%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’da Beğenmediğim Halde Beğeniyor

Instagram’da beğenmediğim halde beğeniyor sorunu, hesabınızın kendi kendine beğeni yapması hatta başka kişileri takip etmesidir. Instagram kullanıcılarının son zamanlarda çok fazla yaşadığı ve şikayetçi olduğu bir sorundur. Elbette ki bu sorunun nedenleri ve çözümleri bulunuyor. Instagram hesabım kendi kendine beğeni ve takip etmesin, bu sorunun çözümü var mı diyorsanız yazımızı dikkatle okumalısınız.

Instagram hesabınız siz yapmadığınız halde takip ve beğeni yapıyor ise bu sorunun birçok nedeni vardır ve hemen çözüme kavuşturmanız gerekmektedir. Başlıca sebebi ise takipçi ve beğeni kazanmak için herhangi bir uygulamaya Instagram kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmış olmanızdır. Bu siteler ya da uygulamalar güvenli değildir ve sizin iradeniz dışında tanımadığınız hesaplara beğeni ve takip yapar.

Instagram Hesabım Benden Habersiz Beğeni Yapıyor

Instagram kullanıcıları bazı dönemlerde bu sorun ile karşılaşıyor. Başlangıçta önemsiz gibi görünen bu sorun, ilerleyen zamanlarda keyfinizi kaçırabilir hatta başınıza büyük dertler açabilir. Tanımadığınız hesapları takip etmesi ya da uygunsuz fotoğrafları sizin hesabınızın beğenmesi yakın çevrenizi şaşırtabilir. Dolandırıcı ya da kötü niyetli bir hesap olabilir ve sizin takip ettiğinizi gören yakın çevreniz bu hesaba güvenebilir. Ya da +18 fotoğraflara beğeni yapıyor olması sizi utandırabilir. Bu nedenle böyle bir sorunu keşfettiğiniz anda önlem almalısınız.

Instagram hesaplarının kendi kendine takip ve beğeni yapıyor olmasının birden fazla nedeni olabilir. Öncelikle bu sorunların kaynağı hakkında bilgi verelim ki sizin sorununuz nereden kaynaklanıyor keşfedin.

Instagram’da Beğenmediğim Halde Beğeniyor

Instagram Ücretsiz Takipçi ve Beğeni Uygulamaları

Sosyal medya platformu Instagram’ın gittikçe popülerleştiği için hepimiz Instagram takipçi ve beğeni sayılarımızı daha da artırmaya çalışıyoruz. İnternette takipçi kazanma ve beğeni artırma için neler yapabiliriz diye arama yaptığımızda karşımıza birçok site ve uygulama çıkıyor. Bu site ve uygulamaları kullanıp kendi hesabımıza takipçi ya da gönderilerimize beğeni yollamak için hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor. Giriş yaparken de bizden Instagram kullanıcı adı ve şifremiz istenir. Bu siteleri giriş yaptığımızda hesabımız spam olarak kullanılmaya başlıyor ve hesabımız kendi kendine beğeni yapıp tanımadığımız hesapları takip ediyor. Bu nedenle bu sitelere güvenip Instagram şifrenizi paylaşmayın.

Instagram’da Takibi Bırakanları Gösteren Siteler

Takipçi ve beğeni gönderen siteler haricinde bir de Instgram’da takibi bırakanları gösterdiğini iddia eden siteler var. Bunlar da diğer korsan uygulamalar gibi şifrenizi istiyor ve siz giriş yaptıktan sonra Instagram hesabınız kendi kendine beğeni takip yapmaya başlıyor.

Instagram hesabım beğeni ve takip yapıyor diyorsanız, sorun muhtemelen bu iki nedenden kaynaklanmaktadır.

Instagram’da Beğenmediği Halde Beğeniyor Sorununun Çözümü Nedir?

Instagram hesabım kendi kendine takip ve beğeni yapıyor sorununun nedenini bulduysanız yapmanız gereken işlemleri anlatacağız. Yapmanız gerekenler:

  • Öncelikle eğer bir uygulama indirdiyseniz bu uygulamayı telefonunuzdan kaldırın.
  • Sonrasında Instagram şifrenizi ve kullandığınız mail adresinin şifresini değiştirin.
  • Instagram hesabınızı telefon onaylı hale getirip iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktifleştirin.

Yukarıdaki işlemleri adım adım gerçekleştirmelisiniz. Hesabınızı güvene aldıktan sonra bir de aşağıda anlattığımız adımları uygulayın. Takipçi ve beğeni kazanmak için kullandığınız uygulamalara Instagram hesabınızda izin vermiştiniz. Şimdi bu uygulamaların izinlerini kaldırmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gerekenler:

  • https://www.instagram.com/ a gidin. Kullanıcı adı şifre ile giriş yapın.
  • Ana sayfada bulunan küçük profil fotografınızın üzerine tıklayın ve ayarlar bölümüne gidin.
  • Ekranın sol tarafında “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” yazıyor. Buraya tıklayın.
  • Bu bölümde izin verdiğiniz uygulamaların hepsini göreceksiniz. İzinleri kaldırıp uygulamaları sil deyin.

Instagram’da beğenmediğim halde beğeniyor sorunun çözümünü bu adımları izleyerek yapabilirsiniz. Yeniden herhangi bir uygulama kullanmazsanız bir daha bu sorunla karşılaşmazsınız. Daha önceden sizin iradeniz dışında beğeni ve takip yapıldıysa bunları tek tek kaldırmanız gerekiyor. Takipler için profilinize girip takip ettiğiniz hesapların listesini açın. Burada “Sırala” yazan bir bölüm var ona tıklayıp “Takip etme tarihi: en yeni” yazanı seçin. Açılan listede en üstte yer alan hesaplar, en son takibe aldığınız hesaplardır. Takip etmek istemediklerinizi “Takibi bırak” yapabilirsiniz.

Kendi kendine beğenilen fotoğraflardaki beğenilerinizi kaldırmak için de yine profilinize girip hesap ayarlarınıza gelin. Burada “Beğendiğin gönderiler” yazan bir bölüm var. Tıkladığınız zaman sizin hesabınızın beğeni yaptığı tüm paylaşımlar sırasıyla gösteriliyor. Tek tek tüm gönderilere girip beğenilerinizi kaldırabilirsiniz.

Instagram’da fenomen olan ve e-ticaret yapan hesapların sayıları sürekli artıyor. En çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram sayesinde çok yüksek miktarda para da kazanıyorlar. Siz de takipçi ve beğeni sayınızı artırmak amacıyla çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. Ama bunu güvenmediğiniz site ve uygulamalara şifrenizi vererek yapmayın. Takipçi ve beğeni sayılarını artımak için hizmet veren ve profesyonel çalışan birçok firma bulunuyor. Bu firmalar ile iletişime geçip hem güvenilir hem de profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.