşturulması işlemi Instagram ağır çekim özelliği sayesinde yapılmaktadır. Ancak bu esnada, fotoğrafların birleşmediğinin altını çizmek isteriz. Yalnızca, hikayede bütün paylaşımlar oldukça hızlı bir şekilde geçmektedir. Bundan dolayı da atılan hikayeler, GIF uzantılı olan kısa video şeklinde görülmektedir.

Instagram’ın bu önemli özelliği sayesinde kişiler, hikayelerine ağır çekim videolar ekleyebilmektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, hem son derece eğlenebilmekte hem de birbirinden keyifli videolar ortaya çıkarabilmektedir. Eğer bu keyifli anlara şahit olmak istiyorsanız, sizler de Instagram’ın hikaye kısmına ağır çekim özelliğini kolayca ekleyebilirsiniz.

Instagram’da Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

Instagram hikayesine eklenen bu çok eğlenceli özellik sayesinde, birçok fotoğraf çekme şansına sahip olabilir, bu fotoğrafların otomatik bir şekilde bir araya gelmesini de sağlayabilirsiniz. Ayrıca, GIF benzeri de yeni görseller oluşturabilirsiniz. Fakat altını çizmemiz gereken bir husus bulunmaktadır. Çektiğiniz fotoğraflardan mutlaka emin olmanız gerekmektedir. Aksi durumda herhangi bir düzenleme yapamayacağınızı da söylemek isteriz. Çünkü Instagram, çektiğiniz görselleri belli sıralamaya göre birleştirmektedir.

Instagram’da Ağır Çekim (Stop-Motion) Yapma

Instagram’ın ağır çekim özelliği, kullanıcılar tarafından oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu özellik, bazı kişiler tarafından bir hayli sevilse de ağır çekim özelliğini bilmeyen kişiler de bulunmaktadır. Instagram’da ağır çekim şu şekilde yapılmaktadır:

  • Instagram’da ağır çekim yapabilmek için öncelikle, uygulamanın son sürümünü telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir.
  • Ardından Instagram hesabınızın sol üst tarafında yer alan hikaye bölümüne tıklamalısınız.
  • Hikaye bölümüne tıkladıktan sonra, karşınıza çıkacak olan ‘Eller Serbest’ kategorisinin altında bulunan ‘Birden Fazla Çekim’ ekranına geçmelisiniz.
  • ‘Birden Fazla Çekim’ butonuna tıklayarak istediğiniz fotoğrafları en kolay ve en hızlı şekilde çekmeye başlayabilirsiniz.
  • Fotoğraf çekimini tamamladıktan sonra, fotoğraf paylaşımlarının özel olması adına fotoğrafınıza ister yazı, ister etiket, isterseniz de çıkartma ekleme şansına da sahipsiniz.
  • Efekt özelliklerini de dilediğiniz gibi ayarlayabilir, hazırladığınız GIF’ı galerinize kolayca kaydedebilirsiniz.
  • Tüm işlem bittikten sonra ekranın üst köşesinde yer alan ‘Bitti’ kısmına basabilir, hikayenizi hazır bir hale getirebilirsiniz.
  • Hazırlamış olduğunuz hikayenizin ön izlemesini de yapabilirsiniz.
  • Ön izleme tam da istediğiniz gibiyse Instagram’da ağır çekim yapma işlemini başarıyla tamamladığınızı söylemek isteriz.
  • Son olarak ise hikayenizi arkadaşlarınızla en güzel şekilde paylaşabilirsiniz.