%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram'da Spam Yemek Nedir?

Ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan İnstagram’da profilinizin veya hesabınızın “spam yemesi” oldukça yaygın bir olaydır.

Spam yersem ne olur ?

Herhangi bir paylaşımınızdan spam alan gönderiniz size bir bildirim gelerek kaldırılacaktır. Eğer paylaştığınız gönderide kan/vahşet/cinsellik gibi müstehcen içerikler yer alıyorsa bu gönderinin silinmesi oldukça yüksektir ve bu daha sonra hesabınızın kapanmasına kadar ilerleyebilmektedir. Paylaştığınız içerikte eğer az önce bahsettiğimiz içeriklerden biri yer almıyorsa bile gönderiniz çok fazla spam aldıysa yinede otomatik olarak kaldırılabilir. Eğer bir gönderiniz değilde direkt olarak profiliniz veya sayfanız spam altında ise size yeniden bir uyarı gelir ve daha sonra hesabınız kapatılır.

Spam alan hesap tekrar açılır mı ?

Hesabınız spam almaktan dolayı ve haksız yere kapandıysa korkmayın hesabınız tamamen kapatılmadı ve hâlâ geri kurtarılabilir. Bunun için yapmanız gereken instagramın destek mailine ulaşmak ve durumu izah etmek. Bu sürecin ne kadar sürdüğü yoğunluğa ve hesabınızın daha önce spam alıp almadığına bağlı olarak değişir, yani 1 haftada ya da 1 ayda da sonuç alabilirsiniz ve bu duruma göre hesabınız geri açılabilir.

İnstagram’da Spam Yemek Nedir ?

Hesabım neden spam aldı ?

Hesabınızın neden spam aldığı ile ilgili net bir cevap maalesef ki yok. Sizi sevmeyen birisi de hesabınıza kolaylıkla spam atabilir, gönderilerinizi doğru bulmayan birisi de, hatta hiçbir sebep yokken bile hesabınız spam alabilir. Bunun için İnstagram’ın hâlâ bir çözümü yok ve hesabınız gereksiz bir şekilde bile kapanabilir.

Hesabımın spam aldığını nasıl anlarım ?

Hesabının spam aldığını en kolay şekilde sayfalar anlar. Çünkü eğer spam alırsanız gönderileriniz takipçilerinizin bazılarının ana sayfasında gözükmez, attıkları yorumlar paylaşılmaz, paylaştığınız hikayelerinizi görmezler. Bunun için kendinize yedek bir hesap açıp sayfanızı takip edebilir ve gönderilerin ana sayfaya gelip gelmediğini anlayabilirsiniz, hatta buna bile gerek kalmayabilir, iyi niyetli bir takipçiniz paylaşımlarınızın ana sayfaya gelmediğini size mesajla söyleyebilir. Ama eğer bir sayfa değil de kişisel bir hesapsa bunu anlamanız biraz geç olabilir. Bu takipçi sayınıza göre de değişebilir. Buna bağlı olarak yine yedek bir hesap açıp kontrol edebilirsiniz veya bir arkadaşınız size paylaşımlarınızın ana sayfaya düşmediğini söyleyebilir.