%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’da Takibi Bırakanları Görmek

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran ve kullanıcılarına popüler hizmetlerden faydalanma imkanı sunan platformda birçok kullanıcının en çok merak ettiği şey instagram’da takibi bırakanları görmek oluyor. Bu işlem anlamsız bir şekilde birçok insan tarafından çok merak ediliyor. Tabii ki bizim için her ne kadar önemsiz bir durum gibi gözükse de bazı insanlar için çok önemli bir durum haline gelebiliyor.

Instagram’da takipçi arttırmak için sizleri takibe alan ancak sonrasında siz takibe geri dönüş yaptıktan sonra sizi takipten çıkan kişileri görmek onların daha fazla ego tatmin etmesinin önüne geçmek için takipten çıkmanızı gerektirebilir. Bu durumda da o kişinin takipçi sayısının sizin sayenizde yükselmesinin de önüne geçmiş oluyorsunuz. Biz de sizi takip eden kişilerin takibi bıraktığını nasıl tespit edebileceğinize dair bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Instagram’da Takibi Bırakanlar Nasıl Tespit Edilir?

Her zaman büyük ölçüde önem vermiş olduğunuz profilinizde sizi takip ettikten sonra takipçi sayınızın düşmesine sebep olmak için takipten çıkan kişileri tespit ederek onlara engel olmanız gerekebilir. Bu durumda takip etmeyenleri bulma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Her ne kadar durum böyle olsa da platform bizlere bu tür bir imkan sunmuyor. Tabii böyle olunca insanlar instagram’da takibi bırakanları görmek için üçüncü parti uygulamalardan faydalanıyor.

İnstagram’da Takibi Bırakanları Görmek

Bu durum dışarıdan bakıldığında çok mantıklı gibi görülse de kesinlikle güvenlik konusunda sizlere olumsuz sonuçlar yaratabilir. Bu tür uygulamalar hesabınızı takip edenleri bulmak için sizden kullanıcı adı ve şifre talep edebilir. Bu talepler doğrultusunda kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak uygulamaya giriş yaparsanız hesabınız çalınabilir. Bu sebeplerden kaynaklı olarak kesinlikle takip ettiğiniz kişilerin sizi takipten çıktığını tespit etmek için güvenli uygulamalar kullanmalısınız.

Instagram’da Takibi Bırakanlar Şifresiz Olarak Tespit Edilir Mi?

Herhangi bir kullanıcı sizi takibe aldı ancak bir süre sonra takipten çıkıp çıkmadığı konusunda içinizde şüpheler oluştu. Bu durumda kesinlikle takip etmeyenleri tespit etme işlemini bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işlem aslında manuel olarak profilinizde bulunan takipçi sayısı göstergesine tıklayıp sonrasında arama kısmına kullanıcının adını yazdığınızda sizlere sunulabiliyor. Ta ki bu işlem bir – iki adet kullanıcının tespiti için mantıklı olabilir.

Instagram’da bir – iki adet değil bu sayılardan daha fazla kişinin sizi takipten çıkardığını gördüğünüzde tüm kişileri analiz etmeniz gerekebilir. Hal böyle olunca şifresiz takip etmeyenleri tespit etme araçlarını kullanma ihtiyacı duyarsınız. İnternet üzerinde bu tür işlemleri gerçekleştirmek için fırsat sunan bazı siteler bulunuyor. Bu siteler aracılığıyla profilinizi gizliden çıkararak takip eden ve takip ettiklerinizin analizini yapabilirsiniz. Her ne kadar işlem çok zor gibi görünse de birkaç adımın sonucunda başarılı bir analizi karşınıza çıkaracaktır.

Instagram’da Takibi Bırakanları Görmek Ne İşe Yarar?

Instagram’da sizi takibe alıp sonrasında siz takip ettikten sonra çıkan kişiler haksız bir şekilde sizin sayenizde takipçi sayılarını arttırmayı hedeflemektedir. Bu durumda sizin bu kişileri tespit ederek engelliler listesine almanızın zamanı gelmiştir. Bu kişileri tespit etmenin ne işe yaradığını belirli maddeler neticesinde sıralamak gerekirse;

  • Haksız takipçi kazanan kişileri engellemiş olursunuz.
  • İnsanların sizin üzerinizde takipçi arttırma işlemi yapmamasını sağlarsınız.
  • Sizi takip etmeyen birçok kişiyi takipten çıkararak takipçi ve takip eden sayınız arasındaki oranı dengelersiniz.
  • Takipçi ve takip eden sayısı arasındaki oranın düşük olması sebebiyle profilinizin bot görünümünden çıkmasını sağlarsınız.

Instagram Takipten Çıkanları Görme Araçları Güvenli Midir?

Bu konuda sizlere gerekli bilgileri her zaman aktarıyoruz. İnternet üzerinde de olsa uygulama mağazalarında da olsa farklı farklı birçok uygulama bulabilirsiniz. Bu uygulamaların sizin güvenliğinizi tehlikeye atmaması için birçok insan tarafından kullanılan ve herhangi bir şekilde kullanıcı adı ve şifre istemeyenleri tercih etmelisiniz. Ben yine de araca güveniyorum diyorsanız son çare olarak platformun size sunduğu iki adımlı doğrulama fırsatından yararlanmalısınız.

Instagram Takip Etmeyenleri Görme Araçları Ne İşe Yarar?

Instagram profiliniz takip etmeyenleri görmek için tasarlanmış olan araçlar sayesinde sizleri takip edip sonradan takipten çıkan kişileri rahatlıkla görebilirsiniz. Bu sayede takipçileri tespit ettikten sonra takipten çıkarırsınız. Hal böyle olunca instagram’da takip etmeyenleri görme araçlarının ne kadar önemli olduğunu da görebiliyoruz.

Bu araçları kullanabilmek için yapmanız gereken işlemler olabildiğince basittir. Hesabınızı “Herkese Açık” duruma getirerek sonrasında kullanıcı adınızı aracın ilgili alanına yazın ve aramaya başlayın. Burada karşınıza takip etmeyenler kişiler tek tek liste halinde çıkıyor. Aynı zamanda bu kişileri tek tek takipten çıkmak yerine toplu olarak takipten çıkabilirsiniz. Her işlem aslında burada anlatıldığı kadar kolay olmakla birlikte sizlerin güvenliğini tehlikeye atmamak için yapılıyor.